Giliašakniai augalai

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by laisvas kaimietis »

O jie neturėtų dar ir drėgmę pritraukt būtent augdami šalia daržovių? Ar aš kažką ne taip suprantu?
Drėgmė mulčiuotose lysvėse atsiranda kaip kondensatas dėl temperatūrų skirtumo. Augalai vandeniu su kitais nesidalina - naudoja tik savo reikmėms ;)
Žilvinas Žurauskas
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Giliašakniai augalai

Post by Laimis Žmuida »

Nu aš tiksliai nežinau, reikia pasidomėti plačiau. Tačiau mikologai sako, kad per požeminį grybų tinklą augalai dalinasi mineralinėmis medžiagomis. Net šimtą metrų kokį nors kobaltą pagamintą vienoje vietoje grybai gali pernešti į kitą vietą. Kodėl grybai negalėtų nešti ir vandens? Žinoma čia miške taip vyksta. Pievoje labiau veikia bakterijos. Mano galva giliašakniai galėtų užkelti vandens. Pavyzdžiui, jie gali užkelti ir garinti vandenį. Ir kitos auginamos kultūros gali gauti to vandens per orą. Žinoma, visa tai maži kiekiai. Pagrindinė drėgmė kaip sako laisvas kaimietis - dėl temperatūrų skirtumo, mažesnė dalis ateina su lietumi ir dar mažesnė tikriausiai ateina su giliašakniais augalais. Na, aš taip manau, gal taip ir nėra. :)
Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by Zdraica »

Aš kažkur apie tą vandens "pritraukimą" iš gilesnių dirvos sluoksnių esu girdėjus. Todėl ir klausinėju - pati nebūčiau išgalvojus. :roll:
Bet dabar šaltinio jau nebeatgaminsiu. Matyt kažkokiam filmuke youtube.
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by Eimutė »

Šalia tos naudos giliašaknių augalų, kurį jau čia aprašyta, noriu dar pridurti skaitytą informaciją. Nupjovus ar nunykus rudeniop antžeminiai giliašaknių augalų daliai dirvoje pasilieka šaknys. Šaknis skaido sliekai, mikroorganizmai ir kiti dirvos padarai. Tokiu būdu gerėja dirvos struktūra, pralaidumas orui ir vandeniui, gerėja dirvos derlumas
Širvintos
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by Vėjai »

Sėjant giliašaknius augalus galima bandyti pagerinti susiplūkusių molinių žemių aeraciją. Vasarą pjauti ir naudoti paklotei, o rudenį palikti šaknis žemėje.
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by MaryteN »

Visaip būna su tomis šaknimis. Kai kurių augalų ( vijokliukų, usnių, dilgėlių, garšvų ir daugelio kitų) lieka gyvos. Greitai atželia. Tik vienmečių augalų šaknys tampa kieno nors maistu, nupjovus jų antžeminę dalį.
laimoniuks
Posts: 25
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:46 pm
Location: jonava,čičinai
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by laimoniuks »

reiskias usnys reik naikint ,o pienes zusta ja nu pjovus ar vel atsigauna ji
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by saulius »

Atsigauna, bet po kelių kartų jau nelabai.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by Eimutė »

O kodėl usnis reikia naikinti. Darže jas reikia nužnybt, kaip ir pienes.
Širvintos
laimoniuks
Posts: 25
Joined: Wed Mar 28, 2012 10:46 pm
Location: jonava,čičinai
Contact:

Re: Giliašakniai augalai

Post by laimoniuks »

pieniu as nelečiu,juos man nemaišo,a štai usnys saule užstoja , jas kai dideja palenkiu po mulčiu
Post Reply

Return to “Technologijos”