Apie

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Apie

Post by saulius »

Padariau visoms su tuo susijusioms temoms atskirą forumą todėl, kad sfera čia labai plati. Kituose forumuose kalbame apie konkrečius augalus, gyvūnus, agrotechnikas ir pan., o čia kalbėsim apie tai, kaip viskas susijungia į vieną visumą. Apie ekologiją pačia plačiausia prasme. Ir forume, ir pamokose kartais vis užsimenu apie vieną ar kitą ekologinį dėsnį, ryšį, funkciją. Nežinau, kiek tai yra suprantama ir įdomu. Žinau, kad be rimto supratimo apie gyvų organizmų bendrijas ir ryšius juose gamtinė sodininkystė neturi jokios perspektyvos, ji liks tik mada, popsu. Nesitikiu, kad žinios apie ekosistemas ir ryšius jose turės didelę paklausą, to ir nereikia. Čia- aukštasis pilotažas, čia ne tik "knyginės" žinios, o pirmiausia stebėjimai ir mąstymas. Reikia matyti ne atskirus agurkus ant lysvės, o viską, viską vienu metu- tai ne taip paprasta...
Ir visdėlto tikiuosi, kad tarp mūsų atsiras žmonių, kurie sodininkystėje neapsistos ties morkų mulčiavimu ir muselių nuo jų baidymu. Sakoma: blogas kareivis, kuris nenori tapt generolu. Pritaikius mums: blogas sodininkas, kuris nenori tapt savo srities meistru.
Siekis mūsų paprastas: sveiki sodai, auginantys sveiką maistą. Kur nedaro žalos vabzdžiai, ligos, graužikai. Kur vaisiai pilnai atitinka mūsų poreikius. O tam būtina sistema- gyva, stipri, stabili, be jokių didesnių svyravimų. Jei yra besiruošiančių tapti Sodininkais- atsiliepkit, bandysim aiškintis.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Apie

Post by Vėjai »

Aš savo nuomonę, kad tik sistema gali vadintis GŽ išsakiau jau ir kitose temose. Kitaip neįsivaizduoju savo sodo. Kaip to pasieksiu ir ar greitai tikrai nežinau. Bet tikslas intuityviai jau aiškus. toliau detalės ir praktika.
Labiausia buvo naudingos Sauliaus pamokos. Forume fragmentai, kažkur nukrypstama į paplepėjimus ir paauklėjimus. O pamokose gyvas bendravimas ir koncentruota informacija.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Apie

Post by saulius »

Na, pamokose apie tai pakalbėt daugiau nebuvo kada- temos ne tos. O čia jau net ne sodininkystė- ekologija daugiau. Bet būtent šitas supratimas, o ne agrotechnikų įvaldymas leis, mano manymu, tiek pasiekt gerą derlingumą, tiek aukštą kokybę, tiek, svarbiausia, vertint aplinką kaip savo gyvenimo šaltinį. Trumpai sakant: nusileist ant žemės.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Apie

Post by saulius »

Kuznecovui šliužų problema neatpuola, kai mulčiuoja pjuvenom- jiems nelieka kito maisto, tik kultūriniai augalai. Šliužus turi kažkas valgyt. O daržas paprastai užima daug mažesnį plotą nei sodas, sodo gyvūnija puikiausiai lankosi darže, jei jei neatskirti vienas nuo kito.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Apie

Post by Vėjai »

Man Kuznecovo sodas tai jau fabrikas, su griežta technologija. Nukrypsi nuo technologijos ir viskas. Jei sugestų rimtai laistymo sistema ir jau tada būtų daug problemų. Ir jam svarbi kiekybė. Ir įvairovės ten nelabai, atrinktos tos veislės ir kultūros , kurios tinka tai intensyviai agrotechnikai.
Kaip aš įsivaizduoju sodo- daržo sistemą tai tokios savireguliuojančios aplinkos kūrimas. Ir svarbiausia ne kad daugiau užaugtų, bet kokybė ir įvairovė būtų didesnė. Ir niekada nebus visai idealu. Bus didesnių ar mažesnių sutrikimų natūraliai gamtiškai susiklostančių. Daržo nuo sodo neatskirčiau.
Bruknė

Re: Apie

Post by Bruknė »

Man įdomu. Nes mano daržas ir sodas neatskiriami. Ir pieva čia pat. Ir miškelis. Ir prūdas. Visa tai - vienovė. Aplinka, kurioje noriu būti. Man labai svarbu suvokti, kaip toje erdvėje elgtis, nebedarant žalos. Nes aš norėčiau, kad žalčiai ir toliau čia gyventų, kad paukščiai sode jaustųsi kaip tam miškelyje, kad drugeliai ir bitės skraidytų, kad medis ir krūmas gerai jaustųsi. Kažkodėl man tai svarbiau už derlių. Derlius, manau, atsiras paskui. Tik va, kad tų žinių maža :oops: Ir stebėti reikia dar išmokti ;)
Bruknė

Re: Apie

Post by Bruknė »

Tiesa, mūsų tas sodas... viena obelis auga šalia gluosnio, šalia kitų dviejų - šeivamedžiai, dar kitur - jazminas prie obelų šliejasi, sodo pakrašty - tarp obelų ir ieva, ir dar kažkokie krūmai, kurių, :oops: gaila, nepažįstu... Kriaušės irgi auga netoli klevų, slyvos maišosi su alyvom ir jazminais :shock: Sodas labai senas.
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Apie

Post by ArvydasG »

Man Kuznecovo sodas tai jau fabrikas, su griežta technologija. Nukrypsi nuo technologijos ir viskas.
Kaip supratau tas pats ir GZ. Nustosi mulciuoti, sustos visas procesas ir vel viskas is pradziu. O del ivairoves pas ji sodinamu rusiu , tai tikrai klystate, gal nepastebejot kiek jis augina veisliu vynuogiu, obuoliu, avieciu ir t.t.
Ir svarbiausia ne kad daugiau užaugtų, bet kokybė ir įvairovė būtų didesnė. Ir niekada nebus visai idealu.
Man tai svarbu. Jei yra dvi sakykim pomidoru rusys, viena duoda gera kokybe ir gausu derliu, kita gera kokybe ir bloga derliu, ar tai sudarko bioivairove. Jei nusprendem sodinti 10 pomidoru, tai ir sodinsim, kadangi tikimes , kad sio kiekio uzteks, bet kodel turime augint ir prastesne. ;)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Apie

Post by saulius »

Nustosi mulciuoti, sustos visas procesas ir vel viskas is pradziu.
Taip, tas galioje tiek pas jį, tiek pas mus. Mulčiuosi ar nemulčiuosi- neesminis dalykas, net jei sunyks paklotė- tikrai viskas iš pradžių.
Saulius Jasionis
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Apie

Post by ArvydasG »

Mulčiuosi ar nemulčiuosi- neesminis dalykas, net jei sunyks paklotė.
Nebesuprantu, kas yra paklote, galvojau kad tai pastovus mulciaus sluoksnis is bet kokios organines medziagos, uzdengiantis zeme.
Tai kaip gali buti mulcas neesminis dalykas, jei kalba eina apie darza.
Post Reply

Return to “Sodininkystė”