Puslapis 11

Mulčias

StandartinėParašytas: Ant Spa 25, 2011 9:43 am
Silwer
Susipirkau visas Sauliaus išverstas knygas. Pradėjom skaityti. Mūsų su vyru vakarai prie knygų ir GŽ forumo skatymo. Dabar mums labai didelis noras kuo daugiau sužinoti ir pavasarį, viską teisingai pasisodinti. O rudenį džiaugtis skaniomis, vitaminingomis daržovėmis.
Norim paklausti, ar iš rudens tik bulvėms reikia paruošti vietą (pakloti šiaudus), ar ir kitom daržovėm? Kokie šiaudai kuriom daržovėm labiausia tinka?

Re: Mulčias

StandartinėParašytas: Ant Spa 25, 2011 4:36 pm
laisvas kaimietis
Nebūtina iš rudens ruošti nei bulvėms nei kitoms daržovėms. Rudeninio mulčiavimo efektyvumas yra labai minimalus - didžioji dalis paklotėje sukauptos energijos iššvaistoma vėjais.
Šiaudai tinka tik bulvėms ir braškėms, kitoms daržovėms geriau šienas.
Dėl Sauliaus išverstų knygų neapsigaukit - vertėjo nuomonė ne visada sutampa su autoriaus ;)

Re: Mulčias

StandartinėParašytas: Ant Spa 25, 2011 4:41 pm
saulius
Neseniai pasirodė mano versta Bubliko knyga. Ten daug rašo apie kompostavimą, su kuo aš absoliučiai nesutinku, bet iš kitos pusės- daug vertingų patarimų apie augalų derinimą ir daržo "konvejerį". Tuo atžvilgiu gera knyga.

Re: Mulčias

StandartinėParašytas: Ant Spa 25, 2011 6:33 pm
Silwer
Tai viskas dar painiau pradedančiajam atsirinkti kas yra teisinga, o kas ne. Tikiuosi Jusų visų pagalbos ir patarimų. Džiaugiamės, kad Jus esat ir, kad atradom tokį daržovių auginimo būdą.

Re: Mulčias

StandartinėParašytas: Ant Spa 25, 2011 7:45 pm
saulius
Kas teisinga- niekas nežino ;). Tiesiog darom taip, kaip šiuo metu atrodo geriau. Kitais metais jau gali atrodyt kitaip...