GŽ ar senelių žemės dirbimo būdas gamtiškesnis?

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ ar senelių žemės dirbimo būdas gamtiškesnis?

Post by saulius »

Ir dar, kas labai svarbu, esam lankstesni, turim daugiau informacijos. Seneliai dirbo savo protėvių metodais, jų net nesvarstydami. Ir nebūtinai darė taip, kaip efektyviausia. Mes, turėdami žymiai daugiau informacijos, galim rinktis ir išradinėt efektyviausias metodikas.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: GŽ ar senelių žemės dirbimo būdas gamtiškesnis?

Post by Mama Smilga »

Aš nepasakyčiau, kad tu labai jau grįžti. Grįžti, bet su protu. Štai pats sakei, kad sudegusio tvarto mėšle pirmais metais augintų daržovių nevalgysi, nes daug nitratų. Kitąmet - jau taip. O seneliai ir sodintų, ir valgytų. Kai mėšlu tręšėm, man anemija buvo nutikusi (nors labai visavalgė esu). Tada sužinojau, kad nitratai gali blokuoti hemoglobino gamybą.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ ar senelių žemės dirbimo būdas gamtiškesnis?

Post by saulius »

Tai ir sakau, kad mes turim pranašumą- mokslą. Žinom, kad su mėšlu daržuose reikia atsargiai.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja knyga apie gamtinę žemdirbystę

Post by Mama Smilga »

Mano pažįstami negali patikėti, kad aš šiemet nelaisčiau. Ir visko priaugo. O visi tradiciniai tonas vandens žemėn supylė. Gegužį, paskum liepą. Tai kaip tai ne mažiau darbo? Ką čia šnekat?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nauja knyga apie gamtinę žemdirbystę

Post by saulius »

Ga, kai kiekiai maži, ir mažiau gaunasi. Bet jeigu didesni? Pvz. dešimtimis arų? Primulčiuot, o dar ir turėt kuo mulčiuot.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja knyga apie gamtinę žemdirbystę

Post by Mama Smilga »

Tu turbūt valstiečius seniai matei. Kol mes maloniai internete šnekučiuojamės, jie, pakirdę 6- tą ryto, lekia savo vagų kapliuot. Paskui vyrai dar traktoriais vagoja, kaupia. Aš tuo metu...nu ką noriu, žemuogiauju gal. Rezultate pas mane iš krūmo daugiau bulvių, kitko derliai lygiaverčiai su valstiečių. Ką jūs ten veikiat tam darže? Jei pjaut veją kas savaitę ir ja mulčiuot - tai daug darbo. Bet gi nedarot taip, žinau.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja knyga apie gamtinę žemdirbystę

Post by Mama Smilga »

Spalį pasodinau česnakus, užvariau šienu. Birželį nuskabiau žiedynus. Liepą iškasiau. Nu, daug darbo?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nauja knyga apie gamtinę žemdirbystę

Post by saulius »

Tai sakau, kad kiekiai skiriasi. Valstiečiai kapliuoja ne du arus. O mes mulčiuojam panašiai tiek. Jeigu reikėtų mulčiuot tiek, kiek jei kapliuoja- tada kitaip būtų. Tada būtumėm priversti ieškot kitų variantų.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Nauja knyga apie gamtinę žemdirbystę

Post by Mama Smilga »

Skaičiau, kaip ekologiniai(!) verkė, kad jiems nepakanka tų padidintų išmokų. Ir kad pradėjo vardint, kiek purškalai(!) kainuoja! Vargsta žmonės, o tu sakai...
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Nauja knyga apie gamtinę žemdirbystę

Post by saulius »

Nu tai čia jau degradacija, kurią sukėlė rentabilumo sumažėjimas. O tą sukėlė žinių trūkumas.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Technologijos”