Svogūnai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Mulčias

Post by laisvas kaimietis »

Mano lysvėse irgi keli svogūnai atsigulė, o kelis išroviau skindamas laiškus. Pernai nemulčiuotoj lysvėj tos "problemos" nebuvo - tvirtai laikėsi įsikibę kietam kaip akmuo molyje :lol: O štai šiemet po mulčiu žemė puri, o šaknys paviršinės. Laiškai auga didžiuliai :D ir kai kurie svogūnai neatlaiko tokios "naštos". Pridedu dar mulčio ir laikosi, negriūna ;)
Žilvinas Žurauskas
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Mulčias

Post by inga30 »

Tik reikėtu nepamiršt laiku atidengt galvas, gaila tik pamiršau ar kodėl?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Mulčias

Post by Laimis Žmuida »

Kai kurie žmonės sako, kad neva tai reikia atidengti galvas, nes po mulčiu per daug drėgmės, paskui svogūnai pūna ir nesubręsta, bet tiek Saulius, tiek aš sakom, kad svogūnų galvų atidengti nereikia. Drėgmės jiems ne per daug, jie turi savo vegetacijos periodą ir subręsta kada pasako jiems DNR, o ne tada kai uždedam ar nuimam mulčią ir praktika rodo, jog laikosi per žiemą puikiai. Saulius sako, kad netgi geriau už nemulčiuotus. Tai kam atidenginėt?
Irvel
Posts: 16
Joined: Wed May 11, 2011 11:12 pm
Contact:

Svogūnai

Post by Irvel »

Apžiūrėjau šiandien vėl svogūnus. Kurmio darže nebūta. Ir nugriuvusių svogūnų nepadaugėjo, bet kitokia naujiena- nulūžusių laiškų ne vienas. Pagalvojau, gal koks paukštis pasivaikšto po daržą, bet būtų mulčius prakapstytas, dabar gi nei pėdsako. Kadangi kasdien reikia tų laiškų, tai nurenku tuos palūžusius ir tie bėdos, tik kažin kaip toliau bus.
Dabar dar paseksiu kaimynų katiną. ;) Ant mulčio gulėjo, kol bulvės nebuvo išlindusios. Gal senu papratimu ir tarp svogūnų pasivaikšto. :) Turiu rast priežastį, kad man neaiškintų , jog mulčias kaltas .
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Mulčias

Post by Renata »

Nulūžę/nulinkę, bet juk ne nurauti, nukąst ar nugeltę? Taigi svogūnas - ne ąžuolas, jam laiškai nulinksta kartas nuo karto. Patys. Gal nuo svorio, gal nuo oro, gal toks Dievo sumanymas. Juolab pats radot puikų sprendimą - lėkštėn tuos nulūžėlius ir tiek tos bėdos :D
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Svogūnų sėklos

Post by Žibutė »

Sveiki

Taip jau gavosi, kad ant palangės pavasarį įkištas laiškams pasiauginti liko augti žyduolis svogūnas , dabar ant žiedyno pilna mažyčių svogūniukų.

Man kilo toks klausimas: ar tai jau rimtos svogūno sėklytės, ar jas dar sekančią vasarą reikia iki "normalių"kaip parduotuvėse parduodamų svogūnų sodinukų auginti? Ar galima šį procesą pagreitinti ir nelaukiant kitos vasaros dabar visas šias sėkleles susėti į kokią lysvę ir iki rudens tos sėklos paaugtų iki sodinukų?

Namuose nei močiutė nei mama tokių sėjimo "procesų" nedarė, visada svogūnus sodindavo galvutėmis, kurios priaugindavo visą lizdą vaikų, senoviškas svogūnų auginimo būdas buvo praktikuojamas, tad ir neišmokau iš praktikos kaip sėklomis daugintis.

Dabar mama jau "nebesiterlioja" su smulkiais senoviniais svogūnais, o perka sodinukus ir augina viengalvius.

Mano sėklos beje taip pat iš viengalvio parduotuvinio lenda.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Svogūnų sėklos

Post by Mama Smilga »

Sėti rekomenduojama pavasarį,vos tik galima įeiti į dirvą. Aš šiemet sėjau,kadaise irgi esam auginę. Auga lėčiau už morkas,nepražiūrėkit! Daugiamečius svogūnus(plonalaiškius tribulius,plačialaiškius,tuščialaiškius batun) net geriau yra sėti liepos vidury-bent pirmąmet žyduolių nebūna(taip daroma pramoniniu būdu). Auginom,pasiteisina. Galvinių vasarą nesėjom,išmėginkit. Bet ne iš parduotuvinio svogūno-jis gali būti augintas daug piečiau(olandai arenduoja žemes Š.Afrikoj),tad pas mus galvelių neduos,tik laiškų ir žiedų. Toks vėsaus klimato ir ilgų birželio dienų poveikis.
Irvel
Posts: 16
Joined: Wed May 11, 2011 11:12 pm
Contact:

Re: Mulčias

Post by Irvel »

Tie mano svogūnai... Dosnūs laiškais, bet galvutės išvis menkutės, arba dar per anksti joms. Kai toks miškas laiškų, tai vėjas tikrai galėjo juos išlaužyt. Bet toks vaizdas, kad jie visas jėgas šukuosenai atiduos, o galvos tokios ir tebėr, kokias žemėn sukišau. ;) Mulčio, aišku, nenuėmiau, o žemę apie galvutes truputį paspaudžiau, kad nebūtų tokia puri. Katinas nekaltas, gi drybso ant mulčiuotų bulvių prieš saulę. :) Toks daržinis katinas.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Mulčias

Post by Renata »

O tai gal ten svogūnų veislė, skirta laiškams auginti? Tuomet viskas puiku - milžininškas derlius to, ko ir reikėtų tikėtis...Na čia tik dar vienas spėjimas.
Aelita

Re: Mulčias

Post by Aelita »

Pas mus darže dar taip pat galveles dar nelabai suka svogūnai-tik kažkurie šeimyniniai ir salotiniai "Ala" (jie iš sėklyčių šiemet auginti, bet galvytės jau gan padorios).
Post Reply

Return to “Daržininkystė”