Vynuogės

Viskas apie sodininkystę

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Vynuogės

Standartinė Gabriele » Sek Gru 14, 2008 2:30 am

saulius rašė:Nors ir nelietuviškas augalas, bet uogos skanios. Kas auginat, kaip formuojat?


LiVa rašė:Pasisodinau vynuogių prieš tris metus.Bet nepasakyčiau, kad labai teisingai suformavau.Viena iš penkių sirgo miltlige, matyt neatspari veislė, nes kitos šalia auga ir sveikos.Gyveni ir mokaisi.Norėčiau apie vynuoges daugiau informacijos iš tų, kurie augina, ne teorijų.Žadu sodinti dar ir formuoti teisingai- vienas kamienas ir dvi šakos.Uogos skanios, saldžios, bet neišgentos buvo, tai daug primezgė, bet mažai užaugino.Genėti kas metai būtina.Nebent nori vijoklio, o ne uogų- tada gerai ir taip, natūraliai.Žiemai nedengiau, nenušalo.
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: Vynuogės

Standartinė saulius » Šeš Sau 10, 2009 11:15 am

O mano dviejų metų vynuogė jau šiemet spėjo pašąlt. Išaugino ūglius virš keturių metrų- subręst nespėjo. Veislė "Aliošenkin", pagal savybes bene skaniausia ir derlingiausia mūsų sąlygomis, tik- savižudė, reikia prižiūrėt. Tai ir prižiūrėjau, prie kamieno padėjau keletą akmenų (šilumos akumuliatorius), pasirūpinau gera mityba. Tikiuosi, kad bent kažkiek bus likę sveikos medienos, gal ir kokią poros kilogramų kekę užaugins kitais metais :D . Formuoju tradiciškai- su pakaitine šakele. Tik auginu ne dvi šakas, bet vieną. Ant šakos leidau tris ūglius, kurių vieną pavasarį nupjausiu iki trijų pumpurų- bus pakaitinė šakutė, o kitus du paliksiu derėjimui. Ir taip kasmet. Galėjau nupjaut ir rudenį, bet pagailėjau, jei bus kiek nors sveiko- panaudosiu dauginimui.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vynuogės

Standartinė Vaidužė » Pir Sau 19, 2009 1:45 pm

o kas butu jei tiesiog pasesi vynuoges is seklu? Ir nepjaustysi sakuciu negenesi? Kaip jos tada turetu augti? :D
Vaidužė
 

Re: Vynuogės

Standartinė saulius » Pir Sau 19, 2009 7:39 pm

Na, pasėjus iš sėklų, ypač surinktų nuo Lietuvoje augančių skanių ir derlingų vynuogių, galima tikėtis ir gerų rezultatų. Pamėgint verta, hibridai gali būti dar geresni už savo tėvus. Jeigu vynuogių negenėsi- turi pasirūpint, kad joms užtektų vietos :D . Derlius bus nedidelis, uogos smulkios, o jei veislė- savižudė, tai ji nudžius nuo išsekimo. Jei vynuogių uogos negaus užtektinai saulės- jos bus rūgščios. Aišku, galima auginti vynuoges laisvai ir tenkintis tuo, kas bus, bet čia pasikartosiu- ne visi sodininkai gali sau leisti tokią prabangą, yra daug žmonių, tegalinčių skirti sodui keletą arų ir norinčių turėti jame daug visko- jie turi medžius, tame tarpe ir vynuoges, formuoti ir auginti taip, kad užimtų kuo mažiau vietos ir duotų kuo daugiau vaisių.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vynuogės

Standartinė saulius » Pen Sau 23, 2009 7:10 pm

Savižudėmis vadinamos tos vynuogių veislės, kurios užmezga daugiau uogų, negu gali išmaitinti. Jei kekių skaičius nereguliuojamas, tokios vynuogės nudžiūsta nuo išsekimo. Kuznecovas sako, kad savižudystė pataisoma, aprūpinant vynuogę pilnaverte mityba. Mūsuose žinomiausia savižudė veislė- "Aliošenkin", bet ir pati skaniausia :D .
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vynuogės

Standartinė Vaidužė » Pen Sau 23, 2009 9:52 pm

kazi, o kodel jos taip daro?...uzmezga daugiau nei gali uzauginti, juk gamta nera tokia neprotinga.. Kazkas cia ne taip.
Vaidužė
 

Re: Vynuogės

Standartinė saulius » Pen Sau 23, 2009 11:09 pm

Gamta protinga ir iš jos pusės ten viskas gerai. Tiesiog tokios veislės turi labai galingą potencialą, t.y. gali duoti labai didelį derlių, bet tam reikia ypatingų sąlygų. Deja, tą mažai kas žino ir nesuka galvos- savižudė ir tiek, visiems aišku, kad reikia reguliuot kekių skaičių. Aš irgi tik pernai sužinojau. Čia "kalta" selekcija, turbūt norėta išvest labai derlingą veislę ir gavosi pernelyg derlinga, o gal ir netyčia taip gavosi- nežinau istorijos. Galima mėgint augint ir neskinant žiedų, bet tokiu atveju reikia naudot visą žinomą arsenalą: šilumos sulaikymas dirvoje, storas mulčias, daug šviesos, anglies dvideginio sulaikymas. Bet visai be genėjimo... nesiryžčiau augint tokių vynuogių. Šaknys juk irgi riboto tūrio, nepajėgs aprūpint viso augalo, reikia nepamiršt, kad tokios veislės- kultūrinės ir antžeminės bei požeminės dalies santykis gali būti neoptimalus, nepritaikytas gyventi laukinėmis sąlygomis.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vynuogės

Standartinė Varovas » Šeš Sau 24, 2009 12:35 pm

Iš vynuogių auginu (stipriai pasakyta :lol: ) tik "Ivanausko rastinukę" (taip, regis, vadinas) papasčiausiai paleidęs ant tinklinės tvoros ir retkarčiais praretindamas, kad smarkiai nesutankėtų. Vynuogės tamsiai mėlynos su pilku apnašu. Skonis....kaip čia pasakius - skonio reikalas :lol: , bet vynas gaunas perfekt :D . Neserga jokiom ligom, tame tarpe ir miltlige, pakankamai derlinga, o ir priežiūros (bent jau iš manęs :) ) jokios negauna.
Varovas
 
Pranešimai: 55
Užsiregistravo: Ant Gru 16, 2008 1:04 am

Re: Vynuogės

Standartinė Dalia » Šeš Sau 24, 2009 2:26 pm

Kažkada per TV mačiau laidą: atvažiavo į Lietuvą prancūzas - vynuogininkas. Atvažiavo pas lietuvį vynuogininką ir klausia: kam auginate vynuoges, ar lapams (valgomi), ar uogoms. Jeigu lapams, tai tegu auga kaip nori, o uogų bus - nebus nesvarbu, užtat lapų daug. Bet, jeigu uogoms, tai kitas reikalas. Reikia genėti ir daug, negailint žalumos. Sode turėjome seną vynuogę Ivanausko rastinukę, norėjome uogų.Ir pradėjau genėti iš karto po žydėjimo. Buvo kalnas nukirptų šakelių (vilkuglių), net pasibaisėjau. Bet rudenį derlius buvo fantastiškas, kekės pilnos, kietos. Nežiūrint rūgštaus skonio, sultys fantastiškos. Ir prispaudėm tais metais 19 litrų sulčių.Ir taip buvo kasmet, kol turėjom tą sodą.Taigi arba uogos, arba lapai, kiekvienam pagal poreikį.
Dalia
 

Re: Vynuogės

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Sau 26, 2009 11:25 pm

Buvo atvažiavęs toks Sabah Thomas į Lietuvą, tai jis naudojo vynuogių lapus kaip kopūsto lapą balandėlyje - susukdavo į jį kokio nors įdaro. Jis naudojo marinuotus vynuogių lapus.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Kitas

Grįžti į Sodininkystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron