Medžių apsaugojimas/apsisaugojimas žiemą

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Medžių apsaugojimas/apsisaugojimas žiemą

Standartinė Gabriele » Sek Gru 14, 2008 1:41 am

Vaidužė rašė:Sveiki,
artėja šaltasis metų laikas.
Preitais metais nupurškėm medelius visus visokiu karciu prieskoniu nuoviru, padejo, medeliai 99% visi sveiki buvo, tik jazminui virsuneles nukramte. Bet pasidarbavo pavasari negraziai, nulupinejo zieveles nemazai kam. Tada vel nupurskem, bet kazkodel nepadejo. Vasara ir kramte.
Arteja ruduo. Kokius budus ekologiskus esate Jus isbande?
Zinau, kad labai svarbu nebijoti,nes baime prisaukia, tai nebijojau ziema - visi sveiki buvo, nebijojau pavasari - nelabai visi.
:)


Laimis Žmuida rašė:Aš tai vis naudoju zuikbaidį. Nu nerealiai veikia. Didelį kiekį medelių krūmelių nutepu, kurių niekaip negalėčiau aprišti, nes jų begalės ir jie labai mažiukai.

Zuikbaidis padeda ir nuo pelių, ir nuo stirnų, ir nuo zuikių, ir nuo kitų graužikų.

Kai kas nenori vartoti zuikbaidžio, nes į jo sudėtį įeina žuvų taukai. Bet mano manymu, tai yra žuvų pramonės atlieka ir ją galime naudoti kol ta pramonė veikia.


saulius rašė:O kur jį parduoda? Ir tikrai niekas nenugriauš jai patepsiu? Kiek laiko veikia? Nes jau galvojau aptvert medelius žiemai, kad rami galva būtų, bet gal reiktų pabandyt tą zuikbaidį, jeigu toks gera.


Laimis Žmuida rašė:Vat deja jo jau nebeparduoda pora metų. Reikia pačiam pasigaminti. O gaminamas jis yra iš Herbacero ir žuvų taukų. Abu šiuos dalykus parduoda veterinarijos vaistinėse. Buvau keliose veterinarijos vaistinėse ir pardavėjos kurse. Paprašius zuikbaidžio jos atsako, kad jau negamina, bet jūs galite pasigaminti jį patys iš to ir to.

Nu o nenugriaužia tai beveik 100 procentų. Turbūt pabando, o paskui jau ir nuo kvapo apeina augaliukus ratu. Patepti reikia šakeles ar kamieną kas 15 cm po taškiuką. Daug tept negalima, nes kenkia augaliukui - oda toje vietoje sueižėja. Tepalas riebus laikosi ant kamieno metus laiko. Tai visus metus augalai apsaugoti. O rudenį vėl reikia iš naujo tepti.

Aš du hektarus medelių patepu su viena pakuote herbacero ir viena pakuote žuvų taukų. Žuvų taukų beje daug lieka. Todėl galim susimesti ir tryse vieną pakuotę naudoti.

Veterinarijos vaistinė yra viena senamiesty prie Skalsos, kita prie stoties, trečia prie Kalniečių prekybos centro, už turgaus dar paeit reik.


saulius rašė:Viskas aišku. Tik va su tais žievės pažeidimais nelabai gerai. Gal reikia ką nors sugalvot, pavyzdžiui tą vietą apvyniot kokiu popierium ar skuduru, o jau ant jo tepti, kad nesiliestų su žieve.


Vaidužė rašė:TAi tas tepalas labai neskaniai kvepia, del to nekramto?
Ir kas tas Herbaceras? Kas mazdaug ieina i Jo sudeti?


Laimis Žmuida rašė:HERBAcero sudėtis:

etakridino laktatas 1 g
kraujažolės spiritinės ištraukos (1:3) 7,5 g
salicilo rūgštis 3 g
metilo salicilatas 2 g
mėtų aliejus 1 g
bičių vaškas 1 g
tepalinis užpildas iki 100 g


Vaidužė rašė:o kokie negerumai del suskeldejusios zieves? Ir kuom geriau apristi, nes kiek pamenu, mociute sake, kad kazkom negalima, nes gali nuo dregmes sulaikymo, puti ta vieta.


saulius rašė:Aprišti galima bet kuo, svarbu, kad medžiaga kvėpuotų, t.y. praleistų orą. Polietilenu, žinoma, negerai. O suskeldėjusi žievė- vartai infekcijoms.


