Sunkių dirvų lengvinimas

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Auginimas molžemiuose

Standartinė Eimutė » Pir Lie 30, 2012 2:06 pm

Man vis kyla klausimas: kaip teisingiausia paruošti lysves sėjai? Samprotauju: kad vyktų daržovių šaknų simbiozė su mulčiuje esančiais organizmais ir kad, energija, išsiskirianti skaidantis mulčiui, būtų panaudota - turi mulčius būti šalia šakniaplaukių. Jeigu sėju dažoves į plokščias lysves - minėti procesai galės vykti tik dirvos paviršiuje. Šakninėms daržovėms visai tai netinka. Ypač jei lysvėje mulčiaus būta vieni, dvieji metai. Nežinau, gal vėliau skaidymo produktai grimsta vis gyliau, susidarant dirvos kapiliarams. Manau logiškiau pradžioje lysvę daryti su vagelėmis. Į vageles dedam mulčią, į kauburėlius sėjam, sodinam. Ką manot apie tai? Gal jus taip ir darot ir seniai viskas aišku.

Ir tos pagalvės mulčio, ypač kai augalai dar tik dygsta. Vagelių buvimas kaip ir tai įsprendžia. Dabar tokiu būdu bandau paruošti lysves įvairių ridikų ir ridikėlių, vėlesnių žalumynų sėjai.
Širvintos
Eimutė
 
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Ket Rgs 23, 2010 1:08 pm
Miestas: Širvintos

Re: Sėja

Standartinė lugne » Pir Lie 30, 2012 2:47 pm

Reikia neužmiršti apie dirvožemyje liekančias šaknis, kurias skaido taip pat mikroorganizmai, todėl kuo daugiau yrančių šaknų, tuo "storiau" ir tankiau apgyvendinami mikroorganizmai, ne tik dirvos paviršiuj, kur mulčią mes akivaizdžiai matom ir todėl lengviau galim įsivaizduot tuos nematomus grybus, bakterijas
Jurga Stoškutė
lugne
 
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Pen Bal 10, 2009 1:54 pm
Miestas: Marcinkonys, Varėnos raj.

Re: Sėja

Standartinė Vėjai » Šeš Rgp 04, 2012 10:05 pm

Bet jei žoles tik nupjauni, šaknys lieka gyvos ir niekas jų neskaido. Jos maitinasi pačios ir žolės vėl atželia. Palikau keliose vietose tokį variantą ir mano molžemis tose vietose vėl pavirto beviltiškai kieta velėna. Labai priklauso kokia žemė, kokiame lygyje gruntinis vanduo ir tik tada vienas ir kitas variantas tinka. Šaknis būtina išnaudoti, bet tai geriausiai daryti su neatželiančiai augalais.
Eimutės būdas manau labai vykęs. Nes pasėjus smulkias sėklas storai nepadengsi paklote, ir plonas paklotės sluoksnis visai "nedirba".
Šiemet viską auginu labai mišriai ir tankiai, užsipavėsina gerai ir lyg nebereikėtų storo paklotės sluoksnio, bet žemė labai sukietėjo. Dabar kur atsilaisvina plotas kasu apie 15- 20 cm gylio nedideles tranšėjas ir ten smulkinu visas nuimtų daržovių atliekas. O tarpuose tarp tų organikos pilnų griovelių sėju. Tikiuosi dar paaktyvinti ten skaidymosi procesą ir rudens pradžioj užsėti tuos "alia" susikompostavusius griovelis kokiais nors giliašakniais, kuriuos paliksiu žiemoti. Kitaip, vien tik paviršiuje sumetant viską kas lieka nuo derliaus, niekaip negaliu grąžinti organikos atgal į žemę. Vėstant orams skaidymosi procesai lėtėja, žiemą visai nevyksta, o pavasarį, kai reikia sėti, nuimam tuos nesusiskaidžiusius stagarus nuo lysvės, nes trukdo smulkiasėklei sėjai. Tai ir vyksta organikos grąžinimo į lysvę imitacija. Vien paviršinis paklotės formavimas niekaip neįveikia mano plastilininės žemės. O stori paklotės sluoksniai per karčius ir drėgmes tik dar pridaro visokių problemų.
Vėjai
 
Pranešimai: 536
Užsiregistravo: Tre Bir 23, 2010 7:10 pm

Re: Sėja

Standartinė Mama Smilga » Šeš Rgp 04, 2012 11:25 pm

Pas mane tas pats. Tad net juokas ima iš rekomendacijų prabraukti žemę pirštu ir sėti, tarkim, morkas. Prabraukti ką? Na, suprantu, durpžemį ar priesmėlį. O atvažiuokit pas mane pabraukyti. Pirštus nusilaušit. Kažkur naujokė klausė, ar galės su grėbliu. O varge, koks grėblys?! Taigi bendras rekomendacijas derėtų teikti apdairiau.

Kai Saulius, Laimis, Lugnė aštuonis metus mulčiuoja, žinoma, susidarė perteklinis organikos perpuvų sluoksnis. Pas mus toks būdavo, kai vyras žemę aklinai mėšlu užvarydavo. Tada taip, kitąmet ranka pažarstai ir sėji. Bet ne į žemę. Čia ne žemė, o perpuvos - augalų liekanos.

Todėl Eimutės būdu ir česnakus rudenį sodinau, ir ypač morkas pavasarį sėjau. Na, dar yra būdas tiesiai ant sėklų berti sutrupintos organikos. Bet čia jau reikia labai stebėti drėgmę, jausti, koks sluoksnio storis tinkamiausias. Na, atleiskit, tuo jau teužsiima vaikais neapsikrovusieji.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Sėja

Standartinė povils » Sek Rgp 05, 2012 10:16 am

Gal reikėtų kiekvienam paraše ar kitur nurodyti kokioje žemėje auginame. Tada atradimai smėlio žemėje neklaidintų auginančių molyje ir atvirkščiai.
povils
 
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: Ket Geg 05, 2011 1:17 am
Miestas: Panevėžys

Re: Sėja

Standartinė saulius » Sek Rgp 05, 2012 10:38 am

Sudėtinga. Dažnai vienam sklype būna visokių žemių. O kiti ir neskiria...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Molžemiai

Standartinė saulius » Pir Rgp 06, 2012 3:00 pm

Būtų pas mane sunkus molis ir norėčiau pasidaryt gerą daržą per vieną sezoną- pakločiau gerą sluoksnį ruginių šiaudų ir perkasčiau viską.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Nuo ko pradėti GŽ

Standartinė povils » Pir Rgp 06, 2012 3:59 pm

Kai aplink molingos žemės bėda su ruginiais šiaudais. Visi augina tik kviečius, na dar miežius. Ar šitie netiktų?
povils
 
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: Ket Geg 05, 2011 1:17 am
Miestas: Panevėžys

Re: Nuo ko pradėti GŽ

Standartinė saulius » Pir Rgp 06, 2012 4:24 pm

Žiemkenčiai visi tiktų.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Nuo ko pradėti GŽ

Standartinė Mama Smilga » Pir Rgp 06, 2012 4:49 pm

Tai ir įkasinėdavom kraikinius šiaudus. Bet kai nori tokioje žemėje diegti neariminę žemdirbystę, neišeina taip paprastai, kaip kitose žemėse. Molio dalelės smulkios, tad tarpai tarp jų irgi maži. Jei dirvoje nepakanka apirusios organikos, tarpelių orui mažoka. Virš tokios mažai "gazuotos" dirvos fermentacija vyksta lėčiau.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Kitas

Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron