Atsiliepimai apie mano "ūkį"

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Atsiliepimai apie mano "ūkį"

Post by zoot »

Tolerancija manote gerai?
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Atsiliepimai apie mano "ūkį"

Post by saulius »

Tai ir sakom, kad blogai.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Atsiliepimai apie mano "ūkį"

Post by Eimutė »

Matot, tolerancija tolerancijai nelygu. Yra dalykai,kuriuos tikrai reikia toleruot dėl to, kad esame skirtingi. Bet yra dalykai apie kuriuos reikėtų aiškiai pasakyti, kad tai chuliganizmas, iškripymas nuo normalių vertybių (nors čia rusiškas žodis geriau apibūdina - razvrat)(čia nebūtinai apie seksualumą).
Širvintos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Atsiliepimai apie mano "ūkį"

Post by saulius »

Dar yra toks dalykas kaip "kultūra". Dabar jau, žinoma, pamirštas. Tai- visas gyvenimo būdas, su visomis smulkmenomis. Kultūros pamatas - vertybių sistema, užtikrinanti palankiausias sąlygas išgyvenimui. Kai tik ši vertybių sistema pažeidžiama, nyksta kultūros, gentys, tautos ir pan. Kultūra nepripažįsta jokios tolerancijos, t.y. tokiomis pačiomis sąlygomis išgyvenimo mechanizmai griežtai apibrėžti. Iki smulkmenų. Čia tik vienas klausimas: kaip mes nori gyvent ir ar norim iš viso?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Atsiliepimai apie mano "ūkį"

Post by saulius »

Taip pat viena kultūra nepripažįsta jokių esminių skirtumų: nei mityboj, nei ūkio modeliuose. Konkrečiomis vietos, klimato ir kitomis sąlygomis "teisingas" gali būt tik vienas modelis. Koks? Va čia klausimas. Bet atsakymas į jį nesunkiai randamas. Jeigu kalbama apie darnų gyvenimą (t.y. darnų su aplinka, su gamta), tai būtinai turim atsakyt į šitą klausimą. Ir atsakyt su rimtais argumentais. Tada nereikės jokios tolerancijos. Nebūna, kad vienos rūšies gyvūnai tomis pačiomis sąlygomis gyventų ar maitintųsi skirtingai. Taip pat istorijoje niekada nebuvo, kad toje pačioje vietoje gyvenantys žmonės maitintųsi ar ūkininkautų skirtingai. Nebuvo, kol neatėjo liberalizmas. O va kam skirtas liberalizmas- jau galima suprast. Išnykus vienintelei teisingai vertybių sistemai, išnyksta ir visi kiti išgyvenimo mechanizmai.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sauliaus Jasionio ūkis”