Pūtelis

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Pūtelis

Post by Laimis Žmuida »

Pririnkau pievinio pūtelio sėklų. Galiu į ką nors gero mainyti. :)

Pūtelis labai puikus augalas. Įsisėji į žolę ir jis auga, dauginasi. Kai auga, tai prieini, nusiskini lapų ar bamblių ir valgai. Mėsingas, beskonis, sotus...

Jei jau gamtinę žemdirbystę kreipiame laukinio daugiamečio sodo-daržo link, tai pūtelis vienas geriausių kandidatų. :)

Sėti reikia dabar, galima ir po mėnesio. Dabar jis barsto savo sėklas. Galima prisirinkti. Kaip pienių pūkai, tik didelės galvos.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pūtelis

Post by Mama Smilga »

Kas čia daros,mano mintis vos pusdieniu aplenkiat. Apie piktžoles,dabar pūtelį... Žodžiu,vaikai voro,metas pūtelio sėklas rinkt! Jau byra. Šiandien rinkau,džiovinu. Otai pavasarį pirkau. Draugus juokinau,kad išleidau 2 litus už botanikos žinias. Nes pamėgink tu pievoje atskirt. Paskui po savo serbentu porą atradau,iš nuotraukų nustačiau,tai buvo džiaugsmo! Na,kai maniškiai pražydo,žiū-tokių pat pilnos pievos...
nerijus.a
Posts: 15
Joined: Wed Jun 30, 2010 11:13 am
Contact:

Re: Pūtelis

Post by nerijus.a »

Mėsingas, beskonis, sotus...
Beskonis? Bent man tai skaniausias pievos augalas, kurį teko kada nors valgyti. Būtent apatinė stiebo dalis, kur bėga pienelis.

O dėl rinkimo ačiū :), būčiau pražiopsojęs
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Pūtelis

Post by Laimis Žmuida »

Na aš skirstau augalus į beskonius (tuos, kurie neturi aštraus skonio ir kurių gali daug suvalgyti) ir su skoniais (aštrius, karčius, stiprius, kurių gali tik šiek tiek suvalgyti. Beskoniai man yra liepos lapai, plautė, pūtelis, žliūgė miškinė, blindė ir karklai, o su skoniu garšva (nors jos irgi daug gali suvalgyt, bet ji turi skonį, gyslotis, čiužutė, česnakūnė. O jei šiaip apie pūtelį šnekėti, tai jo - vienas skaniausių augalų. Niam niam. :)
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Pūtelis

Post by laisvas kaimietis »

Nu tikrai laibai skanus ir pievoj auga :D O pirkau sėklas :? Gerai, kad ir nepasėjau :lol:
Žilvinas Žurauskas
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Pūtelis

Post by Laimis Žmuida »

Tai sėklas čia visi kaip suprantu pirkote valgomojo pūtelio. Jis žydi raudonai ir valgomos jo pagrinde šaknys. O čia kalba apie pievinį ar kitus lietuviškus pūtelius, kurie žydi geltonai ir yra vietiniai lietuviški augalai - patys auga, nereik augint. :)

O valgomojo pūtelio sėklų savų irgi turėsiu, jei kam reikės. Bet jis dar vėliau sėklas subrandins. Dar reik palaukti.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pūtelis

Post by Mama Smilga »

Rinkau pievinį,geltonžiedį,o pirkau nežinodama,kad čia kitas. Labai norėjau susipažint. Būt pagelbėjęs. Lapai,pasirodo,tokie pat abiejų.

Laimi,sakykit prašom,gerai tas parduotuvinis žiemoja? Man labiau jis rūpi kaip pirmutinės salotos.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Pūtelis

Post by Laimis Žmuida »

Žiemoja puikiai. Pas mane išžiemojo visi penki ar kiek ten jų? :) Niekuo nedengiau ir nesirūpinau. Nematau kodėl turėtų nežiemot.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pūtelis

Post by Mama Smilga »

Dėkui už gerą žinią. Jis juk kilęs iš Viduržemio jūros regiono? Tai maniau,lepus.
Post Reply

Return to “Daržininkystė”