Naujų lysvių įrengimas

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Naujų lysvių įrengimas

Standartinė Gražvydas » Pen Kov 18, 2011 7:16 pm

Sveiki GŽ pasekėjai. esu GŽ naujokas. norėčiau jūsų patarimo savo "ūkiui". turiu sklypą, kuriame auga keliolika medžių. norėčiau pasodinti sodą ir daržą. tarp medžių ( kelios pušys ir liepos ) yra kelių arų ploteliai, kur planuoju sodintis. koks atstumas nuo medžių turėtų būti, kad daržui nekenktų šaknys? pavėsio nebus, nes medžiai šiaurinėje planuojamo daržo pusėje ir antras klausimas: kelių iškirstų medžių šaknų vietoj atauginėja ūglių jūra, kaip juos nustelbti, vien mulčo manau neužteks.
Gražvydas
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Sek Vas 27, 2011 11:18 pm

Re: Nuo ko pradėti GŽ

Standartinė laisvas kaimietis » Pen Kov 18, 2011 8:15 pm

Medžiai iš šiaurinės pusės daržui tik į naudą - apsaugos nuo vėjo ir veiks kaip šilumos akumuliatorius. Šaknys daržui netrukdo. Daržovės juk mulčiu maitinasi ;) Ūglius šiemet teks pastoviai karpyti, kad nematytų šviesos ir nevyktų fotosintezė - be jos šaknys ilgai neatlaikys. Sėkmės.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė drugys » Pir Lie 04, 2011 3:06 pm

Mūsų šeima tik visai neseniai pradėjo domėtis GŽ. Turime nemažai žemės ir norime negriaudami gamtos harmonijos užsiauginti savo šeimai daržovių. Jau kitą pavasarį norime startuoti, bet kaip suprantu, paruošiamuosius darbus galime atlikti jau dabar? Mūsų žemė, tai pieva, kuri kažkada, gal prieš kokių 15 metų, buvo dirbama, bet dabar sudirvonavusi ir virtusi pieva. Ta pieva buvo jau ilgus metus nešienauta, tad po žalia žole yra sena, tokia tarsi sausa.
Noriu Jūsų patarimų, kokius darbus daryti jau dabar, kad kitą pavasarį galėtume pradėti auginti daržoves? Ar žolę reikai nupjauti labai trumpai, kartu su ta senąja?
drugys
 

Re: pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Lie 04, 2011 3:14 pm

Jums reikia panaikinti velėną ten, kur bus lysvės. Tą pasieksite mulčiuodami. Kaip mulčiuoti forume prirašyta bilekiek. Sėkmės.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė drugys » Pir Lie 04, 2011 3:25 pm

Bet jau galim pradėti dabar, tiesa? Nupjaunam žolę ir pirmyn?
drugys
 

Re: pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė laisvas kaimietis » Pir Lie 04, 2011 3:39 pm

Kuo anksčiau pradėsit, tuo geresnį rezultatą turėsit - dirvos struktūra formuojasi ne vienerius metus. Dar galit po mulčiu kelias bulves pakišt (ankstyvos dar gali spėt kažkiek gumbų užaugint) - pamatysit kas gaunasi, kitam sezonui turėsit realios patirties.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Lie 04, 2011 10:14 pm

Rudenį uždengus mulčiu žemę daugiametės piktžolės neišnaikinamos, nes jos jau būna suformavusios šaknis ir pasiruošusios miegojimui. Mulčią, norint, kad apnyktų piktžolės reikia dėti nuo pavasario arba dabar, liepą, kad piktžolės negautų šviesos ir visai nugaištų arba bent jau susilpnėtų. Teisingai sako laisvas kaimietis - nėra ko mėtyti mulčią vėjais. Geriau dar ką nors pasodinkit ar pasėkit.

Jei vietomis įdirbsit žemę, tai galit sėti dabar juoduosius ridikus, baltuosius ridikus, pekino salotas, daikonus, roputes, kurios spės užaugt. Įdirbti reikia tik tą vietą kur sėsit, o aplink galima mulčiuoti. Tai ir dirvą paruošit ir dar derliaus šiais metais gausit. Į rudenį galit susodinti žieminius česnakus. Rudenį krūmų galit į būsimą daržą prisodinti... Nu dar ko prigalvot. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė Linas7 » Pen Lie 08, 2011 1:36 pm

Toks kvailas klausimas :oops: Įdirbti žemę - tai reiškia ją suskvarbyti ? :roll:
Linas7
 

Re: pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė Laimis Žmuida » Pen Lie 08, 2011 2:48 pm

Įdirbti žemę reiškia - sukasti, suarti ar kaip kitaip suniokoti žemę. Jūsų variante, tai geriausia su kastuvu išimti velėną 15x15 cm, išrankioti žolytes ir į tą vietą pasėti. O aplinkui kvadratinis metras gali likti neliestas, bet užmulčiuotas. Kitam kvadratiniame metre vėl tas pats - skylutė vidury, o kitur - nejudinta dirva.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: pasiruošimas kitam pavasariui

Standartinė Vėjai » Šeš Lie 09, 2011 10:42 pm

Tik ar mulčias gerai "nupūdys" velėną labai priklauso nuo žolių aktyvumo. Kai žolė skurdesnė viskas suveikia, bet jei žemė "riebi" ir žolėms augti geros sąlygos - šilta ir pakanka drėgmės, jos perauga bet kokį mulčią. Tada kartais ir kartonas nepadeda. Todėl bendros taisyklės nėra - reikia žiūrėti kokio vešlumo velėną norit įveikti.
Trečią mulčiavimo sezoną darže jau neturiu problemų su praaugančiom žolėm. O šį pavasarį sodintus medelius ir krūmelius tikrai storai užmulčiavau visokiu stambiu maišytu mulčiu ( šakos, lapai, pjuvenos, sausa stagarinė žolė), jau galvojau bus ramu iki rudens. Tai jau antrą kartą vaduoju mažus sodinukus prapuolusius žolėse. Žolėms tas mulčias laaabai patiko :lol:
Vėjai
 
Pranešimai: 536
Užsiregistravo: Tre Bir 23, 2010 7:10 pm

Kitas

Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron