Page 1 of 2

Mažas sklypas

Posted: Fri Jan 09, 2009 9:33 pm
by saulius
Bepigu tiems, kas valdo hektarus- čia nereikia daug proto, kad visko prisiaugintum. O kaip tiems, kieno žinioje tik šeši arai, ir iš tų pusę užima namas, ūkiniai, dar kas nors? Va čia jau reikia pagalvoti, kad viską sutalpintumei. O norisi, kaip visiems- daug :D . Tokiu atveju reikalinga intensyvi technologija, kad ir vaisiai sveiki būtų, ir derlius didelis. Na, stambiažemiams irgi ne pro šalį- geriau, kai sodas su daržu užima mažiau vietos, bent jau man taip labiau patinka. Čia kviečiu dalintis praktinėmis žiniomis apie auginimą "suspaustomis" sąlygomis. Pačiam tokio poreikio kol kas nebuvo, tai ir intensyvių technologijų netaikiau, nors jos paprastos ir suprantamos. O štai draugas A.Kuznecovas, kietas sodininkas (su juo bendrauju jau keletą metų, ir jis vis mane nustebina savo atradimais), sako, kad jei bet kokia sodo kultūra neduoda dešimties kilogramų iš kvadratinio metro- su ja neverta prasidėti, bet pabrėžia, kad daugiausia priklauso ne nuo veislės, o nuo agrotechnikos. Ir visoms kultūroms jis taiko tik intensyvią agrotechniką. Vaismedžiai, aišku, visi nykštukai ir kolonos, braškės ir avietės- remontantinės, daug pietinių kultūrų (abrikosai, persikai, vynuogės). Ir visa tai Sibire, netinkamomis sodininkysei sąlygomis. Ir jokios chemijos, taip pat jokių ligų nei kenkėjų, dar priedo daug valgomų grybų (na, ne baravykų...). Tik... daug darbo. Bet čia jau, matyt, nieko nepadarysi- arba augini puslaukinius, arba dirbi, kaip kam išeina.
Taigi, kam galimybes riboja žemės plotas, prašom čia- aškinsimės pagal poreikius :D

Re: Mažas sklypas

Posted: Sun Jul 05, 2009 11:31 pm
by saulius
Literatūros jokios nėra, yra keletas straipsnių, dėjau kažkur nuorodą, kur apie grybus rašė. Aš su juo susirašinėju kelis metus, tai daugiau sužinau iš bendravimo. Straipsniai jo sunkoki... O tam straipsny apie grybus visa esmė ir išdėstyta. Šiaip reikalas rimtas, bet reikia daug organikos iš šalies, jei nori mažam sklype gaut daug vaisių. Kalba eina apie ne mažiau kaip dešimt kilogramų iš kv.metro, įskaitant ir braškes, serbentus, avietes ir t.t.

Re: Mažas sklypas

Posted: Sun Jul 05, 2009 11:56 pm
by Vaidužė
tai jis naudoja komposta, ar vitoje viska deda ir kompostuoja? Ar is sono organika veza? taip, tokiam mazam sklype nepririnksi tiek kiek reikia organikos...O jis gamtiskai darzininkauja/sodininkauja? Kiek pas ji zemes?

Re: Mažas sklypas

Posted: Mon Jul 06, 2009 12:04 am
by saulius
Lyg jau rašiau kažkur. Žemės pas jį gal pushektaris, bet naudoja ne visą. Šiai dienai penkiolika arų motininis sodas- kolekcija, du sklypeliai po tris arus- daigynai. Jei gerai prisimenu. Mulčiuoja jis daigynus pjuvenom, o sodas žole apaugęs. Daug pjuvenš sunaudoja. Komposto jokio nedaro ir nerekomenduoja tuo užsiimt. Bet jis užsiima pagrinde sodinukais, daug jų užaugina.

Re: Mažas sklypas

Posted: Wed Apr 28, 2010 10:12 pm
by zmogs
Aš turiu mažą sklypą, bandau jame kažką nuveikti. Aišku, dar pradžia, žemė užvežtinė, tik treti metai nejudinama (išskyrus bulvių lysvę). Daržas gal 10x4m, norisi padėt augalams, o ir derliaus nors kokio :lol: Noriu paklausti, ar kas nors bandėte pakišti organiką iš virtuvės po mulčio sluoksniu (žole, šiaudais etc.)? Na, turiu omeny visokias morkų drožles, bulvių lupenas, kavos tirščius ir kita, kas paprastai keliautų gal į kompostą, bet gal verčiau mesti ant lysvių po žole, kad jau visai neatrodytų neestetiškai :roll:
Kol kas derlius prastas, trys agurkėliai nupiepę per sezoną :? Ir labai kenkėjai puola - šaknines kažkas sugraužia, kurmiai olas rausia..

Re: Mažas sklypas

Posted: Wed Apr 28, 2010 10:28 pm
by saulius
O kodėl žemė užvežtinė? Ir kokia tai žemė? Virtuvės organiką po mulčiu kišk drąsiai, bet šiaip jau nepatarčiau mulčio judint, geriau dėt ant viršaus ir pridengt, jei labai jau negražu. Plote 10X4 galima daug visko priaugint... Jei tris metus mulčiuoji ir toks prastas derlius- nesąmonė, kažkas čia ne taip, ne taip supranti mulčiavimą arba aš ne taip kažką supratau... Gal galima tiksliau apie daržininkavimą?

