Mulčiavimas

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Mulčiavimas

Standartinė saulius » Ket Lap 07, 2013 11:48 am

Šiandien kaip tai atėjo į galvą patikrint, ką lietuviškas internetas rašo apie mulčiavimą. Ir įsivaizduojat: jokiame šaltinyje, išskyrus šitą ir giminingus, neatskleista mulčiavimo esmė, visur "girdėjo skambinant, bet nežinia kurioj bažnyčioj". Tai man kyla klausimas: ar šitas dalykas taip sunkiai suprantamas, toks sudėtingas, ar kaip čia yra?
Štai pvz. vienas tinklalapis, kuriame yra net mulčiavimo ekspertai: http://mulciavimas.lt/
Paskaitykit...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Mulčiavimas

Standartinė saulius » Ket Lap 07, 2013 12:03 pm

O gal tiesiog per mažai akcentuojamas mulčiavimas arba tiksliau- dirvos paklotė, kaip esminė GŽ detalė ir nepakankamai išaiškinama jo prasmė? Nes paskaičius apie gamtinę žemdirbystę kituose šaltiniuose paklotė minima prabėgomis, o daugiau dėmesio skiriama nereikšmingoms smulkmenoms. O jeigu kalbama apie mulčią, tai tiek, kad jį būtina naudot ir jis daro kažką labai gero. Bėda ta, kad nesuprantant ką jis daro dažnai naudojamas visai be reikalo arba prisidaroma bėdos, arba tiesiog švaistoma energija ir dirbama nuostolingai.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Mulčiavimas

Standartinė Mama Smilga » Ket Lap 07, 2013 1:49 pm

Ten pardavėjai rašo, todėl tekste be šūkių "Daugiau! Greičiau! Efektyviau!" beveik nieko ir nerasi. Laikantys save ekspertais stebina kitkuo. Bet kuris, daumaž susipažinęs su gamtine žemdirbyste, atkreips dėmesį, kad mulčiavimu vadinamas BET KOKS dirvos dengimas. Plėvele, ruberoidu, sintetinėmis granulėmis - čia nėr ką net aptarinėti. Bet ir iš organikos pirmiausia akcentuoja kompostą, perfermentuotą mėšlą (pūdinį) - t.y., dirvos dengimui irgi drąsiai siūlo tik pakramtytą ir išspjautą. Natūrali organika, jos gamtiškas skaidymasis kelia kažkokią baimę. Tikriausiai dėl to, kad nėra iki galo suprastas. Pušų žieves geriau impregnuoja, kad tik niekas ten nevyktų, arba viską perpūdo, kad masė taptų panaši į ŽEMĘ. Čia veikia mąstymo ir grožio suvokimo šablonas, kad dirva turi būti juoda, ant dirbamos žemės paviršiaus turi būti tik žemė ir nė šapelio - toks amžinas pavasaris.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Mulčiavimas

Standartinė remigijus » Ket Lap 07, 2013 4:12 pm

Dar negreitai reklama"pirkit lietuvos rytą-jis gerai tinka mulčiavimui"pakels laikraščio tiražą,nes labai gajus senas pažiūris iš vaikystės/pastovi kova su žmona/,kad viskas turi būti suarta ir išravėta.O gal ir nereikia rašyti/ten yra svarbesnių problemų:kokią pavardę paims zvonkė ar koks turi būti plombyro išfasavimas/,nes kai su kuo nors pakalbi,tai didžioji dalis žino,dalis bando,dalis matė ,kiti ruošiasi.Reikia laiko ir mulčiavimas,kaip PASAKOS,eis iš lūpų į lūpas,tobulės ir dauginsis,jei tik už tai ,kad neperki trąšų nepradės bausti,ar uždės mokestį.
remigijus
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Ket Spa 18, 2012 11:51 am

Re: Mulčiavimas

Standartinė Eimutė » Ket Lap 07, 2013 4:41 pm

Kai mokoma gamtos ir biologijos pagrindų, jau nuo pradinių klasių pradedama kalbėti apie tai, kad vienas organizmas, kaip po toks neturi ateities. Parodoksalu, kad biologijos dėsniai nesėjami su žemdirbyste. Atrodo, kad mokslas sau, o kasdieninė žmogaus veikla sau.

Vis norisi, kad ir daržininkas, ir ūkininkas, ir sodininkas suprastų elementarius pagrindus. Gyvosios gamtos natūralus vienetas yra ekosistema. Štai jį veikia atsinaujinančiai ir jį turi išliekančiąją vertę. Ekosistema: tai gamintojai - kurie gamina maistines (organines) medžiagas ir vartotojai - kurie vartoja tas maistines medžiagas, bet tuo pačiu atiduoda gamintojams savo biologines atliekas. Vartotojai yra gyvaėdžiai (augalėdžiai, plėšrūnai, parazitai) ir skaidytojai, kurie minta negyvomis organinėmis medžiagomis.
Mulčias (tai yra įvairios organinės atliekos, paklotė) darže, sode, laukuose - tai galimybė didžiulei armijai skaidytojų gyventi ir žmogaus ūkiniuose plotuose ir čia pat atiduoti paruoštas medžiagas gamintojams: žmogaus auginamoms daržovėms, vaiskrūmiams, vaismedžiams, techninėms kultūroms.
Širvintos
Eimutė
 
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Ket Rgs 23, 2010 1:08 pm
Miestas: Širvintos


Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron