Mulčias

Girdėtos, skaitytos ir mūsų pačių atrastos bei išbandytos augalų auginimo ir dirvožemio priežiūros technologijos

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Mulčias

Standartinė Gabriele » Sek Gru 14, 2008 2:08 am

ritiniux rašė:Sveiki, noriu paklaust, ar medžių žievė tinka mulčiavimui? Kokiems augalams, ar medžiams? Giminaitis daro rąstinukus, tai daug medžių žievės pas jį.... neturi, kur padėt..... o draugė pirko dekoratyvinį mulčą savo medeliams, tai ten dažyta ,atrodo, medžio žievė.....dar po 30 lt. už maišioką mokėjo ( jai reikia tik gražaus mulčio.....) Tai susimąsčiau, ar ji tinkama medžiaga mulčiavimui, kaip tą žievę apdorot, ar smulkint, džiovint ar kitaip paruošt reikia? Ar ligos nepersiduoda, jei medis buvo sergantis? Ar tinka ir lapuočių, ir spygliuočių (o jei su sakais?)?


saulius rašė:Tikrai tinka visų medžių žievė. Smulkinti reikia iki protingo dydžio gabalų- kad būtų patogu ir jums, ir augalams. Bet ji ir nebūna dideliais gabalais, o stambesnius nesunku sulaužyti. Aišku, jei norime, kad mulčias atliktų visas savo funkcijas, reikia susmulkinti kuo mažesniais gabaliukais. Daugiau niekaip apdorot nereikia.
Dėl tinkamumo visiems augalams truputį abejoju dėl eglių ir ąžuolų žievės, joje daug taninų, kurie ne visiems gali patikti, bet visa kita tikrai nieko blogo. Per mulčią, kaip ir per nukritusius lapus, negali persiduoti ligos. Jeigu jo pakankamai storas sluoksnis. Teko skaityt, kad sode pavojingi mediena mintantys grybai, kuriais gali užsikrėsti nuo miško medžių- nesąmonė. Tuomet miške visi medžiai jau būtų sugriaužti grybų, bet taip nėra ir būti negali. Sirgimas ar nesirgimas priklauso ne nuo žalingų organizmų, o tik nuo imuniteto, o mes juk stengiamės, kad jis būtų stiprus:)
Parduodami dekoratyviniai mulčiai ir yra tik dekoratyviniai- jie neatlieka jokių funkcijų, be to dar gali būti impregnuoti fungicidais, kad greitai nesupūtų, o tai jau nuodai jūsų daržo ar sodo gyventojams. Apskritai sodininkystės parduotuvėse turbūt nėra nė vieno dalyko, kuris iš tikrųjų būtų naudingas sodui.
Taigi, imkit drąsiai ir naudokit, kol duoda :lol:


Varovas rašė:Mulčui naudoju bet kokią organiką, tame tarpe ir žievę. Jokių neigamų reiškinių nepastebėjau. Tiesa, žieve mulčiuoju vaismedžius ir vaiskrūmius, nes smulkint tingiu :)


Sigita rašė:labukas,
naršydama internete pastebėjau,kad Amerikoje visur daržai yra mulčiuojami.O pomidorai,tai visi.Ir forumuose niekas neaptarinėja kaip kažko stebuklingo.Čia kam nors pasakai,tai žiūri kaip į durną.O kaip laukiu pavasario.Gavau pomidorų sėklų nykštukinių žiūrėsiu kaip čia augs.


Sigita rašė:nu neina įdėti

Paveikslėlis


Sigita rašė:va nuoroda gold nugget pomidorų rūsis http://images.google.com/imgres?imgurl= ... J%26sa%3DN


Sigita rašė:norėjau paklausiti dėl mulčo,kuris nesunyks iki pavasario,tai jį reikia tik prasklaidyti toje vietoje ,kur sėsime ar ne ?Ar reikia išpurenti žemę?


saulius rašė:Tiesiog reikia žiūrėti pagal vietą. Jeigu žemė pakankamai puri- nieko daryt nereikia, tik prasklaidyt ir sėt. Jei kieta- galima papurent. Auginant vienmetes daržoves, nelabai išeina ilgam palikt žemę ramybėj, sodas- kas kita, ten galima užsimot rimčiau :D .


Sigita rašė:ramybėje,tai turėjau omenyje prasklaidai pasėji ir viskas.


saulius rašė:taip
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: Mulčias

Standartinė Laimis Žmuida » Tre Bal 08, 2009 1:14 pm

Na, pakonsultuokite mane dėl mulčio. :)

Aš va turiu daug pūvančios medienos. Na rąstukai tokie nuo sugriautų trobesių, lentos, šakaliai rankos storio ir storesni. Ir sugalvojau aš juos panaudoti kaip mulčią po medžiais. Tik dėdamas vis galvoju ar ne per storu sluoksniu dedu. Baiminuosi dėl drėgmės trūkumo. Pastebėjau bulvėse. Vienam lysvės gale buvau uždengęs per daug mulčio, tai bulvės prastai užaugo, o toj pat lysvėj kur mulčio buvo mažiau, tai drėgniau ir bulvės užaugo. Manau mulčio turi būti proto ribose. Su nendrėmis tai jau žinau kiek tos proto ribos, su šienu visokiu irgi daug maž. O kaip su mediena? Suguldyti dabar tas lentas vieną galia kitos ar palikti tarpelius, kad lietus turėtų kur susigerti? Pastebėjau, kad kai kurios medienos krūvos praleidžia drėgmę, o po kai kuriomis sausa.

