Krapai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Krapai

Post by egsa »

Besėjant visokias daržoves man iškilo klausimas- kaip mulčiuojant pasėti krapų? Praeitais metais ant vienos lysvės sumečiau išrautus paskutinius krapų stiebus su sėklomis ir ant viršaus užmetėm nupjautos žolės, tai šiemet jie prasikalė, dabar toje vietoje nėra nei kaip mulčiuoti (nemulčiuoju, laukiu, kol užaugs tokio dydžio, kad jau būtu galima į salotas dėti), o kadangi nesitikėjau, kad pro mulčą jie prasikals, tai toje lysvėje pasėjau žirnius, kurie dabar jau nori į ką nors įsikibti, o jauni krapai nelabai jiems tinka atsirėmimui :? Bet kas toliau- krapų būtų gerai visą vasara turėti, bet jie, kiek suprantu per mulčą neišlenda. kokia yra patirtis su krapais pas jus, kurie GŽ užsiima jau metai iš metų?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Mulčias

Post by saulius »

Pas mus jie tiesiog dygsta bet kur, kai reikia- prisirenkam.
Saulius Jasionis
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Mulčias

Post by Laimis Žmuida »

Arba sėkit eilutėmis krapus. Eilutes patogu mulčiuot.
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Mulčias

Post by egsa »

Eilutemis sejau pries pora metu, tai, matyt, seklu buvau per daug pripylusi, o ir darzas apzele zole, tai krapai, kad istyso- jokiu lapeliu nebuvo- tik stiebai :shock: . Tad peretais metais jau barsciau bet kur, tikejausi, kad patys paskui uzsises. Bet kad siemet uzsiimiau mulciavimu, tai arba jie neprasikala pro mulca, arba neuzsisejo :roll:
Pabandysiu dar karta, kaip Laimis, sako- seti eilutemis- gal, kai mulcas yra, kitoks ir tu krapu augimas bus, nes realiai kito budo nesugalvoju. :oops: Masciau i tarpulysvius seklu papilti, bet is ju pesu zole lysviu mulciui, jau braskes buvo sunku atrinkti, o tai su krapais is vis zaidimas butu :) .
Nors, mano mama niekad nesejo krapu, pas ja visada budavo patys uzsiseje (tik, kad ji kasdavo, o ne mulciuodavo zeme), tai man nuo vaikystes susiformaves stereotipinis mastymas veikia- krapai turi augti padrikai :evil: Stengiuosi isvengti stereotipu ir zvelgti placiau,tik ne visada pavysta :oops: Bet gal kada ir pas mani, kaip pas Sauliu, krapai augs bet kur- juk as dar tik pradziamoksli bandau "skaityti" ;)
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Krapai

Post by zoot »

Štai ką pastebėjau, krapai auginami mulčiuotoje lysvėje labai skiriasi nuo auginamų tradicinėje lysvėje. Tradicinėje lysvėje krapai sėti iš tų pačių sėklų blankesnės spalvos ištysę į aukštį , lyg gelstantys,bet ryškiai stipresnis krapams būdingas aromatas,šakelės lyg besiruošiančius vysti.
Po mulčiu gi krapai tamsiai žali,net į mėlynumą,kresni stiebai stori auga daugiau į plotį nei į aukštį traškųs šakelės lengvai lūžta,bet aromato kur kas mažiau.
Ir dar nors ir ne pagal gamtinę žemdirbystę ,palyginimui šiltnamyje krapai auga ir į plotį ir į aukštį lyg ir tamsiai žali aromato ryškaus lyg ir neturi.
Tai tokie eksparimentai ir pastebėjimai. :D
Valdas
Post Reply

Return to “Daržininkystė”