Melanžinis daržas

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Melanžinis daržas

Post by vigintas »

http://www.free-book.info/download.php? ... achat=5143
Straipsnis vadinasi "Melanzine oaze" . Raso jau grynai praktikas, ne pats Bublikas, tik remiasi bubliko darbais. Cia projektine dalis, kaip viskas planuojama ir bus realizuojama.
http://www.free-book.info/download.php? ... ioteka=174
Cia jau pati realizacija - " kaip darome, taip ir gyvename"

Kartu auginamos darzoves ir mulcius, santykis kazkur 1 prie 2. 2 arai darzoviu ir 4 arai "mulciaus" auginama kartu. Gan detaliai isdestytos dvi idomios technologijos - amzini cesnakai, kai jau nebereikia niekada ju seti ar sodinti, o tik paretinti, jie auga patys ir pasiseja, ir panasi technologija svogunams. Dar keliolika labai idomiu ideju, bet jos dar neisdirbtos iki galo. Grazus isdestymas, ne debilnom lysvem, kurios buvo sugalvotos ti kmechanizuotam apdirbimui, ratu mano akimis graziau isrodo :) Rupinamasi sodo groziu, nes "mulciaus" augymvieties zydi visa sezona, tai daroma vabzdziu pritraukimui, bet pravartu ir groziu pasirupinti.... Cia biski pamotyvuoju, kad atsisiustumete ir paskaitytumete :)
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by vigintas »

Создание благоденствующего биоценоза в огороде – шаг за шагом

С высоты птичьего полета природосообразный огород выглядит, как «джунгли». Но в то время как многие аспекты природосообразного огорода описаны в литературе достаточно подробно (в том числе и в книгах автора), практика создания и поддержания жизни «джунглей» обойдена вниманием. А ведь эта практика – «широкозахватная». Надо заботиться о почвенной фауне, о насекомых, о пауках, о земноводных, о млекопитающих, что бегают, летают и ползают в земле, по земле и над
нею, о птицах, и, естественно, о растениях – и о культурных, и о так называемых сорняках, дающих кров всему этому царству.
Звучит вроде бы парадоксально, «с вызовом», но почти всегда заботиться – это не мешать. В природе все устроено ладно, но помнить об этом надо не только под час молитвы. Просто надо помнить. Всегда! И думать прежде всего не о том, как сделать чтото, а о том, во благо ли оно. И не лучше ли его не делать.
Попытаемся проследить шаг за шагом, как создаются «джунгли» и поддерживается их благоденствие.

Cia is 2010-12 zurnaliuko numerio. Teorija gan paini, o praktika paprasta, detaliai aprasyta ka geriausiai galima daryti su nualintom, pertrestom zemem, gan daznas klausimas is naujai isigijusiu zemiu. Zemes gaivinimas naudojan ivairius sideratus, kitoks poziuris i dauguma pikdzoliu :)
Beje praeita rudeni sejau Sosnauskio barscius (ar kai pten vadinasi tas kandantis augalas su kuriuo paskelbta valstybine kova), labai naudingas augalas, tikiuosi kad uzaugs naujoje vietoje. Neveltui Holceris ji myli daugiau uz daugeli kulturiniu darzoviu :)
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: Melanzinis darzas

Post by vigintas »

Na gal gryztame prie darzo reikalu :)
Va paskaiciau, kad pomidoro skoni gali platokai varjuoti salia augantys augalai, morka ir bazilikas.
Kol kas ta itik teorija, bet man jinai tiketina, juk saknys kaip ir ziedai isskiria nektara, bet biciu sunestas medus is grikiu ir liepu toks skirtingas pagal skoni ir savybes. Zymiosios bulves LA Bonnate, na tos kur po 700 $/kg, juk auga labai specifinian klimate ir mulciuojamos labai specifiniu mulcium ir cia isskirtinis skonis, kurio kitoje plantacijoje matyt neatkartoti...

Va sakau, gal dar kas prisijungs i pasizaidimus su pomidorais, kartu ir greiciau ir patikimiau sukaupsime patirti... Atskirai paseti pomidorus, morkas, bazilikus, ir tos pacios veisles asabas keliose vietose paseti kartu, kad maitinancios saknys butu salia, darbo lyg visai nedaug , o rezultatas gali gautis idomus :)
Post Reply

Return to “Technologijos”