Ką sode nuveikti žiemą?

Viskas apie sodininkystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Ką sode nuveikti žiemą?

Post by Varovas »

Štai ir turim ... balta, sniego iki kelių, šaltukas ... :D . Atrodytų, kad sode veikt nėra ką... Bet pabandykim išnaudot šios žiemos teikiamus privalumus. 1. Nepatingėkit po pomedžiais daugiau sniego prikast. Pirma -tai užtikrintos drėgmės atsargos vasarai, antra - suvėlinsit vaismedžių derėjimą viena - dviem savaitėm, kas beveik garantuos žiedų apsaugą nuo vėlyvųjų šalnų. 2. Šviesinamasis genėjimas patogiausias vasario mėn (vis vien kažkuo ypatingai neužsiėmę :P ).
Vaidužė

Re: Ką sode nuveikti žiemą ?

Post by Vaidužė »

As tai jei sodyboje gyvenciau - tvora kalciau, inkiliukus ruosciau, dabar prasides tuoj smagus seklu rusiavimas - ko turiu ko ne. Oi man tai daug dziaugsmo suteikia. :)
Man ir jau pavasaris vaidenasi, net sapnuojasi.. KAi tik paukstuka koki isgirstu garsiai ciulbant, sirdis atsigauna :)
Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Re: Ką sode nuveikti žiemą ?

Post by Varovas »

Užmiršau dar vieną gerą dalyką paminėt : kas turit šiltnamius ir žiemai stogo nenuėmėt, prikaskit į šiltnamį sniego storai. Pavasarį laistyt nereikės, o ir drėgmė pati geriausia. Augaliukai ačiū pasakys... ;)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Ką sode nuveikti žiemą ?

Post by Laimis Žmuida »

O tai lengviau prikasti į šiltnamį sniego nei vandens pripilt per šlangą ar kaip čia?
Varovas
Posts: 55
Joined: Tue Dec 16, 2008 1:04 am
Contact:

Re: Ką sode nuveikti žiemą ?

Post by Varovas »

Per šlangą, žinoma, galima...bet ar drėgmė bus ta pati ? Kur vanduo iš vandentiekio, o kur tirpstančio sniego. Skirtumas kaip diena ir naktis.... Beje, o pavasarį mėginai prilaistyt iki pelenų stovio perdžiūvusią šiltnamio dirvą ? Pusė vandens kažkur dingsta, žemė lieka visai be jokios struktūros, daigai į gyvenimą kabinas iš paskutiniųjų , laistyt reikia dažnai ir t.t ir pan. Man daug paprasčiau primest į šiltnamį sniego, kai jis sutirpsta užmulčiuot ir daigus sodint į natūralios drėgmės prisotintą, struktūringą ir gyvą dirvą.
Post Reply

Return to “Sodininkystė”