Šermukšniai

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Šermukšniai

Post by Sigita »

Labukas visiems.Pagaliau iš RS medelyno gavau sodinių šermukšnių.Gal kas patars ką šalia jų sodinti?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by saulius »

O į kokią vietą sodini?
Saulius Jasionis
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by Sigita »

Nu dar nesusodinau nespėjau.Sodinau kitus įvairius medžius.Kaukazinį šermukšnį paėmiau taip pat.Galvoju sodinti toje tuščioje laukymėje priešais daržą.Nu kur toks ratas padarytas.Ten jau nemažai putinų,gudobelių,liepų ir kitų medžių.Visus kitus šermukšnius pasodinau šalia namų.Įvažiavus po dešine tokia juosta medelių,kelios obelys,jazminas raugerškis,šeivamedis ,rožės.Nu nesusilaikiau ir dar ta kristen pink pasiemiau ir geltona kazkoki.O kur tu mano vietoje sodintum tuos sodinius?Gal kur daržas iš šiaurinės pusės.Tiesa mano rožės gerokai paūgėjo.Dvi šakelės nukirptos ir įkištos į žemę prigijo.Tik vienos tokios labai dygliuotos ,raudonais stiebais.Pasiėmiau gal penkių rūšių.Neveženskaja,Mičiūrino,Titan ir daugiau nepamenu.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by saulius »

Tokius šermukšnius sodinčiau arčiau namų- jie ir labai dekoratyvūs, ir žiemą uogos po ranka (jei paukščiai visų nenulesa). Ir geriau ne visai atviroj vietoj, kad nebūtų iš tolo matomi, nes užlėks kokie svirbeliai- per pusdienį nieko neliks.
Saulius Jasionis
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by angela »

šermukšniai pas mane ilgai vegetavo ir tik kai pušys pietinėj pusėj juos praaugo..... tada atsigavo. Jei žemė drėgna tai gal ir neturi reikšmės, bet jei smėlis, tai dalinis pavėsis tik į naudą.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by zoot »

O kokiu tikslu tuos šermukšnius sodinat :?:
Valdas
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by Žibutė »

Manau dėl uogų.

Man labai skanios šermukšnių uogienės, ypač peršaldžius uogas šaldiklyje, kad aitrumas pranyktų.
Toks specifinis malonus skonis :) Daug neverdu, kaip ir bet kurių uogienių kiekvienos rūšies po truputuką, kad įvairovė būtų :)
Uogienė visgi skanėstas, desertas. :D
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sodininkystė

Post by saulius »

Desertinių šermukšnių uogos valgomos šviežios, griekas virt uogienes. O ir uogienė geresnė iš laukinių.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sodininkystė”