Puslapis 14

Šparagai

StandartinėParašytas: Tre Vas 18, 2009 8:58 pm
Liva
Seniau beveik kiekviename darželyje šparagai augo, išporagais juos vadino.Bet kad kas valgytų-neteko matyti.Įdomu, ar maistui reikėtų sodinti kitokią veislę, ar tinka ir tie senoviški?

Re: Šparagai

StandartinėParašytas: Tre Vas 18, 2009 9:10 pm
saulius
Tinka tie patys.

Smidrai (šparagai)

StandartinėParašytas: Tre Kov 09, 2011 10:33 am
laisvas kaimietis
Pernai turėjau 2 rūšių smidrų sėklų: "Dalemos" - "Mary Washinhton" ir Agrofirmos "Sėklos" - Vaistinių smidrų. Ant pastarojo pakelio parašyta: "sėklos prieš sėją 2-3 paras pamirkomos keičiant vandenį. Sėjamos į dirvą balandžio mėnesį." Taip ir dariau. Dygo ir vienos ir kitos labai lėtai. "Mary Washington" sudygo apie 70%, o vaistinių smidrų apie 50%. Daigeliai labai jau gležni ir menkučiai pirmais metais užaugo. Tiesa GŽ gėrybių jie pernai negavo. Šiemet jau gaus :mrgreen:

Re: Šparagai

StandartinėParašytas: Ket Kov 10, 2011 1:33 pm
Vėjai
Radau labai sudėtingą šparagų auginimo būdą - sėjama į griovelius , po to formuojami tokie trapeciniai pilymėliai iš jų lenda šparagų ūgliai. Bet tas būdas iš tradicinės daržininkystės.
O gal galima paprasčiau, gal kas bandėt? Iš sėklų, ar daigus augintis reikia?
Augalai daugiamečiai, ūgliai tik pavasarį ( iki birželio) ir tik kitamet po pasodinimo. Augdavo jie gi kaimo darželiuose, tik ūglių niekas nevalgydavo.

Re: Šparagai

StandartinėParašytas: Ket Kov 10, 2011 1:44 pm
saulius
Augdavo jie gi kaimo darželiuose, tik ūglių niekas nevalgydavo.

Va tau ir atsakymas. Auga jie bet kur ir bet kaip, net pajūrio kopose dabar plinta, patys sėjasi. Šviesą tik mėgsta. Pamulčiuosi- bus stambesni ir ūglių balta dalis ilgesnė.

Re: Šparagai

StandartinėParašytas: Ket Kov 10, 2011 1:47 pm
laisvas kaimietis
Pernai viską dariau pagal šitą instrukciją. Sėjau mirkytas sėklas. Užaugo vargani daigeliai ir tiek. Kiek žinau, tai sėjant sėklomis normalus derlius prasideda tik trečiais metais. Nebent aktyvi GŽ lysvė pagreitintų procesą. Žiūrėsim kas bus šiemet, kai gaus mulčio sočiai.

Re: Šparagai

StandartinėParašytas: Ket Kov 10, 2011 2:28 pm
Vėjai
Gal pabandysiu daigus pasiaugint. O jie plečiasi? Kad vietos nepamažinčiau.

Re: Šparagai

StandartinėParašytas: Ket Kov 10, 2011 2:30 pm
saulius
Taigi matei kokie krūmai užauga- plečiasi.

Re: Šparagai

StandartinėParašytas: Ket Kov 10, 2011 3:01 pm
Renata
Žinoma, krūmą padalint būtų lengviausias darbas, bet jei nėra, ką dalint? Arba nesugebėjai/patingėjai iš rudens atsivežt ir pasisodint? Mėginsiu iš sėklų auginti, vistiek kas nors išaugs. O kai paaugs - tada mes juos ir "ketvirčiuosim" visų, nekantriai laukiančių derliaus, džiaugsmui.

Re: Daigai samanose

StandartinėParašytas: Pen Kov 18, 2011 10:22 pm
saulius
Smidrus, įtariu, reikia sėt iš rudens. Patys taigi puikiai sėjasi.