Griežtis (sėtinis, kručkas)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by saulius »

Tai gali būt kad prieš karą auginti ir pas mus. Ar bent kažkokie panašūs.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by saulius »

Lietuviški griežčiai "Vėžaičiai" ir "Dotnuvos baltieji" pas mane pasirodė prastai, sausa labai buvo, o ir augo žvyre. Bet sėklai gal bus ką padėt, bent pasidaugins.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ropės

Post by saulius »

Ta pati gi situacija su griežčiais. Parduotuvėse sėklų pilna, o kas matė griežtį? Aš iš vaikystės prisimenu, visi kiti irgi tik iš vaikystės. Bet, seni sako, kad tais laikais jau nebuvo, buvo griežčiai dar seniau. O dabar pats ragavau ką sėklų krautuvėj parduoda- neaiškūs plaušuoti, kieti šakniavaisiai, nepasiekiantys nei dešimtos dalies griežčio dydžio.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by Mama Smilga »

Griežtis, sakoma, ropės ir kopūsto hibridas. Plaušuotas tampa, kai perauga, arba jei auga per sausai.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by saulius »

Nu kur jau perauga, jeigu dabartiniai "griežčiai" burokėlio dydžio. O kad plaušuojasi dėl sausros tai taip, bet seniau irgi visokių metų būdavo. Pašarinius gi augindavo kaip runkelius, būdavo ir sausrų. Aš tuos pašarinius ir atsimenu, mano laikais maistinių jau nebuvo. Tai tie pašariniai buvo labai minkšti, sultingi. O maistiniai, reikia suprast, dar minkštesni turėtų būt. Nu gal paragausim kitais metais, jeigu neišdūrė vienoj vietoj.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by saulius »

Genų banke išlikę tik dvi pašarinės veislės, maistinių nė vienos.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by saulius »

Va įdomu kas čia, antroj nuotraukoj nuo viršaus: http://photos-0.blogspot.com/2013/09/gi ... hotos.html
Parašyta "turnip", atseit ropė. Bet tikrai ne ropė, greičiau kažkas iš kručkų giminės. Dydis tai jau gero kručko :). Yra dar tokia daržovė, angliškai vadinama giant cabbage turnip, būtų lyg kopūstinė ropė. Gyvos neteko matyt, nesuprantu kas ten per daiktas. Tai gal čia ta ir yra.
Saulius Jasionis
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by Hora »

vo, tą antroj nuotraukoj vadindavom sėtiniu, ir augindavo jį pašarams, užaugdavo tokie 5-8 kg, sunkiai išraunami- reikdavo pasimūčint, nes lapai greit nutrūkdavo, nebelikdavo už ko raut.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by saulius »

Nu ir man panašus. Tai sakai, kad čia tas pats sėtinis (kručkas dzūkiškai, griežtis moksliškai)?
Saulius Jasionis
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Griežtis (sėtinis, kručkas)

Post by Hora »

tipo pašarinis griežtis , tačiau mes jo ir pagrauždavom raudami- sultingas, skanus, saldoko skonio.
Šiemet sėjau rutabaga -t.y geltonu vidumi valgomųjų griežčių sėklos kurių parsiuntė dukra- tai nuėdė spragės vos išlindusius, vėliau jau paaugusių lapus. Liko pora paragavimui. skonis- fe. tas pašarinis geresnio :lol:
Dalį sėklos pasilikau, jei tik dygs,dar sėsiu, bet kitoj vietoj, kur nėr tiek tų spragių
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Post Reply

Return to “Daržininkystė”