Pridėjau dabar medienos su tarpais, kad lietus susigertų ir apklojau žole, nes pastebėjau, kad kitoj vietoj mediena sausa ir nepūna. Tai gal turit patirties su mulčiavimu pūvančios medienos gabalais, lentomis? Susmulkinti labiau negalima, nelūžta dar. :)

Toliau klausimas ar viską galima mulčiuoti mediena ar tik medelius, o daržo negalima. Gal daržui tinka žolė labiau nei mediena? Ar Kuznecovas viską mulčiuoja pjuvenomis? Ir daržą? Kokio dydžio sluoksniu? Ar nebus panašus efektas, jei aš pridėsiu pūnančios medienos gabalų? Vėlgi kokio storio sluoksniu. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Mulčias

Standartinė Rita » Ket Bal 09, 2009 7:49 am

ne ten idejau savo klausima, tai pasitaisysiu.. o mulciuojant pjuvenomis ar neparugsteja dirvozemis?
Rita
 

Re: Mulčias

Standartinė saulius » Ket Bal 09, 2009 5:05 pm

Aš mediena rimtai susidomėjau tik šiemet, tai kažko labai pasakyt negaliu. Kuznecovas sodą mulčiuoja iki dvidešimties centimetrų, spygliuočių pjuvenomis, o apie daržą jis nieko nežino, nes juo užsiima jo žmona :D . Taip pat naudoja ir smulkintas šakas- viską, kas lieka nuo genėjimo, smulkina ir deda po medžiais. Smulkina todėl, kad jis sodininkauja intensyviai, ir smulkius gabaliukus greičiau persmelkia grybų hifai, greičiau vyksta skaidymas ir greitesnis efektas. Todėl ir grybai, kurie miške auga vos po keletą, pas jį kaip pieva. Aš dabar po jaunais medžiais ir krūmais dedu mišinį iš pernykštės žolės, sutrūnijusios medienos ir arklių šūdų (nebūtina, bet daug yra tai naudoju)- apie dešimt centimetrų storio. Bet medieną irgi naudoju tik dėl to, kad vystytųsi mikorizė, galima ir be jos. Tiesog nusprendžiau padaryt eksperimentą- maždaug 20 arų plote įveisti tokį sodą, kad užtektų visko, taigi intensyvų. Tai net ne eksperimentas- aš jį jau matau :D .
O šiaip mano manymu iš nesmulkintos medienos naudos nedaug, labai jau lėtai ji skaidysis. Nebent specialiai ją apkrėsti grybais ir drėkinti, arba padaryt taip, kad visada būtų drėgna.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Mulčias

Standartinė saulius » Ket Bal 09, 2009 10:02 pm

Kuo geriau mulčiuot, žole ar mediena, aš sprendžiu taip: miško augalams (obelims, kriaušėms, vynuogėms, serbentams, avietėms ir pan.) geriau mediena ir lapai, o atvirų vietų augalams (bulvėms, pomidorams, arbūzams ir t.t.)- geriau žolė. Tiesiog reikia atsižvelgt į kiekvieno augalo prigimtį. Kiek sunkiau su svetimšaliais, reikia pasidomėt jų natūraliomis augimo sąlygomis. O, pvz., su morkomis paprasta: pažiūrėkit kaip pievoj auga ir sudarykit panašias ir dar geresnes sąlygas.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Mulčias

Standartinė kalianas » Ket Bal 23, 2009 10:26 pm

Sveiki, gal kas turite idėjų dėl mulčiavimo? Planuoju sėti svogūnus- auginti sodinukus. Kaip būtų įmanoma juos apmulčiuoti??
kalianas
 

Re: Mulčias

Standartinė saulius » Ket Bal 23, 2009 10:32 pm

Svogūnų daigeliai ne tokie ir gležni, jie lengvai įveiks bet kokio smulkaus mulčio nestorą sluoksnį. Gali būt pjuvenos, smulkinta žolė, sutrinti sausi lapai ar kas nors panašaus.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Mulčias

Standartinė kalianas » Pen Bal 24, 2009 9:42 am

Tada dar vienas klausimėlis ;) . O mulčiuoti geriau kada? Pasėjus, ar kai jau sudygsta?
kalianas
 

Re: Mulčias

Standartinė Laimis Žmuida » Pir Bal 27, 2009 11:45 pm

Pro storą mulčiaus sluoksnį prasikala tik nedaugelis augalų. Pavyzdžiui, bulvės prasikala pro 20 cm mulčio sluoksnį. O šiaip visos sėklos užklotos storu sluoksniu neprasikala. Todėl dažniausiai yra tokia taisyklė - palauki kol prasikala ir tada staigiai staigiai užmulčiuoji jau išdygusius daigelius. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: Mulčias

Standartinė vytautasst » Pen Bal 30, 2010 9:19 pm

kaip mulčiuojate braškes? Apie kerus paliekate tuščia?
vytautasst
 
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Sek Bal 11, 2010 10:51 am

Kitas

Grįžti į Technologijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron