Salierai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Kopūstai

Post by Mama Smilga »

Visi salierai dvimečiai, bet ne visi pas mus žiemoja.
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Kopūstai

Post by angela »

.... tai antrais metais tik dėl sėklų.
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Kopūstai

Post by Ecka »

na, jei tai tikrai tie reti žiemojantys, teks auginti dėl sėklų...man rodos tuos daigus pirkau turguje.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Salierai

Post by Mama Smilga »

Dar rašoma vadovėlinė taisyklė, kad salierų sėklų dygimui reikia šviesos, tad negalima žeme užberti. O aš esu sėjusi lapinius atvirame grunte (gegužį, kai apšilo), na ir užbėriau gal cm, gal pusantro - kas ty matuos. Tik palaikiau drėgmę, ilgai dygo, bet sudygo šepečiu.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Mama Smilga »

Ir apskritai visas smulkesniąsias sėklas (pradedant nuo aguonos grūdelio dydžio) primigtynai liepiama sėti tik dirvos paviršiuje. Atseit, šviesos reikia, daigeliai substrato nepraskleis... Bet ne visada ši griežta aksioma pasitvirtina. Taip, kaip aprašiau salierus, sėjau ir raudonėlius (o jų sėklas jau priskiriu "dulkėms", rusai vadina пылевидные), puikiai praskleidė lengvą substratą. Sakyčiau, tik drėgmė - būtina sąlyga. Tad nebijokit taisyklių, eksperimentuokit.
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Ecka »

Pasidalinkit patirtimi dėl salierų daiginimo. 3 metai atkakliai jie man nedygsta. Po kai kurių paskaitymų supratau, kad būtina stratifikuoti ar šaldytuve ar net per žiemą žemėje. nesupratau, kaip jums sudygsta iš karto žemėje.
Kas galite papasakoti patį papraščiausią daiginimo mėtodą. Ar dar ne vėlu?

Ką privalomai reikia stratifikuoti?
Marijos
Posts: 86
Joined: Mon May 16, 2011 8:42 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Marijos »

Salierų sėklos turi kažkokį apsauginį sluoksnį.
Man pernai darže labai ilgai dygo, bet kažkas išaugo, valgomo buvo nedaug, džiovinau lapus.
Šiemet sėjau dukart, vasario ir kovo mėn. kovo mėnesio greičiau sudygo.
Rusų forumuose skaičiau patarimų. Prieš sėją sėklos palaikomos karštame vandenyje.
Aš bandžiau kitą patarimą - sudrėkintas sėklas gerokai patryniau delnuose - čia kad sumažint sėklos apsauginio sluoksnio poveikį. Stovi dabar visi peraugę ant palangės - per anksti sudaiginau, nesitikėjau, kad sudygs savaitės bėgyje ir labai daug.
Taip pat patariama sėjiai naudoti šviežias sėklas, ne kelių metų senumo.
Čia apie šakninius salierus.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Vėjai »

Nieko papildomai salierų sėkloms nedarau ir treti metai man jos puikiai sudygsta. Sėju į negilią dėžutę kovo pradžioje ( šiemet kovo 10 d.) beveik gryname drėgname biohumuse, negiliai užberiu. Tada padedu ant šildomų grindų vonioje ir pridengiu stiklu. Kasdien stiklą apverčiu, nupurtau lašus. Kai pradygsta ( šiemet prasikalė per 10 d.) perkeliu dienai toje pat vonioje prie šiaurinio lango, o naktį vėl ant šildomų grindų. Kai jau truputį paauga pernešu į nešildomą kambarį ( ten temperatųra apie 10 - 14 laipsnių) ir toliau auginu po šiauriniu stoglangiu. Prie pietinio lango jiems nepatinka , o nekaitri šviesa tiesiai iš viršaus jiems labai patinka. Dabar jau visi išleidę po kelis tikrus lapukus ir juos perpikuosiu kas 5 cm. Persodinant lauke BŪTINA NEPASODINTI PER GILIAI, nes neformuos gumbo.
Salierų net nebandau auginti tiesiai lauke, manau žuvęs reikalas.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by Mama Smilga »

Jei tik neperdžiovinot daiginimo metu, reiškia, tiesiog nedaigių sėklų turėjot. Kitąmet ne vienos veislės sėkit, ne vienos firmos. Net smalsu - o kokias sėjot?
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Pradinukų patirtis

Post by egsa »

Aš šiemet, sakiau, pabandysiu keletą salierų užsiauginti, tik lapinių, ne šakninių.
Pasėjau kovo 6d, nemažai pribėriau, galvodama, kad dalis sėklų nesudygs, bet sudygo labai tankiai, tai jau galvoju, kad reikėtų perpikiuoti į didesnę dėželę, nes jiems gerokai ankšta dabar. Auga padėti ant šildomų grindų (dabar jau mažai bešildomų, tiesa) prie pietinio terasos lango. Iš pradžių buvau uždengusi skaidriu dangteliu, kai ūgtelėjo, nudengiau. Sėklų niekaip specialiai neapdorojau, sudygo daugiau, nei po savaitės. Dabar jau leidžia po antrą tikrąjį lapelį (čia kiek suprantu, nes salierų dar niekad neauginau ir nemačiau kas aplink augintų :oops: ).
Post Reply

Return to “Daržininkystė”