Bulvės

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vaidužė

Re: Bulvės

Post by Vaidužė »

Preitais metais dariau eksperimenta. Surinkau ne visas bulves.galvojau - isbus per ziema, ar ne?
Ir ka Jus manot? Isbuvo! :D Tik sernai jas rado pirmiau nei as... :D palikau maza galiuka, ir kaip tik butent ten radau isknista, ir viska surinkta sernu. Kitur nekniso. O veltui! :D Pasirodo berenkant palikau viena netycia, gal ir daugiau, neieskojau... Praskleidziau siena, kad parodyti kaimynei, kokia zemele grazi po bulviu auginimo ir tiesiai ant busles pataikiau. O buslve tai nemaza! kokiu 7cm. Negalejau nepastebeti, nes nedaug tesodinom. TAi labai atidziai rinkom. BEt... Palikom labai mazulytes. TAi persasi isvada - kad ji nuo velyvo rudens augo ir uzaugo. Ar gali taip buti? Arba buvo palindusi giliau i zele, nors kapsteme biskiuka.
Taigi va taip. DArza aptversiu, ir mazas bulvytes rudeni paliksiu. Gal tik mulca atnaujint tereiks, o bulviu seti nebereiks :D
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bulvės

Post by Laimis Žmuida »

Aš tai pastebėjau, kad išbūna per žiemą tik mažas procentas bulvių. Bet man irgi teko turėt peržiemojusių bulvių. Įdomiausia, kad pavasarį išsikasi bulvių, o jos šviežios - t.y. su plona odele. :)
kalianas

Re: Bulvės

Post by kalianas »

Sveiki žemdirbiai!! :) Klausimėlį turiu kaip naujokas. Ar bulves sodinant po šiaudais, pastarųjų nenutaršo vėjas? Nes vakar bandėme braškes apmulčiuoti šiaudais-gavosi diiiidelis šnipštas :( ... Ryte apdėjom šiaudais, pasidžiaugėme, kaip viskas gražu ir teisinga, o po pietų pakilęs vėjas vėjas tą visą grožį sumetė prie šiltnamio ir šiaip po laukus išnešiojo. Vienintelė paguoa, kad aplink nemažai savos žemės ir nereikėjo eiti kaimynų sklypų grėbstyti. ;) . Ar nelaukia panašus likimas ir bulvių? Juk joms reikia dar storesnio šiaudų sluoksnio??
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by saulius »

Būna kartais, kad kažkiek panešioja, bet šiaip nėra bėdos. Jei daržas labai vėjuotoj vietoj, šiaudus reikėtų dėt apsiniaukusią, lietingą dieną arba sulytus- susigulėję jie niekur jau neskraido.
Saulius Jasionis
kalianas

Re: Bulvės

Post by kalianas »

Tai gal tikslinga būtų, apkrovus šiaudais, palaistyt? Žinoma, diduma vandens liktų šiauduose(jie gal susigulėtų), o kažkiek pasiektų dirvą ir mano bulbeles maitintų :D
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bulvės

Post by saulius »

Nebūtinai laistyt, galima užmest ant viršaus pradžiai ką nors sunkesnio- žabų, šakų, maišų ar pan., o po kokios savaitės nuimt. Vandens bulvėms po šiaudais ir taip užteks per akis.
Saulius Jasionis
Vaidužė

Re: Bulvės

Post by Vaidužė »

O mano bulvytes, kurias daiginu koki menesiuka nepanasios i Tavo Sauliau. Jos uzaugino grazius lapukus. Atrodo kaip mazas grazus augaliukas, su lapiukais maziukais zaliais, ir saknyciu uzuomazgom... Man jos patinka :D
Ir dar parsiveziau varksiukiu bulvyciu, pas mociute sklepe buvo dezeje, tai tokius kaip siulus isleido ilgus baltus daigus. Saules ieskojo. Ar jos dar atsigaus sustipres? Bandysiu prie saulutes pratinti... :)
kalianas

Re: Bulvės

Post by kalianas »

Klausimėlis patyrusiems: planuojame bulves šiandien sodinti-kilo ginčas. Ar bulves, kurias sodinsime buvusių daržų vietoje reikia ant kartono dėlioti? Ar kartonas naudojamas tik bulves sodinant pievoje, o darže į dirbtą žemę sodinant jo nereikia?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Bulvės

Post by Laimis Žmuida »

Kartonas dedamas tam, kad neprasimuštų žolė ir jis dedamas rudenį, ant jo dedami šiaudai. Iki pavasario kartonas būna supuvęs. Daržo žemėje jo dėti nereikia. Aš net ant žolės jo nededu, nupūdau velėną be jo, žinoma ne taip gražiai, bet nupūdau. :)

Mačiau filmuke Molisonas deda laikraščius pavasarį, sodindamas. Na, jei kam patinka, tai dėkite. Bet šiaip - nereikia. :)
Vaidužė

Re: Bulvės

Post by Vaidužė »

As dar nenurinkau :D Pasodinau per Jonines, ziuresiu kas gausis. O kiek ilgiausiai jos gali buti? Iki salnu rimtu tikriausiai? :)

Bet galiu apie kaimyno bulves pasakyti :D Sodino negiliai i zeme, apdejo siaudais. Bulviu kokybe (skonio) labai nustebino. LAbai socios, skanios, zales valgiau, ir jokiu pelesiu skoniu, kaip pas siaip is turgaus pirktines. Labai skanios ir zalios ir apdorotos. :)
Nes jo tevai, uzkieteja tradicines zemdirbystes salininkai - gyre ir pripazino, kad maistingesnes ir kokybiskesnes. :)
Post Reply

Return to “Daržininkystė”