Daigai vazonėliuose

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Daigai vazonėliuose

Standartinė saulius » Ket Kov 26, 2009 12:13 am

Kaip aš čia tokią temą užmiršau. Taigi klokit: kokius indelius naudojat daigams, kokį substratą, kitas auginimo subtilybes.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė Laimis Žmuida » Ket Kov 26, 2009 12:46 am

Indeliai nuo grietinės, žemė iš artimiausio miško (juodžemis iš po liepų)...
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė linasd » Pen Kov 27, 2009 8:49 am

Indeliai daugkartiniai-plastikiniai, skirti auginti gėlėms. Žemę ėmiau iš to pačio lauko, kur žadu sodinti ir daigus. Pagalvojau, kad tuomet augalai geriau prigis. Beje, padėjo kurmiarausiai - tiesiog susirinkau žemę nuo kauburėlių ir nereikėjo kasti ;) Sėklos jau pasėtos, laukiu kol išdigs.
linasd
 

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė Vaidužė » Pen Kov 27, 2009 2:07 pm

va dar suzinojau, kad gerai i maiselius nuo cukraus(aisku tada laistymas tik is virsaus galimas). ir labai saunu pomidorus auginti juose, paauga atraitoji i virsu maiseli (padidini) uzkrauni vel zememis ir t.t. ir persodinti lengviau.
As tai sustrukturizuoju zemele (pirktine iki siol, dabar jau ir is sodybos is kurmiarausiu parsivesiu) - ir laistau idedama i koki dideli inda su vandeniu, tada prisigeria kiek nori ir ne per daug, o zeme visad puri, oro turi. Ir neistysta taip. Nors saules ir ne daug palyginus. Taciau darbo tai daugiau, vien kol teisingai sumaisyti ta zemele, kol ta struktura tokia grazi atsiranda. Bet man patiko - meditacija. :D ir matyt augaliukams patiko. Dar nepasejau nieko, sekmadieni geras laikas, tai sesiu... Spes uzaugti. Langai i vakarus, tai jau daugiau sauleles, taip netys. :)
Vaidužė
 

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė saulius » Sek Bal 19, 2009 9:00 am

Kadangi atsitiko taip, kad negaliu pomidorų dažnai laistyt, pastebėjau vieną klaidą: vazonėliuose juos auginti yra blogai. Kur kas geriau didelė lentinė dėžė, kaip seniau visi ir darydavo. Substratą galima padaryt lengvą, kad lengviau nešiot būtų. O didelis žemės tūris ilgai laiko drėgmę, laityt reikia daug rečiau.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė kalianas » Ant Bal 21, 2009 4:43 pm

Daigams mėginau sumaišyt superspecialujįslaptąjį substratą :D . Kažkaip nesinorėjo remti visokių maksimų, o buvau girdėjęs kad į žemę nelabai gerai sėti. Paėmiau paprasčiausiu durpių apie 2/3 tūrio ir 1/3 mėšlo, kuris tvarte(nebenaudojamame) buvo sulaistytas kazkokiais mikrobais, kad suirtų. Mėšlas buvo pavirtęs beveik į žemę. Tai paprikoms ir pomidorams šita mišrainė labai patiko. Kitiems augalėliams kažkaip abejotinai. Gal sakau, rūgštokai gavosi nuo mėšlo. Tai dabar nueinu pamiškėn ir pakasu pievoj žemių. Ten pieva tokia keista. Žolės kažkokios siaurais ilgais lapeliais. Jos daug metų ten auga neliečiamos. Tai žolės-šieno sluoksnis ten apie 20-30 cm. O po juo-nuostabiausias juodžemis. Smulkiai byra lyg smėlis. Jo ir į šiltnamį truputi privežiau.
kalianas
 

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė lugne » Tre Bal 22, 2009 3:56 pm

Ar mulčiuojat daigus vazonėliuose? Gal kokiu smulkiu šieneliu ar pjuvenom. O gal neverta, nes per plonas sluoksnis gaunasi bei per trumpai jie tuose vazonėliuose būna, tai nespėja įsiveist visoks gėris ir darbuotis? Bet bent jau drėgmę sulaikytų. Aš pernai mulčiavau pomidorų daigus pjuvenom (nieko kito po ranka neturėjau), bet dėl efekto, tai nežinau, nes visi buvo mulčiuoti, tai neliko su kuo lygint.
Jurga Stoškutė
lugne
 
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Pen Bal 10, 2009 1:54 pm
Miestas: Marcinkonys, Varėnos raj.

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė Laimis Žmuida » Tre Bal 22, 2009 9:15 pm

Šiemet jau mulčiuojam. Sutrinam lapus senus ir mulčiuojam. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė Laimis Žmuida » Pen Geg 08, 2009 8:47 am

Na va, apturėjau įdomią nesėkmę. :)

Persodinau pomidorus ir iš karto numulčiavau ir palaisčiau. Ir mirė pomidorai. Galvoju galbūt todėl, kad gležną persodintą pomidorą, be stiprių gyvybinių šaknų mikrobai palaikė puvena, tai ir suvalgė jį.

Ant kai kurių neuždėjau lapų mulčio, tai auga.

Uždėjau ant seniau sodintų stiprių augalų, tai tie irgi gerai auga.

Galbūt reikia persodinus truputį palaukti kol apsipras augaliukas, įsitvirtins ir tik tada numulčiuoti. Nežinau. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Daigai vazonėliuose

Standartinė lugne » Pen Geg 08, 2009 10:41 am

Aš taip pat iš karto mulčiavau tik persodinus. Sutrintais sausais lazdynų - klevų lapais. Kol kas auga... Persodinant gali buti ir kitu priežasčių, dėl ko pomidorai numirė, nereiktų kaltinti mulčo :) O koks mėnulis buvo persodinant, ypač kokiam zodiako ženkle? Kuo toliau tuo labiau įsitikinu mėnulio svarba augalams. Taip pat kai kur literatūroj rašoma, kad netinka mulčiuoti ąžuolų arba kaštonų lapais, nes jie turi medžiagų stabdančių mikroorganizmų veiklą, todėl ir patys labai lėtai suyra.
Jurga Stoškutė
lugne
 
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Pen Bal 10, 2009 1:54 pm
Miestas: Marcinkonys, Varėnos raj.

Kitas

Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

cron