Giliašakniai augalai

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Giliašakniai augalai

Standartinė laisvas kaimietis » Ket Geg 12, 2011 1:54 pm

O jie neturėtų dar ir drėgmę pritraukt būtent augdami šalia daržovių? Ar aš kažką ne taip suprantu?

Drėgmė mulčiuotose lysvėse atsiranda kaip kondensatas dėl temperatūrų skirtumo. Augalai vandeniu su kitais nesidalina - naudoja tik savo reikmėms ;)
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis

Standartinė Laimis Žmuida » Ket Geg 12, 2011 7:51 pm

Nu aš tiksliai nežinau, reikia pasidomėti plačiau. Tačiau mikologai sako, kad per požeminį grybų tinklą augalai dalinasi mineralinėmis medžiagomis. Net šimtą metrų kokį nors kobaltą pagamintą vienoje vietoje grybai gali pernešti į kitą vietą. Kodėl grybai negalėtų nešti ir vandens? Žinoma čia miške taip vyksta. Pievoje labiau veikia bakterijos. Mano galva giliašakniai galėtų užkelti vandens. Pavyzdžiui, jie gali užkelti ir garinti vandenį. Ir kitos auginamos kultūros gali gauti to vandens per orą. Žinoma, visa tai maži kiekiai. Pagrindinė drėgmė kaip sako laisvas kaimietis - dėl temperatūrų skirtumo, mažesnė dalis ateina su lietumi ir dar mažesnė tikriausiai ateina su giliašakniais augalais. Na, aš taip manau, gal taip ir nėra. :)
Laimis Žmuida

Standartinė Zdraica » Ket Geg 12, 2011 9:34 pm

Aš kažkur apie tą vandens "pritraukimą" iš gilesnių dirvos sluoksnių esu girdėjus. Todėl ir klausinėju - pati nebūčiau išgalvojus. :roll:
Bet dabar šaltinio jau nebeatgaminsiu. Matyt kažkokiam filmuke youtube.
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Zdraica

Standartinė Eimutė » Ant Sau 17, 2012 2:15 pm

Šalia tos naudos giliašaknių augalų, kurį jau čia aprašyta, noriu dar pridurti skaitytą informaciją. Nupjovus ar nunykus rudeniop antžeminiai giliašaknių augalų daliai dirvoje pasilieka šaknys. Šaknis skaido sliekai, mikroorganizmai ir kiti dirvos padarai. Tokiu būdu gerėja dirvos struktūra, pralaidumas orui ir vandeniui, gerėja dirvos derlumas
Širvintos
Eimutė

Standartinė Vėjai » Ant Sau 17, 2012 2:26 pm

Sėjant giliašaknius augalus galima bandyti pagerinti susiplūkusių molinių žemių aeraciją. Vasarą pjauti ir naudoti paklotei, o rudenį palikti šaknis žemėje.
Vėjai

Standartinė MaryteN » Pen Lie 06, 2012 9:02 pm

Visaip būna su tomis šaknimis. Kai kurių augalų ( vijokliukų, usnių, dilgėlių, garšvų ir daugelio kitų) lieka gyvos. Greitai atželia. Tik vienmečių augalų šaknys tampa kieno nors maistu, nupjovus jų antžeminę dalį.
MaryteN

Standartinė laimoniuks » Tre Spa 03, 2012 7:54 pm

reiskias usnys reik naikint ,o pienes zusta ja nu pjovus ar vel atsigauna ji
laimoniuks

Standartinė saulius » Tre Spa 03, 2012 8:10 pm

Atsigauna, bet po kelių kartų jau nelabai.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Standartinė Eimutė » Tre Spa 03, 2012 9:03 pm

O kodėl usnis reikia naikinti. Darže jas reikia nužnybt, kaip ir pienes.
Širvintos
Eimutė

Standartinė laimoniuks » Sek Spa 07, 2012 1:28 pm

pieniu as nelečiu,juos man nemaišo,a štai usnys saule užstoja , jas kai dideja palenkiu po mulčiu
laimoniuks

AnkstesnisKitas

Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias