Lęšiai, avinžirniai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Lęšiai, avinžirniai

Post by Laimis Žmuida »

Gal kas sėjot lęšius? Ar jų auginimas skiriasi kuo nuo žirnių? Ir įdomu kaip sėjat. Mulčiuojat?
linasd

Re: Lęšiai, žirniai

Post by linasd »

Auginau lęšius tik kartą, tad didelės patirties neturiu. Nieko ypatingo nedariau, tiesiog pasėjau vagelėm, palaukiau kol išaugs pusės sprindžio daigelis ir apdėjau iš šonų šiaudais. Patys stiebai gana ploni, toks įspūdis, kad galima sėti tankiau, ploteliais ir jie vienas kitą laikytų, gal net žoles nustelbtų. Šiemet reikės išbandyti tokį būdą :)
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Lęšiai, žirniai

Post by Laimis Žmuida »

Ok, aš irgi pabandysiu šį būdą šiemet. Dabar jau pasėjau į vageles ir apkroviau šiaudais, bet pabandysiu sėt ir be mulčio, ploteliais. Juk kiti augalai auga gamtoje be mulčio ir žemei gerai. O kada tu sėjai pernai, balandžio gale?
linasd

Re: Lęšiai, žirniai

Post by linasd »

Berods balandžio gale. Lęšiai gal kiek lepesni augalai, todėl nereikėtų užankstinti.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Lęšiai, žirniai

Post by Vėjai »

Mano lęšių plotelis visas peraugęs laukinėmis mėtomis ir kitais augalais. Labai smulkūs ir gležni augaliukai.
Nelabai gali ir mulčiuoti, arba reikia viena eile sėti. Jei bandai ravėti, patys lęšiai išsirauna. Tai jei bandysit sėti ploteliais, turėtų būti jau bent porą metų mulčiuota lysvė.
Laimi, o kaip avinžirniai ar užaugo?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Lęšiai, žirniai

Post by Laimis Žmuida »

Ne. :) Pirkom sėklą iš Maximos, Skanėjos firmos. Labai sunkiai dygo. Keletas augalėlių prasimušė, bet zuikis nugriaužė. :) O šiandie va kaip tik apžiūrėjau dar vienintelį likusį avinžirnį, tai pamačiau, kad jį vėl dabar apgriaužė zuikis. Šią savaitę.

Šiaip avinžirniai labai skanūs, puikiai brinksta, bet kažkaip sunkiai dygo. Gal geresnės sėklos pabandysiu pasiieškot.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Lęšiai, žirniai

Post by Vėjai »

Avinžirniai ir man labai skanūs. Gal todėl nedygo, kad pirkot tuos jau maistui skirtus.
Nes žinau, kad buvo bandančių grikius iš grikių kruopų išsiauginti.
Gal jie kokie jau perlaikyti.
O mano lęšiai prapuolė. Raikia labai paruoštos lysvės, kad tikrai niekas neperaugtų.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Lęšiai, žirniai

Post by Vėjai »

Mes su Laimiu apie avinžirnius, čia skirtinga kultūra ne žirniai. Toks nei pupa, nei peraugęs žirnis.Šviežio nesudžiūvusio ir nesu valgiusi.
Gal tik pernai maisto parduotuvėse pasirodė. O sėklų parduotuvėse tai nėra.
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Lęšiai, žirniai

Post by S1mas »

"Skanėjos" avinžirniai puikiai sudygsta - žinau, nes pastoviai daiginu maistui :) Pabandykit patys. Gal žemėje ir sunkiau, nes avinžirnis didelis, daug vandens sugeria? Ar tokiu atveju, prieš sėjant nereikėtų jų išmirkyti?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Lęšiai, žirniai

Post by Laimis Žmuida »

Jo, lėkštėje jie puikiai dygsta. Žinau, bet dirvoje sunkiai. Galbūt jų odelė apsauginė apdaužyta ir jie sudygsta, bet toliau nebegali augti. Tiksliai nežinau kaip čia yra.

Tas pats su saulėgražom ar su riešutais. Išlukštenti jie išbrinksta, pradeda leisti daigelį, bet augalo taip ir neišaugina. Panašų bandymą girdėjau su drugeliais. Jie sunkiai ritasi iš kokono. Vienas mokslininkas bandė padėti drugialiams "gimti". Jis įpjaudavo kokoną ir drugelis išlysdavo su mažesnėmis pastangomis, bet... netrukus numirdavo. Tai gal tos apsauginės plėvelės ir lukštai, kevalai reikalingi? Arba gal aš čia nusišneku. :)
Post Reply

Return to “Daržininkystė”