Vaidužė rašė:o pavyzdziui zole jei apristi? Apvynioti? Jei ji puti pradetu nuo dregmes, ar nebutu negerai?
:)


saulius rašė:Žole tai labai jau nepatogu, va ilgais šiaudais ar nendrėmis- kitas reikalas. O pūti tikrai nepradės, juk ne ant žemės guli.


Vaidužė rašė:O gal zinot kokia priemone, kaip padeti medeliams issigyditi nugriauzimus? Kai nugriauzia kas koki sona, o kartais ir vos neaplinkui, o medelis islieka gyvas, ir zaliuoja. KArtais nelabai stiprei zaliuoja... Ar eina kaip nors jam padeti uzsigydyti ta zaizda, ar ji isviso uzgys? Uzaugs zeve?


saulius rašė:Jei nugraužia žievę aplinkui kamieną- jau viskas, medis nudžius. Galima bandyt gelbėt skiepijant "tilteliu" kas moka. O jeigu nors kiek likę, yra senas ir garantuotas būdas. Padaryt košę iš molio ir karvės šūdo ir ta koše užtepti žaizdą. Tokia koše gydomos visos medžių žaizdos.
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Pavasaris!

Standartinė saulius » Šeš Bal 17, 2010 7:54 pm

Galiu dar padaryt antireklamą zuikbaidžiui: gal apie du trečdalius skuduriukais su zuikbaidžiu aprištų kriaušių skiepų nugriaužė stirnos ir kiškiai. Bet ne visus kažkodėl... Žodžiu, visiškai pasitikėt šiuo preparatu neišeina, reikia galvot kažką gudresnio...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pavasaris!

Standartinė Laimis Žmuida » Sek Bal 18, 2010 10:14 am

Tai todėl, kad neteisingai naudojai zuikbaidį. Aprišo matai šakeles ir patepė skudurėlius. :) Zuikbaidžio instrukcijoje teigiama, kad reikia tepti pačias šakeles, o ne skudurėlius. ;) Pas mus tepant šakeles apsauga 100 procentų. Šiemet rišom irgi skudurėliais. Niekas neapgriaužta kas patepta, bet aš galvoju, kad čia veikia dar pernykštis zuikbaidis pateptas ant šakelių. Nes jis vis dar likęs, o zuikbaidžio instrukcijoje buvo rašoma, kad veikia du sezonus.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Pavasaris!

Standartinė saulius » Sek Bal 18, 2010 11:23 am

Nu va, pasirodo pats kaltas... Zuikbaidis, reiškia, geras.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pavasaris!

Standartinė Gabriele » Sek Bal 18, 2010 11:24 am

Bet jei patepi pačias šakeles, tai nuėda zuikbaidis žievę. Kažkaip nebesinori.. Galima zuikbaidžio tept mažai, bet vis tiek, kažkaip nebeatrodo geras variantas. Šiemet tepėm skudurėlius, rudenį irgi nemanau, kad pačius augalus tepsim :) Linkstu prie minties, kad medeliai truputį paaugę ir gal reiks visai niekuo netept, palikt savieigai. :)

Kažkur buvau skaičius, gal kokiuose Rojaus soduose, kad moteris nupurškė visokių aitrių augalų, likusių prieskonių, pipirų tirpalu ir jai medelių nenugraužė.
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: Pavasaris!

Standartinė Gabriele » Sek Bal 18, 2010 11:26 am

Va, radau :))

http://www.rojaussodai.lt/forumas/viewt ... highlight=

goda rašė:Jau kartą rašiau-vienintelis būdas,kai jau du metai stirnos,briedžiai,kiškiai nepadaro nuostolių-tai nupurkšt aštriu nuoviru iš pipirų,lauro lapų ir kitokių aštrių prieskonių.Vaismedžių raišiojimas eglišakiais nedavė rezultatų-net aprišus 1,5 m ilgio šakomis,nuėsdavo viską,kas būdavo išlindę,o dabar ramu-nugnyba vieną kitą smulkią šakutę,net nesimato kol atidžiai neapžiūri,ir viskas,turbūt ne itin skanu.


Raskis rašė:(...) kokio kiekio vandens reikia ir kiek tų prieskonių? Kiek krūmelių galima nupurkšti, pav., 10 l tokio marmalo?


KateKatinaite rašė:bet tai ir lietus nenuplauna? :shock:


goda rašė: (...) Aš tai marmaliūzinu iš akies,užpernai įsivaizdavau kad kaime yra visokių prieskonių,o paaiškėjo,kad tik mišinys agurkų konservavimui,ir dar nemaltų kvepiančių pipirų,tai iš šitų išviriau,gal 2 l,o po to atskiedžiau vandeniu iki 5 l.Gerai buvo,tik kelias smulkias šakeles nugnybo.Pernai tai kaip reikalas padariau-net raudonųjų pipirų įdėjau,po to bijojau kad neapdegintų,bet viskas gerai buvo.O apsipukščia daug medžių,apeini iš visų pusių,bet tenka eit kelis kartus,nes tą trucą išpilt gaila,tai ir purškalioku kol purkštuvas lieka tuščias.Tiesa,nepadeda vienam lazdynui,puntuko ir raudonlapio neliečia,o vianas kažkoks buvo įaugęs į serbentų ar agrastų kelmą,po to iškąstas ir tarp beržų pasodintas,nežinau koks jis,išdygęs iš kažkokios sėklos,bet šitą tai aptvarko gerai.Spėju,kad čia bebrų darbas,jie praktiškai kieme gyvena,bet kitų augalų tai neliečia
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: Pavasaris!

Standartinė saulius » Sek Bal 18, 2010 11:44 am

Aš dar pagalvojau, kad reikia sodint visko labai daug, kad žvėrys tiesiog nepajėgtų suėst :D
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pavasaris!

Standartinė toltik » Tre Bal 21, 2010 3:17 pm

Pernai buvo žiema šeipsau, o aš jokių zuikbaidžiu, stirnbaidžių ar žmogbaidžių nenaudoju. Palieku viską natūraliai savieigai. Na žinoma pas mane 8 ha pievų su vaismedžiais, sumoj gal iki kokio 1000 vnt. obelų ir kriaušių savaiminukų. Tai kiek čia gaunas grubiai po 100 vnt/ha. Na pernai tai truputį apgraužė daugiausia obelis, jų metūglius kai kuriuos per pus nuskabė (spėju, kad skaniausią dalį..), rimtai nukrimto tik vieną kitą, gal kokį 10 vnt. tai gaunasi tik 1%. Bet tai žiema nesunki buvo.
Šiais metais gerai išvizitavau pievas savo ir apžiūrėjau viską. Kaip reikian apgraužta gal koks 10% vaismedžių. Vėl daugiausia obelys - "kaip reikiant" tai reiškia kad iš metrinės obels liko pusės metro kuoliukas (tiek kiek po sniegu buvo). Vaikštinėjau ir stebėjausi - nugraužta be jokios suvokiamos sistemos, šalia viena visiškai suniokota, o šalimais kita net negrybštelta. Padariau kelias prielaidas: gali būti, kad gyvūnai atsirenka pagal skonį (saldesnes ar vitamingesnes) ar dar kažkokią tik jiems suvokiamą sistemą.
Arčiausiai namų (apie 100 metrų spinduliu) praktiškai nieko nepalietė, nors aobuolių iš po sniego tai po langais ateidavo stirnos.
Padariau išvadą (seniausiai tiesą sakant jau ją padaręs, dabar tik patvirtino), kad zuikbaidžiai visoki nereikalingi, reik pasirūpinti, kad visiems visko užtektų ir nebus problemų :).
toltik
 

Re: Pavasaris!

Standartinė saulius » Tre Bal 21, 2010 4:58 pm

Padariau išvadą (seniausiai tiesą sakant jau ją padaręs, dabar tik patvirtino), kad zuikbaidžiai visoki nereikalingi, reik pasirūpinti, kad visiems visko užtektų ir nebus problemų

Sutinku. Bet ne visi gali pasodint tūkstančius vaismedžių. Ką daryt tiems, kas sodininkauja mažesniam plote?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Pavasaris!

Standartinė Laimis Žmuida » Tre Bal 21, 2010 4:58 pm

Ne nu tai aišku, kad zuikbaidžiai nereikalingi. Bet jei esi naujakurys ir nieko neturi, o nori nors po 5 metų kažką turėti, tai nematau nieko blogo panaudoti zuikbaidį. Va kai jau visko turėsi pakankamai, tai žinoma naudoti zuikbaidį beprasmybė, bet jei sodini medelius, kad tau duotų vaisių, tai nieko tokio, kad tu juos ne tik pasodinai, bet dar ir prižiūrai, kad jie iš tikro ir atliktų funkciją, o ne būtų nugriaužti.

Kitaip sakant, jei augini medelius greitam derliui, tai tepi zuikbaidį, jei tau vis vien kada jie derės, tai tada gali netept. Apgriauš apgriauš, bet vis tiek kažkada ims derėt. Su šaknim gi neišgriaužia. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Kitas

Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

cron