Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos
Pen Sau 23, 2009 10:27 am
Amazonės džiunglėse mokslininkai rado juodos žemės plotus. Juose pasiekiamas 3-4 kartus didesnis derlius. Taigi jei dabar iš vagos išimat 10 maišų bulvių, tai galima išimti iš to pat ploto 30 maišų. Pagrindinis dalykas terra preta žemėje yra medžio anglis, gauta sudeginant medį šaltuoju būdu. Turbūt tai veikia tik džiunglėse, nors kažką girdėjau apie eksperimentus šalto klimato juostose (galiu ir klysti).
Daugiau info:
Удобрение из древесного угля
http://www.uglezhog.com.ua/articles/09- ... ae7c12cb89Wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Terra_pretaScience daily
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 090431.htm
Pen Sau 23, 2009 9:54 pm
O tiems, kurie nalabai rusiskai ir angliskai skaito, gal truputi galite papasakoti kas ten ir kaip ir kodel. Na, kad ir trumpai. Ir kaip su Tuom, Varove, ruosiates eksperimentuoti?
Pen Sau 23, 2009 10:22 pm
Na, paprasta, degini medieną, susidariusią anglį meti į dirvą. Ir joje augini daržoves.
Šeš Sau 24, 2009 12:24 am
Teko skaityt, kaip kažkoks rusas bulves augino, įterpdamas į dirvą sutrintą rudąją anglį. Užaugindavo po toną bulvių iš aro. Jis manė, kad augalai sugeba ir tokiu būdu pasisavinti anglį- pagrindinį maistą. Ką gali žinot... Žodžiu, bandyt tikrai verta. Tai ir iškils dabar klausimas: ar šakas smulkint ir naudot mulčiui, ar degint

.
Šeš Sau 24, 2009 12:28 pm
Straipsnyje aiškiai nurodyta, kad naudota anglis gauta žemoj temperatūroj (500-700 laipsnių), o tai reiškia , kad angliukai iš krosnies ar laužo jau ne tie. Vadinasi, reikia eksperimentuoti su anglimi, kuri dabar parduodama supakuota šašlykam kept. Žinau įmonę, kuri tokią anglį gamina. Stambius gabalus pakuoja, o visą smulkmę paprasčiausiai išmeta. Reiks atsivežt keletą maišų jau pavasarį ir įterpt į sklypelį 1x1m. Žiūrėsim, kas gausis. Šiaip jau butų faina, jei šį eksperimentą pabandytų daugiau forumo dalyvių su skirtingom kultūrom ir tada jau butų galima daryt kažkokias apibendrinančias išvadas. Ną, kas pasirašo ?
Šeš Sau 24, 2009 8:36 pm
Pasirašyčiau, bet pirmiausia išsiaiškinsiu visą šio reikalo chemiją ir biologiją. Man kažkaip su energijos apykaita galai nesueina...
Sek Sau 25, 2009 10:26 am
Nu va, šiek tiek aiškiau. Anglis tropikuose atlieka praktiškai tą patį vaidmenį, kaip vidutinėse platumose humusas. Bandymai daryti su tropiniu raudonžemiu ar geltonžemiu, neturinčiu jokių maisto medžiagų, todėl rezultatai tokie stulbinantys. Tačiau... nesuprantama, kodėl indėnai nesimokė iš džiunglių, ten nėra nei anglies, nei humuso, o biomasės prieaugis gerokai pranoksta prieaugius, įmanomus kultūrinėmis sąlygomis. Galbūt iš anglies elementus augalams lengviau pasiimti nei iš humuso, bet tai aktualu tik ariamojoj žemdirbystėj. Matomai, indėnai čia buvo suklydę, panašiai kaip ir Tarpupio gyventojai- pirmieji Azijos žemdirbiai. Jeigu būtų žemės neįdirbinėję, o pasinaudoję permakultūros "technika", viskas būtų kiek kitaip... Man čia didelis klausimas, kodėl žemdirbystė atsirado būtent tokia... Gerai viską apmasčius, susidaro įspūdis, tarsi tuos žmones kažkas apgavo, tarsi kažkas siekė, kad žemdirbystė nebūtų efektyvi. Bet grįžkim prie indėnų: kadangi žemdirbystės būdai, kiek aš suprantu, ten labai nesiskyrė nuo azijinių, anglis jiems buvo išsigelbėjimas, kaip Tarpupyje išsigelbėjimas buvo dumblas, o stepėse- humusingas juodžemis. Tik stepėse, dėl sausringo klimato, humuso nauda labai trumpa, žemės paviršius greitai išdžiūsta ir tampa nebegyvas- nėra kam humusą skaidyti. Tropikuose, matomai, drėgmės užteko, todėl anglies poveikis toks ilgalaikis. Kita vertus, tarp džiunglių esantys dirbami laukai nuolat gauna dideles mikrobų ir grybų "injekcijas", ko nebūna pas mus.
Kol kas tiek. Galim padiskutuot.
Pir Sau 26, 2009 9:14 pm
Firmutė gaminantį medžio anglį Biržų raj. Kaimo pavadinimo net nepasakysiu - pats užmiršau

. Tikiuosi, kad neužsidarė krizės sulaukę

Šiaip tai, tų firmelių visoj Lietuvoj prisikūrusių buvo..... Blogiausiu atveju - degalinėj porą maišų nusipirksiu

, eksperimentiniam lopinėliui užteks.
Pir Sau 26, 2009 11:09 pm
A tai, jei Saulius ten tiesą parašė, tai tropikams tinka anglis, o mūsų platumoms tuos pačius rezultatus duoda humusas. Tai kam mums anglį įterpinėti? Gal humusą reikia įterpinėt tada?
Ant Sau 27, 2009 12:25 am
Humuso nereikia įterpinėt, daug kur pas mus jo yra, o jei ir nėra- galima prigamint. O ir be jo galima gyvent. Įdomu, kokias kultūras indėnai augindavo juodoj žemėj, gal būtų kiek aiškiau, kodėl naudojo būtent anglį, o nesinaudojo džiunglių metodu.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.