Switch to full style
Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos
Atsakymo rašymas

Mulčias

Ant Spa 25, 2011 9:43 am

Susipirkau visas Sauliaus išverstas knygas. Pradėjom skaityti. Mūsų su vyru vakarai prie knygų ir GŽ forumo skatymo. Dabar mums labai didelis noras kuo daugiau sužinoti ir pavasarį, viską teisingai pasisodinti. O rudenį džiaugtis skaniomis, vitaminingomis daržovėmis.
Norim paklausti, ar iš rudens tik bulvėms reikia paruošti vietą (pakloti šiaudus), ar ir kitom daržovėm? Kokie šiaudai kuriom daržovėm labiausia tinka?

Re: Mulčias

Ant Spa 25, 2011 4:36 pm

Nebūtina iš rudens ruošti nei bulvėms nei kitoms daržovėms. Rudeninio mulčiavimo efektyvumas yra labai minimalus - didžioji dalis paklotėje sukauptos energijos iššvaistoma vėjais.
Šiaudai tinka tik bulvėms ir braškėms, kitoms daržovėms geriau šienas.
Dėl Sauliaus išverstų knygų neapsigaukit - vertėjo nuomonė ne visada sutampa su autoriaus ;)

Re: Mulčias

Ant Spa 25, 2011 4:41 pm

Neseniai pasirodė mano versta Bubliko knyga. Ten daug rašo apie kompostavimą, su kuo aš absoliučiai nesutinku, bet iš kitos pusės- daug vertingų patarimų apie augalų derinimą ir daržo "konvejerį". Tuo atžvilgiu gera knyga.

Re: Mulčias

Ant Spa 25, 2011 6:33 pm

Tai viskas dar painiau pradedančiajam atsirinkti kas yra teisinga, o kas ne. Tikiuosi Jusų visų pagalbos ir patarimų. Džiaugiamės, kad Jus esat ir, kad atradom tokį daržovių auginimo būdą.

Re: Mulčias

Ant Spa 25, 2011 7:45 pm

Kas teisinga- niekas nežino ;). Tiesiog darom taip, kaip šiuo metu atrodo geriau. Kitais metais jau gali atrodyt kitaip...
Atsakymo rašymas