Spanguolės

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Mulčias

Post by modestulis »

Kuo mulčiuojamos spanguolės?
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Spanguolės

Post by modestulis »

Turiu 2 vazonelius su spanguoliu daigais. Kiekvienam vazonely po 4-5 daigus. Kokiu tankumu jas sodinti ir kokio gylio tranšėją kasti?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mulčias

Post by saulius »

Spanguoles ne taip svarbu kuo mulčiuot, nes joms žemė turi būt drėgna, mulčias tokio drėgnumo neužtikrins.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mulčias

Post by saulius »

Spanguoles geriausia sodint ten kur drėgna, arba daryt kokį nors nepralaidų sluoksnį, kad drėgmė laikytųsi. O jeigu ne- tai reikia laistyt. Aišku, ne mano reikalas, bet nesuprantu koks tikslas augint kultūrines spanguoles. Bruknes- suprasčiau, jos nieko ne blogesnės už laukines.
Šitoms mėtoms reikia drėgnesnės vietos. Nors auga ir sausoj neblogai.
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Spanguolės

Post by modestulis »

Tai kokio gylumo duobe kast, gal kas pasakys? :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Spanguolės

Post by saulius »

Per kastuvą iškask ir užteks. Ką pilsi į duobę?
Saulius Jasionis
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Spanguolės

Post by modestulis »

Durpes.
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Spanguolės

Post by modestulis »

Kas atsitiko spanguolems? Penktadienį pamačiau, kad jų lapai pasidarė violetiniai. Prieš savaitę jie dar buvo žali.
Janina
Posts: 28
Joined: Mon Mar 12, 2012 8:11 pm
Contact:

Re: Spanguolės

Post by Janina »

Aš spanguoles auginu apie 15 metų ,plotelis apie 3 m.plotis ir apie 4 m.ilgio (4 eilės ) .Uogų prirenku apie 1,5 kibiro .Kiekvieną rudenį kai nurenku uogas ,ant spanguolyno užpilu rūgščių durpių - tos kur šviesiai rudos ir lengvos .Niekuo netrešiu , o laistau taip kaip ir visas daržoves . Tik kai labai karšta ar sausra , tai spanguoles palepinu vandeniu , nes jas labai myliu .Jeigu perkant spanguolių krumeliai su ilgom šakelėm ,tai jos šliaužia pažeme ir išleidžia šaknis , o paskui ir naujos atžalos susidaro ( gal netaip pavadinau ''šakelės'' ''atžalos'' ).
Man ne tiek reikia spanguolių ,kiek įdomu savų turėti .Bruknių taip ir neprisiruošiau pasisodinti ,net seilė bėga kaip norėčiau bruknių .
Dabar jei sodinčiau spanguoles - tai būtinai nuimčiau žemės per kastuvą , nes kai durpių vis užpilu ant spanguolių , tai lysvė ''aukštėja". Ir per tiek metų spanguolių lysvė gavosi aukštesnė už kitas lysves .
Tik spanguoles reikia ravėt dviem pirštais , kaip su pincetu , ir pastoviai tikrint kad švarios nuo žolės ,lapų būtų .Jeigu durpės rūgščios , tai žolė nelabai puola .
Dar turiu 4 krūmus šilauogių - tos pačios rūgščios durpės tinka .Šilauogės - man pačios skaniausios uogos ,švarios,noksta palaipsniui - ne visos iš karto, ir prinokusios nebyra,kuo vėliau skini - tuo saldesnės .
Aš mačiau spanguolių labai didelių , bet gal ten kur didelius plotus augina ir gal durpynuose augina .Bet aš labai patenkinta savom uogom .
modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Spanguolės

Post by modestulis »

Tai del ko lapai pasidarė violetiniai?
Post Reply

Return to “Sodininkystė”