Žirniai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Žirniai

Post by povils »

Reikia patarimo. Lysvė 90 cm pločio, dar nuo pernai gausiai užklota šienu. Kaip sėtumėte žirnius? Nesinori labai suardyti paklotės, kad paskui nenešiotų vėjai. Kuo gražiai tą paklotę prapjauti (prakirpti)? Kada mažiau nešios: skersai ar išilgai lysvės supjaustytą? Kokiais tarpais eilutes daryti? Ar sėti be karpymo (praskyrimo) tiesiog po šienu, padarius kuoliuku skylutę? Ar daigas pralys pro šieną? Kokiu gyliu (žemėse) tada sėti? Patarkyte labiau patyrę, nes tai mano pirmasis GŽ pavasaris.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Žirniai

Post by dage »

Nebijokit Jūs tos paklotės krapštyti, jeigu reikia. Praskirkite ir tiek. Manau, per storą sluoksnį žirniai sunkiai krapštysis, o jei keli cm-išlys. Aš padaryčiau skersines vageles praskirdama mulčių į šalis arba, jei sluoksinis storas-nuimdama į tarpulysvius,ir tiek. kažkurioje temoje prieš porą dienų buvo nuotrauka, kaip tai atrodo.
Dalia
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Žirniai

Post by Mama Smilga »

Nuotrauka buvo temoje "Pradinukų patirtis".
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Žirniai

Post by Renata »

Vaga gana plati, rekomenduočiau sėti eilutėmis skersai, kitaip nebus įmanoma papildomai užmulčiuoti.
Žirnius, kaip ir pupas, pupeles, jei neklystu, rekomenduojama sėti 5 cm. gylyje. Vadinasi, mulčio virš sėklos gali būti dar daugiau - pralys. Aš praskiriu mulčią, sėklas kišu negiliai, kokį cm ir užmetu kelis cm mulčio, kad teiktų pavėsį ir neleistų dirvai džiūti. Paskui jau belieka gėrėtis, kaip žirniai kelia lapelius. Ir nepamiršti laiku prismaigstyti virbų, už kurių galėtų vyniotis augdami. Labai neblogas variantas - nudžiuvusios nendrės. Bet pernykštės vėtros parodė, kad reikia ir rimtesnės paramos, nes po vienos audros visa "skiauterė" gulėjo ant kaiminystėje augančių braškių. :(
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Žirniai

Post by povils »

Dėkoju visoms patarusioms. Žirnius pasėjau dviem būdais (Renatos dar nebuvau skaitęs). Sėjau skersai. Iki pusės ežios ilgio praskirdamas mulčią, o kitoj pusėj jį beveik nuėmiau. Žiūrėsiu kuriems labiau patiks
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Žirniai

Post by Žibutė »

Žirniai gali tapti lysvėms geru vėjo barjeru. Na tarsi apsauga nuo vėjo.
Bet tada tikrai gerų atramų reikia
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Žirniai

Post by Ecka »

Pasidariau labai gerą stabilią ilgaamžią atramą žirniams- 7 m sieto tvorą. Pirkau iki 1,5 m kuo didesnėmis skylėmis žalią sietą, esant nuolaidoms apie 5 lt/m. Laiko 3 metaliniai kuolai, viršuje medinis sutvirtinimas, tvora palei lysvės šoną. Jau pasėjau visus 7 m žirnių (viena eile, bet tankiai). Šalia liko visas lysvės plotis, nes užimta gal 5 cm.
Galima bus sėti žirnius, pupeles ar rišti agurkus, pomidorius ir bele ką.
Pernai labai apsiteisino toks panašus greitadarbis variantas šparaginėms pupelėms.
Cinkuota tvora kainuoja panašiai, bet pardavėjas sakė netinka, jei bus nuo augalų drėgmės, tuoj surūdys. Mane labai nervuodavo tas šatrų ieškojimas, o paskui žirnių ieškojimas tame šabakštyne.
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Žirniai

Post by Ecka »

SOS. Noriu konsultacijos.
Šeštadienį mano 7m žirnių eilėje keli buvo lyg suglebę, bet vakar koks70 proc. gerokai suvytę ir lapai baltais lopais. Kas tai? Ar galima padėti?
MantasBarsys
Posts: 116
Joined: Fri Nov 26, 2010 8:21 pm
Location: Rokiškio apylinkės
Contact:

Re: Žirniai

Post by MantasBarsys »

Aš sakyčiau, kad tai galėtų būti šalnų poveikis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Žirniai

Post by lugne »

Dėl šalnų abejočiau, juk žirniai nelabai jautrūs nedidelėms šalnoms. Raučiau ir žiūrėčiau kas darosi su šaknimis, apžiūrėčiau lapus atidžiai, gal su lupa.
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Daržininkystė”