Pomidorai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Ernestas.A »

Atšils orai ir baigsis bėdos ;)
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pomidorai

Post by nawjia »

maniškiai atrodė puikiai, apkroviau juos šienu sodindama - jie nedidelio ūgio, tai tik viršūnėlės kyšojo. Juoduot pradėjo 2 sav po persodinimo. Ką gali žinot, gal ir pašąlo, aš vėlai keliuosi, nematau ar buvo šalnos, ar ne.

Yra užmegztų pomidoriukų, žiūrėsim kaip čia bus.
`šėršė lia fam`
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Eimutė »

Taip, pas mane pomidorai gelsti pradėjo puodeliuose. Tai vyko staiga. Augo gerai gerai ir po vieno nepalaistymo laiku taip ėmė gelsti. Bet pomidorams truputį vienos dienos sausros lyg ir neturėjo taip smarkiai pakenkti. Turbūt ir maisto medžiagų staiga pritrūko. Bet keista, kad masiškai, o ne vienas kitas. Susodinau į savo mulčiuotą smėlį. Dabar, po geros savaitės kai kurios veislės atsigaudinėja viršūnėlės.
O jei dilgėlių raugu juos palaistyčiau, ar tokių bekovojančių tarp mirties ir gyvybės jų nenužudyčiau?
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Mama Smilga »

Laistyčiau bakteriniu preparatu, dar žinau, kad daro greitajai pagalbai vermikulito ištrauką - na, čia galima ir iš pusiau susifermentavusio savo mulčiaus daryt: užpili tą kurį nors kompostą vandeniu, paplaki, nukoši ir laistai tais rudais syvais.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Pomidorai

Post by inga30 »

As pernai siltnamyje nuo birzelio visai nelaisciau ir kaip nebutu keista nieko nenutiko , tik maziau pomidoru buvo. Buvo mulciuota bet po mulciu sausa sausa. Suleido matyt giliau saknis ir viskas, gal kita priezastis pas tave :)
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Mama Smilga »

Kai ėmiausi mulčiuoti, tai ir aš dirvoje sodintų pomidorų nebelaistau.

Bet Eimutei ėmė gelsti po indelių nepalaistymo. O kiek tame indely žemės? Puslitris, kuris per saulėtą pusdienį gali išdžiūt iki parako. Juolab tai įvyko prieš sodinimą, reiškia, augalai buvo dideli ir jau maksimaliai garino drėgmę.
Ernestas.A
Posts: 84
Joined: Thu Oct 23, 2014 11:48 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Ernestas.A »

Man atrodo, ten ne žemės kiekis indelyje buvo bėda, bet žemės kokybė. Kai puodelis perdžiūsta, tuomet sodinukų spalva pasidaro kaip tik tamsi. Tik po ilgesnės sausros gelsta, pradedant nuo apatinių lapų. Įtariu, puodelyje galėjo buvo per rūgšti žemė. Galima pamėginti palaistyti pelenu ištrauka. Jei persodinti sodinukai į gerą dirvą, tuomet situacija turėtų savaime pasitaisyti. Apskritai, tokios šaltos naktys kaip dabar, blokuoja kai kurių medžiagų įsisavinimą, dažnai pasireiškia "deficito" požymiai, chlorozės. Čia man tokios mintys iš šalies, nemačius augalų.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Eimutė »

Žemė ten negalėjo būti rūgšti. Matyt susidėjo pirmiausiai "per mažas, puodelis trūksta medžiagų", o ant viršaus "sausra parai iki parako". Dabar belieka jiems padaryti, ką galiu geriausia ir stebėti, ar visgi sugebės rebilituotis ir kokios veislės geriausiai. Šiuo metu jie trąšioje apmulčiuotoje dirvoje po agroplevele. Optimali drėgmė. Jei bus kas gero, pranešiu. Jei nieko gero, tai tylėsiu :(
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pomidorai

Post by Mama Smilga »

Yra man nutikę, kad po liūties teko laukt, kol vanduo lysvėje nuslugs, daigai persisėdėjo indeliuose. Šauniausi buvo Balčiai. Visiškai įsižeidė Boloto ir vyšniniai. O Viltis, Siberian Superior, Dubok, Fitous, Ola Polka, Oranž, Betalux, Bony M pusėtinai, bet derėjo. Tai buvo rezerviniai daigeliai, visų po vieną. O kiti tų pat veislių, laiku sodinti aukšton lysvėn, augo ir derėjo taisyklingai. Taigi tikrai perlaikymas indeliuose pakenkė, bet nenužudė.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Pomidorai

Post by dage »

Eimute, kaip Jūsų pomidorai,ar atsigavo?
Dalia
Post Reply

Return to “Daržininkystė”