Pupelės

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Pupelės

Post by Ecka »

Šiemet prmą kartą sodinau aukštas vijoklines pupeles. Išvaizda -ilgos, plokščios geltonos. labai patiko, nes skanios, derlingos, visada švarios nes kabo. Gal kiek vėliau kaip mažosios, bet kitą met gal anų net nesodinsiu. Dar dabar augina ankštis. pasodinau 6 sėklas, užteko ir pavalgyti ir privakuoti. Sodinau prie tinklinės tvoros, mulčiavau.




DARŽINĖS VIJOKLINĖS PUPELĖS GOLDMARIEPhaseolus vulgaris
Kodas: 4770168132153 12345.Įvertino: 0Labai derlinga aukštaūgė (užauga iki 3 m) šparaginių pupelių veislė. Veislė daržininkų vertinama dėl ilgo ir gausaus derėjimo. Geriausiai auga vidutinio sunkumo nuo vėjų apsaugotose dirvose, labai jautrios šalnoms. Šios pupelės tinka tvorų, pavėsinių ir kitų statinių apželdinimui. Vidutinio ankstyvumo veislė. Ankštys gelsvos, 20-25 cm ilgio, 2-3 cm pločio, plokščios. Tinka šviežiam vartojimui konservavimui, šaldymui. 1 g–apie 1-3 vnt. sėklų.



V-VI 40x6 VI-IX
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Pupelės

Post by zoot »

Ką daryti mano pupelių atsargas graužia juodi vabaliukai, ko dėti kad jie pabėgtų? Pagalbos.
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by saulius »

Į šaltį kuo greičiau. Į kokią palėpę ar šaldytuvą. Svarbu tik, kad sausos būtų. Pupeles ir visus kitus grūdus žiemą nuo seno laikydavo šaltai: svirne, kamaroj, palėpėj, ant aukšto.
Saulius Jasionis
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by MaryteN »

Pupeles graužia grūdinukai. Nuo šalčio vabaliukai žus. Bet ar žus jų kiaušinėliai? Sėjimui nenaudočiau. Jei gailėčiau išmesti, tai išvirčiau ir - pašarui.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Pupelės

Post by Vėjai »

Aš visose temose siūlau sėti vijoklinius ankštinius augalus. Pupelių kibiriukas, o virkščių kalnas, dar šaknys su visom bakterijom lieka žemėje. Puikios šiluminės užtvaros iš šiaurinės pusės. O ir lapų plotas saulei gaudyti didelis. Priežiūros minimumas, jei ne šparaginės pupelės( bet ir tas gali palikti subrendimui) tai iki rudens net prieiti nereikia. Vietos darže minimumas, naudos maximumas. Geriau negu kokius sideratinius auginti paklotei. O žiemą jokių rūsių, kaupų ar dar ko. Supylei sausas į stiklainiuką ir ant lentynos. Vieni privalumai.
Tik pabandykit surast vijoklinių pupelių sėklų parduotuvėj - deficitas, vien krūminės žemos. Ir žirniai tik 80 cm aukščio. Problema. Bet jų ir sėklų bet koks pradinukas gali prisiauginti.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Mama Smilga »

Šabalbonai (turkiškos pupelės, raudonžiedės) patys nereikliausi, tarp lietuvaičių paplitę, pas žmones galima gauti. Labai tiks pradedantiems.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Eimutė »

Šių metų sėjai man pridovanojo įvairių vijoklinių pupelių. Ir šparaginių ir nešparaginių kelių veislių. Kadangi man davė daug, tai net mainuose dalinausi. Bet jei dar ką nors labai domintų, tai dar turiu pasidalinimui.
Širvintos
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Renata »

Aš pupelių irgi turiu gausiai. Rudų ir baltų. Krūminės, gliaudomos.
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Sigita »

Laimi ,aš tau kaip ir skoloje.tad jeigu nori vijoklinėmis pupelėmis galėsiu pasidalinti,turėsiu gal penkių rūšių,daugelis tinkamos džiovinimui.Laukiu siuntinuko.Dar nuo pernai kelias veisles turiu.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pupos

Post by nawjia »

Štai, ką tik gavau tokias pupeles sėklai. Sakė - senoviškos, bobutės. Jai patiko tas rudas raštas, priminė bažnytinį kieliką ar pan. :)

Nežinau, ar vertos ko, bet reiks šiemet pasėti, jei spėsiu.

pupeles.jpg
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “Daržininkystė”