Serbentai

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by Renata »

Dauguma mano uogakrūmių šiemet su žiedeliais - kai kur tie krūmeliai vos pora sprindžių nuo žemės, ir žiedelių - vos viena kita kekė, bet vistiek smagu. O svarbiausia - žinau, kad esu teisingam kely. Šiemet kaiką galėsiu paragaut, nes apie daugelį krūmelių net nežinau, kokios uogos turėtų būt, o kitamet tikiuos dar gausesnio derliaus - esu nusiteikus tuos visus krūmus/krūmelius per vasarą šerti kaip Kalėdines žąsis. :mrgreen:
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by Renata »

Turiu omeny ne tik juoduosius sernbentus - taip pat geltonuosius, auksuotuosius, agrąstus, aronijas...
Bruknė

Re: Juodieji serbentai

Post by Bruknė »

Aha, aš irgi šįmet savo serbentus gerokai palepinau visokia parūnijusia mediena, šakelėm, sausais lapais, žole. Taip solidžiai pakrūmės atrodo, gal galų gale palepins ir uogomis. J.serbentai dar senųjų šeimininkų, vis genėjau po truputį, berods, senųjų šakų nebeliko, bet uogų vos saujelė būdavo. O va raudonieji, pasirodo , auga pas mus jau per 50 metų. Jau antras kaimynas patvirtino. Vienas tai pasakojo, kad dar vokiečiai eidavo jų į šalmus rinktis :shock: Tai juos irgi šįmet gerai išgenėjau, nes baisiai seni krūmai buvo, apmulčiavau. Nors uogų kažkiek būdavo, tik baisiai jau smulkios ir rūgščios.
SKazas
Posts: 34
Joined: Tue Sep 21, 2010 11:56 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by SKazas »

O kokį plotą aplink krūmą mulčiuoti? Ir tarp krūmų šakelių primesti mulčo? Dar ne vėlu išskabyti senas šakas? Velėna gal išnyksta po mulču, kai žolė šviesos negauna ir orui pralaidumas į dirvą padidėją? Ar tai seniem krūmam neaktualu?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by saulius »

Geriausia mulčiuot ne apie krūmą, o visą uogyną. Kitaip bus daugiau darbo, nei naudos. Šakas skabyt ne vėlu. Velėna išnyks nuo mulčio.
Saulius Jasionis
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by Renata »

Va ir aš vis dažniau susimąstau, kad uogyną reikia sutankint maksimaliai - kad nereikėtų mulčiuot plačių tuščių tarpų. Palikt vietos tik tiek, kiek reikia praeit ir kad vieni krūmai kitiems nerukdytų. O tai dabar vaizdelis - kaip amerikietiškoj saldainių dėžutėj - produktas pakuotės sidabruose/auksuose pasimeta...
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by saulius »

Labai teisingai. Serbentus galima drąsiai sodint kas pusmetrį. Ir genėt.
Saulius Jasionis
Karve Supermodelis

Re: Juodieji serbentai

Post by Karve Supermodelis »

Geriausia mulčiuot ne apie krūmą, o visą uogyną. Kitaip bus daugiau darbo, nei naudos. Šakas skabyt ne vėlu. Velėna išnyks nuo mulčio.
O kaip reikia mulčiuoti uogyną? Poserbento šakomis? ir nekiek nepalikti laisvos žemės nuo kamieno?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Juodieji serbentai

Post by Laimis Žmuida »

Uogynas susideda iš keleto krūmų. Pavyzdžiui, turi šimtą krūmų ir pamulčiuoji ne kiekvieną atskirai, o visą plotą, kuriame auga serbentai.
vitedis
Posts: 27
Joined: Sun May 02, 2010 8:07 am
Contact:

Re: Juodieji serbentai

Post by vitedis »

Kadangi " pradinukų " skyrelis, tai manau neprajuokinsiu pasitikslindama. Ar šią savaitę laikas tinkamas ? Prikišu šakelių maždaug kas metrą , palieju, apmulčiuoju .
Post Reply

Return to “Sodininkystė”