Puslapis 11

Senovė

StandartinėParašytas: Ket Gru 18, 2014 11:56 pm
saulius
Čia jau mano tokia silpnybė... Viską, kas senoviška vertinu labiau už tai, kas naujoviška. O tiesą sakant to naujoviško nieko gero ir nėra. Pradedant augalų veislėmis- ieškau kuo senesnių ir tikrai nenusiviliu. Su gyvuliais sunkiau: norėtųsi viską apžiot, bet neįmanoma. Nu bet irgi jokios naujoviškos veislės nepripažįstu.

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Pen Gru 19, 2014 9:25 am
saulius
Iš lietuviško augalų genofondo šiuo metu turiu: daržovių - vieną morkų, dvi kopūstų, dvi griežčių, dvi žirnių veisles; javų: tris avižų, vieną miežių, vieną aukštaūgių rugių veislę. Na ir tris senoviškas ilgapluoščių linų veisles. Ne viskas dar padauginta.

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Pen Gru 19, 2014 11:01 am
Eimutė
Kaip vadinasi morkų ir kopūstų veislės?

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Pen Gru 19, 2014 11:10 am
saulius
Kopūstai "Bagočiai" ir "Dotnuvos baltarusiški", o morkos lyg "Gausės" (reikia patikrint, galiu kažką sumaišyt). Tai vienintelės iki šiol išlikę vietinės kopūstų veislės, daugiau oficialiai nieko nėra. Morkų tai yra, bet mane jos nelabai domina. Dotnuvos baltarusiški kopūstai 1951 m. pavyzdžio, o Bagočiai neaišku, bet lyg turi daug "senoviškų" požymių.

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Pen Gru 19, 2014 11:25 am
Eimutė
Lietuviškas morkas žinau tik garduoles, norėčiau įsigyti sėklų. O Sauliau dar kažkokias atkapstei?

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Pen Gru 19, 2014 11:27 am
Eimutė
Tos kopūstus jau auginai, koks vaizdas, skonis, ar graužė kenkėjai?

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Pen Gru 19, 2014 11:33 am
saulius
Tai taip, gal ir Garduolės :). Gausės tai gal avižos, maišosi man. Neturiu sąrašo po ranka. Galėsiu atvežt Garduolių į mainus, tik nedaug.
Ir dar bulvių turiu visokių, ir labai senoviškų tame tarpe. Keliolika jau gal tik veislių, bet visos atrinktos, nepatinkančias išdalinau. Bulvių žiemai neauginu, tik valgyt šviežias, tai ir sėklos nedaug turiu. Ir tikrą "Sineglazką" turiu, jei ką.

Kopūstai šiemet pas mane prastai, kaip ir griežčiai. Nepažįstamas sklypas, pirmi metai- per sausa buvo ir menki užaugo. Pas Valdą užaugo geri, atvežė porą sėklinių galvų. Nu gražu žiūrėt, stambios galvos, kietos kaip akmenai. Valdas sako, kad viskas gerai su skoniu, kačėnas didelis, kenkėjai nepuolė. Pas mane irgi niekas nepuolė.

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Ant Vas 17, 2015 8:12 pm
saulius
Oi, Eimute, pamiršau tau morkų sėklas... Nu bet nepriminei- pati kalta :). Turėsi atvažiuot į svečius, tai ir dar ko nors duosiu prie to paties.

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Ant Vas 17, 2015 10:00 pm
Eimutė
Tai aš jau laukiu skiepijimo festivalio... Sakei bus :)

Re: Senovė

StandartinėParašytas: Ant Vas 17, 2015 10:06 pm
saulius
Ai, tai viskas tvarkoj. Bus rimtas "festivalis", galąskit peilius :).