Salierai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Daigai vazonėliuose

Post by Vėjai »

Taip salierai dygsta labai ilgai, apie 14 dienų.
Paprastai sėklas pradaigina lėkštelėj, tik tada sėja.
Aš pamirkiau sėklas parą ir tada kruopščiai po sėklelę išdėsčiau dėžutėj. Pradžioj laikiau šiltai ( vonioj ant šldomų grindų) ir pridengus stiklu.
Kai susikaupdavo drėgmė , pradengdavau ir nupurtydavau lašus.
Kai pradygo laikiau šaltokai. Neretinau.
Mano daigai buvo mažučiai, bet salierai iš mano daigų užaugo puikiai, o iš pirktinių daigų blogai. Kažkodėl puvo iš vidaus.
Svarbiausia salierų daigo nepasodinti per giliai.
Čia mano mama tikra profė.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Salierai

Post by Vėjai »

Gumbiniai salierai auginasi kaip ir visos GŽ daržovės - apmulčiuotos. Sodinu daigus, svarbiausias momentas nepasodinti per giliai.
Nemėgsta užmirkimo, mulčias irgi geriau sausesnis. Sausa žolė geriau, nes ir šviesesnė, neleis perkaisti. Visi šakniavaisiai mėgsta vėsiau. O kai formuojasi gumbai, skinu lapus nuo pat gumbo po truputį, kad gumbai geriau augtų, o ne lapai. Ir sausa žole uždengiu visą gumbą - tada nežaliuoja.
Lapkotinius salierus prieš skynimą reikia balinti, apsukant kotus kokiu gofruotu kartonu.
Vilme

Re: Salierai

Post by Vilme »

Lapkotiniai ir domina.O kam juos apsukineti?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Salierai

Post by Laimis Žmuida »

Tam, kad būtų balti.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Salierai

Post by laisvas kaimietis »

Nesuprantu kam juos balinti. Pernai valgiau nebalintus - buvo salierų skonio :lol: Balinimas = užtamsinimas = padidintas nitratų kiekis dėl fotosintezės stokos. Ar verta?
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Salierai

Post by laisvas kaimietis »

Pernai lapkotinius sėjau lauke, viskas gerai gavosi, tik jau dygo laaaaabai ilgai, ruošiausi jau sėt kažką kitą ir tada žiūriu - salierai pasirodė. Manau geriau juos daiginti namie, jei yra galimybė, nes lauke per ilgą laiką pridygsta žolių visokių ir sunku juos tam miške surasti.
Žilvinas Žurauskas
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Salierai

Post by Laimis Žmuida »

Tada galima sėti į vazonėlį, bet laikyti jį lauke. Ir žolių neprisiveis, ir vietos neužims, ir su gamta pabendraus.
Rasilė
Posts: 82
Joined: Fri Oct 29, 2010 10:06 am
Location: Vilnius - Anykščių raj.
Contact:

Re: Salierai

Post by Rasilė »

Jei ilgai dygsta, teks į vazonus sėti, tai pas mane darže greitai ir daug žolių priauga.
Į vazoną primaišysiu žemių ne iš daržo, kad mažiau žolių sėklų būtų, kokio žvyro su kurmiarausių žemėm.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Salierai

Post by Laimis Žmuida »

Aga, kurmiarausių žemėje nėra sėklų ir pašalinės žolės neišdygsta, o tik tai, ką pasėji.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Salierai

Post by laisvas kaimietis »

Jeigu sau tai jų tik kelių ir reikia - skini išorinius lapkočius, o iš vidurio vis nauji auga. Be to salierų daug neprivalgysi - man jie kažkas tarpinio tarp prieskonio ir daržovės :lol:
Žilvinas Žurauskas
Post Reply

Return to “Daržininkystė”