Naujų lysvių įrengimas

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by Mama Smilga »

O kriaušių kodėl - kieti?
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by lugne »

Kriaušės man irgi sulipo į blyną, turbūt juos reiktų su kuo maišyt, nedėt sluoksniu.
Jurga Stoškutė
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by Augelis »

O, tai ko blogai, kad sulips ? Žmonės, va, polietileną kloja ant žemės. Aš galvoju, tai jeigu susidaro neišardoma plėvelė iš lapų, tai žolės neprasimuš. Ar, aš čia kažko nesuprantu tam mulčiavime ?
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by lugne »

Gal ir gerai, nežinau, man patinka, kai mulčas būna purus, praleidžia orą gerai ir gali paslinkt į šoną tiek kiek reikia. O šitiems blynukams vartyt jau reikia šakių. Bet bandyk, gal tau pasiteisins ;)
Jurga Stoškutė
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by Mama Smilga »

Mano tinginukai prigrėbė - greičiau klevo renkasi, nei smulkialapių. Nu, maniau, tupėsiu pavasarį ties kožnu česnako diegu atkapstinėdama... Ne-a: kaip kareivukai prasikalė.
Tik braškes teko atkast.
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by Augelis »

Skaitydamas forume apie mulčiavimą, supratau, kad mulčias turi kvėpuoti, o sulipę klevų lapai nepraleis oro. Jau dabar, kai, vietomis atverčiu pavasarinį mulčią, matosi tokios baltos dėmės. Tai, kaip suprantu - pelėsis, kurio neturėtų būti darže. Tai, jeigu Lugnė rašo, kad užleisti vištas ant klevo lapų mulčio, supratau, kad tą mulčią reikia pradraskyti, kad gautų oro. Vištų užleisti pas man nesigaus - jos turi savo "daržus", bet, galvoju, kad aš pats su šakėmis galėčiau tą daržo paklotę sujudinti. Tik, kada, man neaišku, tai daryti - ar pavasarį prieš sodinimą, ar laikas nuo laiko ir žiemą ?
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by lugne »

Man atrodo priklausomai kiek drėgmės bus. Jei šlapia sulips, jei ne tai gal ne. Ir nuo sluoksnio storio priklauso. Stebėk ir nuspręsi pats. Gal pas tave ir taip bus viskas gerai. Vištos gerai, nes jos dar ir pasmulkina tą paklotę, sudrąsko lapus bekapstydamos.
Jurga Stoškutė
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by Augelis »

Tai, dabar, jeigu pavasarį viskas gerai su tuo mano mulčiu - nėra pelėsio, nesikala žolė, aš darau žemėje duobutes, truputi praskleidęs mulčią, ir sodinu kokių nors daržovių daigelius, pavyzdžiui : agurkus, cukinijas, burokėlius ir kitas, kas sudaiginama iš anksto. Teisingai aš supratau šitą technologiją ?
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by Eimutė »

Susidariusią plutą, prasminga sujudinti pavasarį.
Kas sodinama daigais - praskleidi ir sodini. Cukinijoms, moliūgams, agurkams geriau padaryti kurmiarausio tipo pakilimus. Aplink apmulčiuot, o viršuje pasėti tris sėklas. Sėjamosiomis smulkesnioms daržovėms: mulčią nuimam, daržoves pasėjam, į tarpeilius grąžiname mulčių. Kviečiu skaityti daugiau čia http://www.kitoksdarzas.lt/gamta-i-darza/6/
O man kriaušių lapai labiau patinka negu kiti, nes jie juodi. Su mulčiavimu ateina vienas nepatogumas - dirvos atšaldymas pavasarį. Dėl to sulėtėja lysvių įšilimas, augimas. Kriaušių lapai ypač yra gerai, kur norėsim auginti ankstyvas daržoves - ridikėliai, špinatai, salotos - ir agurkines daržoves (jų šaknims nuolat reikia šilumos).
Širvintos
Augelis
Posts: 166
Joined: Fri Apr 05, 2013 3:29 pm
Location: Anykščių raj. Janapolis
Contact:

Re: Naujų lysvių įrengimas

Post by Augelis »

Ačiū, Eimute, supratau.
Perskaičiau forume beveik visą medžiagą, kas liečia mulčiavimą ir pamaniau sau, kad, tai nėra taip paprasta viskas - daug visokių niuansų, daug aplinkybių, daug individualumo ir, kad mulčiavimas, tai ne "tinginio" daržas. Norint, kad viskas tokiame darže vyktų sėkmingai, reikia labai stebėti procesus, nebijoti eksperimentuoti ir logiškai mąstyti. Bet, ačiū Sauliui ir kitiems forumiečiams už tuos pagrindus, nuo kuriu viskas ir prasideda. Ką, gi, mano daržui skirtas sklypas ( apie 4 arai) visas padengtas mėšlo-šiaudų ir lapu sluoksniu, lauksim pavasario ir bandysim užsiauginti teisingų daržovių. Žinoma, kad neapsieisiu ir toliau be jūsų, mielieji, konsultacijų. Kaip, visgi gerai, kad turime tokį forumą.
Post Reply

Return to “Technologijos”