Kaip nesugadinti GŽ maisto

Apie tai, kas mus žaloja, o kas - stiprina

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by saulius »

Kad neįvertina- sutinku. Bet vėlgi: reikia aiškiai atskirt kas yra maistas, o kas ne. Jeigu valgysi žalias pupeles su visa "informacine dalimi"- bus prastai, o virtos- nieko baisaus. Su mėsa atvirkščiai: kažkodėl šaltuose kraštuose labiausiai vertinama dar neatvėsusi, gyva mėsa, ypač stengiamasi jos duoti vaikams. O ir pas mus dar neseniai buvo paprotys paskerdus kiaulę gerti jos šiltą kraują, gal ir dabar senesni skerdikai taip daro.
mesa.jpg
(95.4 KiB) Downloaded 58 times
Saulius Jasionis
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by vigintas »

Chmemo terapijos reabilitavime naudojamas kokteilis - puse stiklines buliaus kraujo, kita puse silto pieno, truputukas prieskonio misinio Chmeli-Suneli, galima truputuka gero saldaus vyno. Hemoglobinas nuo kritines ribos pakyla per 40 - 60 vienetu, pagerus 2-3 dienas toki kokteili hemoglobinas issoka virs virsutines ribos :)
O mano anukui tai delikatesas, tik po to su juo jau sunku tvarkytis, siaip judrus vaikis, o cia dar isimeta raketinio kuro :)
Jonasgrg
Posts: 23
Joined: Wed Apr 06, 2011 1:59 pm
Location: Meškinė
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by Jonasgrg »

Na velgi mokslas mokslu, kiekvienas mokslininkas ta pat gali vertinti skirtingai, ir tada lieki prie 2 nuomoniu, ir galutini sprendima turi priimti pats praktiskai remdamasisi savo intuicija. Vienas raso pienas blogai, reteja kaulai ir t.t. ir panasiai, kita sako, kad be pieno zmogaus gyvybe sunkiai imanoma, ta pati praktiska i galima rasti apie, bet ta. Ok galima sakyti kunas pats pasirinks kas jam reikalinga - gan skambi fraze. Abejoju, kad zmogaus 20 metu gyvenusio "paprasta" gyvenima kunas ims ir pasakys ko jam reikia. Tikrai tikiu, kad kunas adaptuojasi prie tam tiktu salygu ir vegetuoja. Tad ir iskyla man toks filosofinis klausimas, kaip turetu atrodyti maisto pasirinkimas, jo racionas... :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by saulius »

Nawjia kažkur buvo įdėjusi nuorodą į straipsnį apie žmogaus ir civilizacijos maistą. Labai viskas aiškiai parašyta, be jokių išvedžiojimų.
Saulius Jasionis
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by pirtininkas »

tarp kitko - kam atsirado apetitas pamačius aukščiau parodytą nuotrauką ?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by saulius »

tarp kitko - kam atsirado apetitas pamačius aukščiau parodytą nuotrauką ?
Pirtininke, jeigu tu apie mano įdėtą inuitų vaikų nuotrauką- tai tikri vaikai, mes tokių, deja, jau neturėsim... Jie gyvena tikrą gyvenimą, nelanko mokyklos, nei poliklinikos, nei bažnyčios, nei knygų neskaito, nei negirdi protingų kalbų apie maisto pasrinkimą ar dvasingumą. Jie ir jų tėvai gyvena taip, kaip gamta diktuoja ir neieško smegenų ten, kur jų nėra. O apetitas tikram maistui pas mane visada yra, jam nereikia atsirast. Neigiama reakcija į natūralų maistą- tik proto žaidimas, auklėjimo pasėkmė. Prisiminkim, kas mus auklėjo ir auklėja... Tikrai ne gamta.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by saulius »

Ir visus atsakymus į klausimą "Kaip nesugadinti GŽ maisto" galima rast pas tuos žmones, kurie patys dar nesugadinti. Pirmiausia suprast kas yra maistas ir kas ne, po to atmest visą kulinariją, kurios nėra sveikose kultūrose. Ir nieko nesugadinsit ;). Juk GŽ stengiasi vadovautis gamtos dėsniais, tai pagal juos spręskim ir apie maistą.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by saulius »

Ir nepamirškim, kad mes- tai mūsų maistas. Ir atvirkščiai. Štai karvė ėda žolę, iš žolės "gaminasi" karvė. Iš natūralios žolės natūraliomis sąlygomis gaminasi natūrali karvė, duodanti natūralų pieną. Iš kultūrinės žolės- kultūrinė karvė, duodanti kultūrinį pieną. Iš natūralaus obuolio gaunam natūralų maistą, iš kultūrinio- kultūrinį. Čia tiesiog reikia pasirinkt, kokie norim būt: natūralūs ar kultūriniai...
Saulius Jasionis
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Kaip nesugadinti GŽ maisto

Post by Jovke »

Perskaičiau tuos du straipsnius, kuriuos davė Nawja ir supratau, kad valgau ne tą, ką reikia ir tikrai esu nuo to priklausoma... :D Buvau praeitais metais užimta mintimis žaliavalgyste, po to supratau, kad tai ne man. Nevalgiau mėsos, dabar valgau (bet stengiuosi ne iš parduotuvės), galvojau, kad principas ''valgyti tai, ko organizmas tuo metu nori- yra pati geriausia mityba'', o dabar jau susimaišiau :) Kažkurioje temoje skaičiau, kad Jūs, Sauliau, kažką tokio valgote, ko kitiems net nesakote, man tada įdomu pasidarė, nors nedrįsau klausti. Galite nesakyti, bet klausimas:'' Gal atradote sveikos mitybos principą ir energingai jaučiatės?'' :)
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Post Reply

Return to “Sveikata”