Puslapis 12

Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Pir Geg 04, 2009 9:45 am
Laimis Žmuida
Pasėjus sėklas vis turėdavau problemą, kad sėklos ilgai dygsta ir prieš joms sudygstant spėdavo išdygti daug piktžolių ir tekdavo daug ravėti. Rodos Kurdiumovas rašo, jog galima panaudoti juodą plėvelę ir paspartinti sėklų dygimą.

Technologija:

pasėji
gausiai palaistai
uždengi juoda plėvele ir laikai 3-4 paras

Drėgmė neišgaruoja pro celofaninę plėvelę, todėl pasėtos sėklos staigiai sudygsta, o daigelius jau galima apmulčiuoti ir vėl išvengti piktžolių.

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Pir Geg 04, 2009 6:05 pm
kalianas
Tai gaunasi taip, kad pasėtos sėklos dygsta po juoda plėvele, o piktžolės nedygsta??? :o

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Pir Geg 04, 2009 10:34 pm
Laimis Žmuida
Ne, gaunasi labai panašiai, bet ne taip. :)

Piktžolių sėklos būna žemėje per žiemą. Jos ten prisitaikę ir jau gavę drėgmės. Jos gali bet kada prabusti ir pradėti augti. Vandens užpylimas joms didelės įtakos nepadarys, nes jos jau matę to vandens per visą rudenį, žiemą ir pavasarį. Kas dabar atsitinka, jei imetame sausų namuose išsaugotų sėklų? Ogi tai, kad jos nepalaistytos gali sudygti po savaitės, dviejų, trijų... Per tiek laiko piktžolių sėklos išbujoja ir užgožia erdvę.

O jei palaistom ir uždengiame plėvele, tai mūsų įterptos sėklos sužadinamos ir išauga iš karto, t.y. piktžolės netenka tų dviejų, trijų savaičių per kurias galėtų pralenkti mūsų augaliukus. Ir žinoma mes išlošiame šiek tiek laiko prieš piktžoles. Nors jos ir augs ir po plėvele, tačiau vis tiek laimime, mūsų augalai sugebės pakonkuruoti su piktžolėm ir ravėti reiks mažiau.

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Ant Geg 05, 2009 10:52 am
lugne
Pernai panašiai dariau su morkomis, tik vietoj plėvelės naudojau tą patį mulčą, kuris jau buvo ant lysvių. Tiesiog pražėriau, kad galėčiau pasėti į žemę, ir vėl uždengiau sausa žole. Po savaitės patikrinau (sėklos buvo brinkintos, todėl greitai sudygo) ir išlaisvinau daigelius iš po mulčo. Daigeliai atrodė silpnučiai, nes sudygę iš karto negavo saulės, tačiau greitai sustiprėjo ir buvo puikus morkų derlius. Na, o plėvele dar reikia papildomai pasirūpinti, ji kainuoja, be to yra labai neekologiška.....
Dar apie morkas - sėjant kartu pabarstau išdžiovintų kavos tirščių, tai nepuola morkinė musė, arba puola mažiau, taip pat auginimas greta svogūnų / porų / česnakų (išbandyta). Ir dar reikia nepagailėti išretinti....

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Ant Geg 05, 2009 6:45 pm
Laimis Žmuida
Na, žinoma, jei galima vietoj plėvelės dengti kažką natūralesnio, tai aš visada už. Man irgi buvo kilus tokia mintis, tik mulčio pastoviai trūksta. :) Bet kitais metais pabandysiu prisitaupyti lapų ir jais vietoj plėvelės uždengti.

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Ant Geg 12, 2009 5:41 pm
migla
o as pries geras 2 savaite pasejau zemuoginius spinatus ir uzklojau (palaiscius) agro plevele,siandien nuemiau ,gal jau uzteks tos silumos ,o ir pagalvojau ,kad jei islys zelmeneliai be saules gali nustipti gal :roll:
po ja buvo gerokai silta ir gerokai dregna,kelios piktzolikes islinde ir ~ 10% sudyge spinatu (gal dar islys) ir palikau .ziuresiu dabar kaip toliau rutuliosis augimo procesas nes ir mulciaus neturiu ir taip nuogai ziurisi ta lysve :?

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Tre Geg 13, 2009 9:16 am
lugne
agro plevele netrukdo augti augalams. Po ja nebuna per karsta ar per dregna. Kai kas morkas stengiasi kuo ilgiau po agroplevele auginti, kad morkines muses ju nesurastu ;) Tik nepatogu, kad reikia ja prispausti kuo nors prie zemes, o po to, augalams augant, po truputi atlaisvinti.

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Tre Geg 13, 2009 9:22 am
lugne
Na nebent ta agroplevele buvo juoda, tada reikia nuimti....

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Pir Bir 29, 2009 3:49 pm
rasuolė
Galima ir tamsiu mulčiu manau dengti sėklytes. Tarkim sėjant veją, kad ji greičiau sudygtų, užberiamas durpės sluoksnis, iki kokių 3 cm,ir užvoluojamas (prispaudžiamas volu) prie žemės. Apatinis sluoksnis tokiu būdu nesuspaudžiamas, tik sėklytė prispaudžiama, panašiai kaip su polietilenu. Vietoj volo galima panaudoti lentą, ją uždėjus ant lysvės pamindyti (čia aš taip eksperimentavau). Bet manau su polietilenu paprasčiau, tik va, jei galimybės atvažiuot po kelių dienų nėra...

Re: Pasėjus uždėti juodą plėvelę

StandartinėParašytas: Pir Bir 29, 2009 7:05 pm
Sigita
Arba žemės plotas daugiau negu ha,tai jau tada beprotystė būtų.Ir šiaip kur dėti paskui tą plėvelę?gamtos teršimas ir tiek :mrgreen: .