Re: Mažas sklypas

Posted: Wed Apr 28, 2010 10:47 pm
by zmogs
Na, čia tik agurkais pasiskundžiau, bet ne viskas taip prastai. Žirniai, pupelės, salotos, petražolės, prieskoninės neblogai užaugo. Kai ką gal per vėlai pasodinau, kai ką sraigės dar daigų stadijoj patvarkė. Sraigių tiesiog ferma kai atšliaužia, daug kas neatlaiko.. Šiemet didelę įvairovę sėju, bandau kuo mišriau. Bent 20 daržovių, žolių ir gėlių tam plotely. Mulčiuoju nupjauta žole, nes šiaudai ne taip gerai piktžoles sulaiko ir drėgmė greičiau išgaruoja. Be to, neturiu iš kur gauti kad ekologiški garantuotai būtų. Žolės kiek neužtenka, tai auginu žalią trašą (vikius, seradėles, garstyčias), tai kažkiek iš to gaunu dar mulčio. Sluoksnis nestoras, 5cm kai kur iki 10cm. Na tiesa, turiu iki galo neperpuvusio komposto, tai dar galiu ir tą panaudot, bet bijausi daugiau kenkėjų prisikviest - grambuolių, kurmių ir kt. Gal be reikalo?
Pomidorai pernai kažko dar neprinokę pūdavo, nežinau kaip ta liga vadinasi. Šiemet sudaiginau biodinamines sėklas, tai gal geriau seksis. Visi moliūgai, sukinijos miltlige sirgo.
Dabar daugelį daržovių sėklų kartu su žalia trąša įsėjau, paskui kai ją pjausiu bus gal sunkoka atsirinkt kur koks daigas, bet manau verta, mulčio bus bent jau.
Na, gal padrikai bet surašiau ką darau, bet gal turėsit kokių minčių ką dar galiu pataisyti.

Re: Mažas sklypas

Posted: Wed Apr 28, 2010 10:58 pm
by zmogs
Tiesa, dėl žemės neparašiau. Užvežtnė todėl, kad po statybų čia suplūktas molis tebuvo, be to nebuvau dar pasidomėjus žemdirbyste, tai net viršutinio žemės sluoksnio iš anksto neišsaugojom. Vienžo, paskui jau vežėm, vėlgi nežinia kokią ir iš kur. Taigi, tokia tad pradžia, dabar jau kitaip daryčiau, bet jau šaukštai po pietų. Turim ką turim.

Re: Mažas sklypas

Posted: Wed Apr 28, 2010 11:39 pm
by saulius
Kokioj vietoj sklypas? Mieste, laukuose, tarp misku?
Įvairovė gerai.
Apie mulčiavimą: tai daroma ne nuo piktžolių ir ne dėl drėgmės. (čia kyla klausimas: kas paskatino užsiimti būtent tokia žemdirbyste, iš kur ėmėte pradines žinias?) Tai- maistas augalams. Ar mulčio sluoksnis visada pastovaus storio ir niekada neperdžiūsta?
Pomidorai pūva- bloga mityba, vienareikšmiškai. Todėl ir noriu sužinot kuo daugiau detalių apie mulčiavimą ir dirvos būseną, kad galėčiau ką realesnio patart... Ar kada nors purenat žemę? Kompostą galit naudot- ant paviršiaus ir jokio įterpimo į dirvą.
Dar sudomino biodinaminės sėklos: ką reiškia "biodinaminės"? Gal kartais laikotės biodinaminės žemdirbystės principų?
Miltligė- taip pat nepilnavertė mityba. Kažkas man čia neaišku su mulčiavimu ir nedirbimu... Paprastai jau pirmais metais nebūna nei miltligės, nei fitoftoros... Ar paslaptis- užveštinėje žemėje... Gal ten durpės?
Ir kaip ten su ta biodinamika? Gal gaminat kompostus ir juos įterpinėjat? Tokiu atveju garantuota ir miltligė, ir fitoftorozė nuo menkiausios rasos...

Re: Mažas sklypas

Posted: Thu Apr 29, 2010 12:08 am
by zmogs
Sklypas soduose miesto pakrašty, už kokių penketo sklypų nedidelis miškelis.
Mulčias man praverčia ir dėl drėgmės, ir nuo piktžolių :) Gal pagrindinis motyvas ne toks, bet kaip šalutinis efektas liuks. Pradinės žinios iš jūsų knygos, paskui Kurdiumovas, truputį Fukuoka. Motyvas - norisi ekologiškai, be chemijos, bet ir kad darbo kuo mažiau būtų (basiai nemėgstu ravėjimo ir sausos žemės, kuri paskui sukietėja). Sluoksnis nelabai greitai yra, bet perdžiūvęs niekad nebuvo. Gal tikrai mikroorganizmų trūksta..
Žemės nepurenu niekad, nebent kokią pienę išraunu, o šiaip net kukurūzų stiebus tik nupjaunu, bet neraunu, tie stimburiai kyšo.
Biodinamines sėklas tai pirkau demetros, pakeliuose. Pernai pomidorus auginau iš turginių daigų. Dėl biodinaminės žemdirbystės, tai ne, specialiai kažko pagal tai nedarau. Spec kompostų nedarau ir net nežinočiau kaip daryti :lol: O kuo ypatingi biodinaminiai kompostai, kad miltligė garantuota? Hmmm, dabar galvoju o gal aš saviškio komposto ir galėjau sodindama įpilt.. neprisiekiu kad nepyliau ir neapkasiau paskui. Tai kas ten negero darosi, jei kompostą apkasi? :?:
Užvežtinė žemė tikrai nebuvo durpės, bet galvoju, gal kokia nualinta šiltnaminė, pertręšta ir pan?