Switch to full style
Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos
Atsakymo rašymas

Giliašakniai augalai

Šeš Bir 19, 2010 7:41 pm

Kadangi yra tokia technologija - užkelti mineralines medžiagas iš gilių sluoksnių ant žemės paviršiaus ir sumaitinti jas mūsų auginamoms kultūroms, praturtinant jas mineralais, tai čia reikėtų surašyti visus giliašaknius augalus. Būtų gerai, jei dar metrus kas žinotų. :)

Tiesa pats principas: sodini giliašaknius, jie ima iš giliai ir į antžeminę dalį atpumpuoja, tada juos nupjauni ir panaudoji mulčiui, mulčių suvalgo tavo auginamos kultūros ir vualia - tu turi mineralingus augalus.

Giliašakniai (be medžių ir krūmų):

liucerna
vėjalandė šilagėlė
lubinas
barštis
skudutis
builis

kas dar?

Re: Giliašakniai augalai

Šeš Bir 19, 2010 8:26 pm

Krienas, varnalėša, usnis, kiaulpienė. Šilagėlė nelabai tinka, nors jos šaknys ir l.gilios- masės mažai augina. Nebent kokioms subtilioms vaistinėms kultūroms... Jo, toms tai tiktų, ir sąlygose tinkamose auga.

Re: Giliašakniai augalai

Šeš Rgp 28, 2010 9:26 pm

Licerna dabar labai žydi aplink pievose. Ar galima jos sėklų prisirinkti?
Jei norėčiau įsisėti sode, kur dabar dobiliukai, tai tikriausia reik tuos dobiliukus nupūdyti?

Re: Giliašakniai augalai

Šeš Rgp 28, 2010 9:37 pm

Galima prisirinkt. Velėnoj nedygs, reikia arba nupūdyt vietomis, arba pradraskyt velėną.

Re: Giliašakniai augalai

Pir Spa 04, 2010 4:55 pm

Manyciau, kad garstycios irgi tinka.

Re: Giliašakniai augalai

Pir Spa 04, 2010 5:23 pm

Kiek teko ieškot, tai atrodo kaulažole tam tinkama.

Re: Giliašakniai augalai

Ant Spa 05, 2010 11:21 am

Ale gi viso šito gėrio yra pilna pievose, tad belieka mulčių nešti ne iš kiemo, o tiesiog pasišienauti pievą ;) Tiesiog dar pagalvojau, kaip gerai, kad mes su vyru nebuvom sodininkai daržininkai, kai sodybą įsigijom, nes tiesiog iš nepatirties ir nesupratimo nieko nedraskėm (na, tik truputį :oops: ), tai ir turim to visokio gėrio. Dar gerai, kad dabar yra kas pataria, kaip tą gėrį tikslingai panaudoti :) Va ir lubinų sėklų pasirinkau , pasibarsčiau visai netoli daržo, gal kas ir išaugs?

Re: Giliašakniai augalai

Ket Geg 12, 2011 10:21 am

Noriu truputį pasitikslint, nes anksčiau apie giliašaknių augalų naudojimą neteko girdėt.
Kaip suprantu, jie duoda efektą tada, kai yra nupjaunami, sukraunami po daržovėm ir skaidymo metu mineralinės medžiagos pasisavinamos. Tada visai nebūtina, kad jie augtų darže? Nuėjai į pievą, prišienavai visokio gėrio ir atnešei į daržą. O jie neturėtų dar ir drėgmę pritraukt būtent augdami šalia daržovių? Ar aš kažką ne taip suprantu?

Re: Giliašakniai augalai

Ket Geg 12, 2011 10:56 am

Aš suprantu, kad jie iškelia medžiagas šaknimis į dirvos paviršių, kur auga mūsų daržovės. Bet turbūt ir nupjauti kuomet yra išskaidomi mikroorganizmų irgi gal duoda daugiau naudos? hmmm....

Re: Giliašakniai augalai

Ket Geg 12, 2011 11:27 am

Viska gerai supranti, Zdraica. Jokio skirtumo iš kur jie. Bet skirtumas yra kuriant pridėtinę vertę daržo plote. Aukštasis pilotažas- maksimaliai išnaudoti saulės energiją neįsinešant organikos iš šalies. Va tada ir reikia giliašaknių pačiame darže. O mineralus jie "pateikia" tik tada, kai yra suvirškinami.
Atsakymo rašymas