Agurkai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laimoniuks
Posts: 25
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:46 pm
Location: jonava,čičinai
Contact:

Re: Agurkai

Post by laimoniuks »

o tai del vaisiu palikimo seklai,ir man tevai irodinieja kad geriau palikti pirmus vaisius,reiskias tai ne tiesa..
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Agurkai

Post by saulius »

Pirmiausiai pastaba: mūsų forume reikia rašyt lietuviškai.
Kodėl netiesa? Būtent, reikia palikt pirmus normalaus dydžio vaisius.
Saulius Jasionis
Urtica
Posts: 57
Joined: Mon Jan 03, 2011 11:12 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Agurkai

Post by Urtica »

Šiemet auginau baltus agurkus (veislės nežinau) tokius balta odele. Galiu pasakyti kad tai patys skaniausi agukai kuriuos kada nors esu ragavusi. Jie daug saldesni už įprastinius žalius agurkus, labai aromatingi ir traškųs. Bandžiau rauginti kartu su kitais agurkais, kažko ypatingo dėl rauginimo negaliu pasakyti, rūgo kaip ir kiti panašiai.
Tokius agurkus (sprendžiant iš piešinio) esu mačiusi pardavime kažkurioje internetinėje Amerikos senovinių sėklų parduotuvėje kaip suprantu parduoda juos ir LT. Vieną peraugusį agurką buvau palikusi sėklai, tai po kokių 1,5 mėnesio stovėjimo praeitą savaitę išploviau sėklas, nusprendžiau, kad pakaks bręsti. Įdomu tai, kad prapjovus agurką dalis sėklų buvo pradėję dygti pačiame agurke (nors kiek esu skaičiusi taip niekaip neturėtų darytis) buvo pradėję lįsti žali lapeliai.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Agurkai

Post by laisvas kaimietis »

Įdomu tai, kad prapjovus agurką dalis sėklų buvo pradėję dygti pačiame agurke (nors kiek esu skaičiusi taip niekaip neturėtų darytis) buvo pradėję lįsti žali lapeliai.
Nežinau kodėl taip neturėtų darytis, nes taip darosi - kai agurkas, cukinija, patisonas, moliūgas nugyvena savo amželį, sėklos pradeda dygti nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros. Nedygsta išimtos ir sudžiovintos sėklos.
Žilvinas Žurauskas
shapukas
Posts: 24
Joined: Fri Nov 16, 2012 4:12 pm
Contact:

Re: Agurkai

Post by shapukas »

Sveiki, norejau pasiteiraut, gal kas susiduret su tokiom agurku anomalijom kaip pridetoj foto. Ar tai reiskia, kad kazko truksta, ar gal puola kokia liga?
agurkas
agurkas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Agurkai

Post by saulius »

Mano protu čia chlorozė, dėl mineralų trūkumo.
Saulius Jasionis
smilga
Posts: 202
Joined: Mon Mar 15, 2010 12:11 am
Location: Kėdainiai
Contact:

Re: Agurkai

Post by smilga »

O tai čia tik vienas daigas toks, ar ir daugiau yra? Man ir viršūnė negraži, išstipusi. O gruntas toks tamsus, atrodo primirkęs, gal perlaistėt, dėl to gali sutrikti mineralų pasisavinimas.
shapukas
Posts: 24
Joined: Fri Nov 16, 2012 4:12 pm
Contact:

Re: Agurkai

Post by shapukas »

Gruntas komposto ir biohumuso misinys. Neuzmirkes. Kartais paliejus zeme buna slapia diena ar dvi, bet stengiames palaikyt tik dregna grunta, o ne slapia. Baltavimas plinta kartu su augalo augimu. Nauji lapai isauga normalus, bet veliau pradeda baltuot. Cia taip su visais agurkais. Agurkus laikom istiklintam balkone, o i kambari sunesam kai lauke apie 5 laipsnius (balkonas nera sandarus). Gal temperaturu skirtumas irgi itakos turi? Ir ka daryti su lapais? Dar klausimelis, kaip atskirt chloroze infekcine ar ne?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Agurkai

Post by saulius »

Clorozė negali būt infekcinė, tai tiesiog mineralų trūkumas. Gali būt, kad dėl didelio temperatūrų svyravimo sutrinka šaknų fermentų veikla ir kartu mineralų pasisavinimas. Greičiausiai taip ir yra, nes agurkams penki laipsniai- smarkiai mažoka.
Saulius Jasionis
laimoniuks
Posts: 25
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:46 pm
Location: jonava,čičinai
Contact:

Re: Agurkai

Post by laimoniuks »

o negalejo cia ir skersvejis itakos tureti
Post Reply

Return to “Daržininkystė”