Avietės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by saulius »

Kad miške derėtų- nieko nepadarysi, ten sava tvarka. Gal šviesos trūksta, gal per daug gerai gyvenasi, lapus augina. Reikia pamatyt, kad pasakyt priežastį. O jos bent žydi?
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Avietes

Post by Laimis Žmuida »

Pas mane žydi, bet paskui su uogom prastokai. Lauke visai nebūna, prie eglučių kartais truputį būna, kitose dviejose vietose irgi nebūna, nors miške už 100 metrų būna visada.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by Vėjai »

Noriu parsivilioti laukines avietes iš už tvoros. Kažkada, prieš kokius 10 metų esu rinkusi toje vietoje daug aviečių. Dabar keli metai bandau žiūrėti, tai jos tuščios.
Gal per daug viskas apžėlė ir joms saulės trūksta.
Tai va turiu kelis klausimus:
1. Ar jos gali būti tos kvapniosios avietės ar iš miško geriau atsinešti, o tų iš už tvoros nevilioti?
2.Šalia kultūrinės avietės, ar nesusimaišys tarpusavyje, ne stiebais, bet apsidulkins laukinių žiedai kultūrinių žiedadulkėmis?
3. Jeigu vis tik vilioti - tai ar dabar pilti pjuvenas ir lapus( manau ant kartono, kaip dariau kultūrinėms avietėms) ar pavasarį?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by saulius »

Tai kad ten už tvoros ir yra miško avietės. Ar ne?
Žiedai apsidulkins, bet vaisiams tai įtakos neturės. Sėkloms- taip, iš tokių sėklų dygs hibridai.
Pjuvenas ar lapus pilkit dabar, joms reikia laiko "apsiuostyt".
Nuo mulčiavimo miško aviečių derlius pasikeis į gerąją pusę.
Saulius Jasionis
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by pirtininkas »

gal kas žinot ką apie arktines avietes? aš va Maximoj pajamiau porą sodinukų - akcija joms.
sodinukai ne ką didesni nei braškių daigai....
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by saulius »

Rubus arcticus? Aišku, kad žinom, ir niekur gaut negalim. Kokioj maximoj? Kokie lapai, gal foto galima? Jei tai tikrai Rubus arcticus- tai pati skaniausiai pasaulio uoga ;), aišku, laukinė forma. Skandinavijoj auginami kultūriniai hibridai su gervuoge- įtariu, kad čia gali tas ir būt, arba kultūrinė šiaurinės avietės veislė. Būt gerai gaut porą sodinukų, pažiūrėčiau kas ten.
Saulius Jasionis
pirtininkas
Posts: 317
Joined: Wed Aug 25, 2010 4:35 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by pirtininkas »

va tokios mažiulikės- parduotuvėje anksčiau mačiau ant tokio "krūmo" uogą, tiesa- neprinokusią, tai uoga buvo normalios avietės dydžio- pajamiau du "daigus -vazonėlius" - o vazonėlyje yra daugiau dagų - sodindamas aš juos padalinau

Image
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by saulius »

Kad čia ne arktinė (šiaurinė) avietė tai tikrai. O į tą mano minėtą pabaisą labai panaši. Apgaudinėja žmones, parazitai... Koks pavadinimas buvo parašytas? Lotyniškas buvo? Tikros arktinės avietės lapai labai panašūs į katuogės, šiek tiek į braškės, dyglių jokių nėra, švelnutė, žydi ružavai. O šita jei dygliuota- bus ta baisioji. Pamiršau pavadinimą, auga Japonijoj. Šiaip jinai nebaisi, uogos didelės, gražios, noksta vėlai rudenį iki šalčių, tik be jokio skonio. Ir plinta žiauriai, reikia atitvert kuo nors. Mes negalim išnaikint iš kiemo...
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Avietes

Post by Vėjai »

Mano klausimas:
kada genėti remontantines avietes ir paprastas kultūrines avietes?
Paprastų kultūrinių šių metų ūgliai kitais metais derės, tai ar reikia juos kažkiek pritrumpinti.
Remontantines reikia nupjauti šiemet kada vėliausiai, beveik iki žemės.Ir ar laukti dar kokių uogų, nes dar daug neprisirpusių.
Bet tikriausiai tik derėjusias šakas, nes aplink daug naujų ūglių, bet dar nederėjusių. Ar ir tuos pjauti?
Post Reply

Return to “Sodininkystė”