Svogūnai

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Svogūnai

Standartinė Mama Smilga » Tre Geg 23, 2012 6:16 pm

Po šios nevienareikšmiškos žiemos: senoviniai raudoni daugiagalviai peržiemojo visi (na, čia nebuvo abejonių, jie kasmet peržiemoja), iš sėklų užauginti mažučiai "Odincovec" - žaliuoja visi, iš sėklų užauginti maži "Brunsvik" - yra gretose ir kritusių karių, bet čia galėjo atsiliepti ir kiti dalykai: vėlesnis sodinimas, žemesnė lysvė, plonesnė paklotė žiemai.
Mama Smilga

Standartinė zoot » Pir Bir 11, 2012 10:00 pm

Pas mane peržiemojo daugiagalvis svogūnas išlindo bujoja krauna žiedus. Gal žinote kas išaugtų iš jų sėklų ir kaip vėl užauginti vėl svogūną iš sėklos? Su viengalviu viskas aišku o kaip su daugiagalviu? :?:
Valdas
zoot

Standartinė saulius » Pir Bir 11, 2012 10:01 pm

Tas pats ir su daugiagalviu.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Svogūnai

Standartinė Eimutė » Tre Lie 11, 2012 1:33 pm

Pavasarį sėjau kelių veislių daugemečių svogūnų. Deja jie arba neišdygo, arba aš tuos siuliukus pamečiau tarp piktžolių. Gal daugemečius augalus geriau sėti rugpjūtį ar vėliau rudenį. Kaip tų svogūninių nepamest? Gal geriau juos sėti į indelius, o sudygus persodint?
Širvintos
Eimutė

Re: Sėja

Standartinė Rasilė » Tre Lie 11, 2012 3:21 pm

Pernai daugiamečius laiškinius svogūnus sėjau liepą ir rugpjūtį. Iki žiemos beveik užaugo, anksti pavasarį vėl leido laiškus, dabar sėklas brandina. Tarp žolių ne visus atrandu ir aš. Tenka lentom žymėti tą vietą, kol paauga svogūniukai.
Rasilė

Standartinė ArvydasG » Tre Spa 03, 2012 5:02 pm

Antri metai pastebiu , jei per anksti dedam mulca ant sudygusiu is seklu svogunu, jie sunyksta.
Geriausiai uzaugo, kurie buvo pasodinti tarp ridikeliu.
ArvydasG

Standartinė Urtica » Ant Vas 26, 2013 11:08 am

Sprendžiu dilemą, ką geriau pirkti ar svogūnų sėklas, kurios užaugina viengalvius svogūnus ar sodinukus. Sėklom išeina pigiau, bet ar pavyksta užauginti jau pirmaisiais metais tinkamus vartojimui svogūnus?
Ar svogūnų sėklas (jeigu auginate ne sodinukams) sėjate tiesiai į dirvą ar į indelius namuose ir po to išsodinate. Bent mano anyta porus visada pasėja namuose į vazonėlius.

Beja aš pernai auginau daugializdžius Shallots Golden Gourmet iš Žalios stotelės. Man jie užaugo didesni nei mano turimi kažkokie vietiniai daugializdžiai ir laikėsi labai gerai... šiemet vėl auginsiu
Urtica

Standartinė saulius » Ant Vas 26, 2013 11:26 am

Viskas priklauso nuo sąlygų. Kai žemė labai derlinga, jau pirmais metais iš sėklų užauga beveik normalaus dydžio galvos, t.y. maistinės. Jeigu sąlygos prastesnės- užauga tik sėjinukai sodinimui. Todėl, įvertinus sąlygas, reikia arba sėt retai, arba tankiai. Nes retai pasėti sėjinukai užaugs didoki ir gali būt taip, kad sodinimui bus per dideli, o valgymui per maži.
Jeigu sėsi valgymui- geriau kaip porus, augint daigelius. O jeigu sodinimui- galima tiesiai į dirvą.
Bet su viengalviais- žaidimas. Geriau pereit prie daugiagalvių. Džiugu, kad daug kas tą ir padarė. Yra ir valgymui, ir sodinimui.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Standartinė lugne » Ant Vas 26, 2013 11:45 am

Priklauso ir nuo veislės. Yra veislių skirtų auginti būtent iš sėklų per metus, sėjant namie į indelius ir išsodinant daigelius. Bet dažniausiai jie labai dideli, švelnūs ir prastai laikosi. Tokie daugiau vasaros galui, rudeniui valgyti. Aš auginau taip Globo ir dar kažkokius neprisimenu tiksliai veislės, iš K raidės.
Jurga Stoškutė
lugne

Standartinė Mama Smilga » Ant Vas 26, 2013 1:24 pm

Globo, Exhibition, The Kelsae, Ailsa Craig.
Mama Smilga

AnkstesnisKitas

Grįžti į Daržininkystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias