Kiaulės

Moderators: saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by saulius »

Kiaunę nebūtinai pats turi nuskriaust- gali ir katė, ir šuo, ar ką darydamas netyčia iš lizdo išbaidyt.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiaulės

Post by nawjia »

Ir ilgai jos taip kerštauja?
`šėršė lia fam`
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kiaulės

Post by laisvas kaimietis »

Nebūtinai nuskriaudei, paukščius pjauna atklydusios į svetimą teritoriją kiaunės. Dabar jaunikliai jau paaugę (atsiveda balandžio mėn.). Gal mama moko medžiot, o gal jau patys treniruojasi.
Žilvinas Žurauskas
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by S1mas »

Bet gi tvarte visi palaidi, visi būriu - ištisa tauta. 10 ožkų, kiaulės, beveik 30 vištų, krūva triušių, ančių. Kaip išdrįsta kiaunė praeit pro tą labirintą ir kažką papjaut. Nelabai įsivaizduoju. Neblogai savo vaikus išmokys...
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kiaulės

Post by laisvas kaimietis »

Kaip jau rašiau kitoj temoj, kiaulės išėjo iš ganyklos ir negrįžo. Taip neturėjo nutikti, bet nutiko. Klausimas: kodėl? Kas buvo padaryta ne taip? Jei Sibire kiaules išleidžia ryte be jokių aptvarų ir vakare jos sugrįžta (tą patvirtino ir per Jonines buvę svečiai), kodėl vieną dieną nebegrįžo į tvartą? Neatsakius į šiuos klausimus GŽ kiaulių auginimas sunkiai įsivaizduojamas.
Žilvinas Žurauskas
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kiaulės

Post by nawjia »

Na, aš pagalvojau apie tai, kad galbūt natūraliai gimę ir augę kiauliukai yra dar motinos išmokomi kur jų namai.
Gal aš klystu ir per daug fantazuoju, bet žmonių ir gyvulių santykiai man atrodo yra perduodami iš kartos į kartą.
`šėršė lia fam`
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by S1mas »

Gal prarado ryšį su tvartu? Nebematė prasmės grįžti, nes maisto ten gaudavo mažai? Maniškės vokiškos gauna po 2 kg bulvių ryte ir tiek pat vakare, o dieną visą - ganosi hektare. Jei gauna mažiau - kvykia, net kaimas skamba. Ką šnekėdavo taviškės? Kito varianto nelabai įsivaizduoju. Nebent dar kas susirinko jas, išgirdęs apie mūsų eksperimentinius "fokusus".
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kiaulės

Post by laisvas kaimietis »

Na, aš pagalvojau apie tai, kad galbūt natūraliai gimę ir augę kiauliukai yra dar motinos išmokomi kur jų namai.
Tas tiesa. Kita vertus, šitos jau tikrai buvo pripratę prie tvarto ir visada grįždavo.
Aš manau, kad jos išėjo ieškoti lengvesnio maisto, kažkas išgąsdino, nulėkė per toli ir nerado kelio atgal. Ganykloj paprasčiau - karvių išmindžioti, nuėsti takai (matosi kur eiti). O ir teritoriją jos "įsisavino" labai palaipsniui. Gi už ganyklos ribų žolė man iki kaklo, o kiaulė tokiom sąlygom gali pasikliauti tik uosle ir klausa, nes matomumas baigiasi ties nosim. Be to yra keliai, kuriais galima toli nubėgti...
Gal prarado ryšį su tvartu? Nebematė prasmės grįžti, nes maisto ten gaudavo mažai?
Paskutiniu metu gaudavo mažai - tik miežinių miltų su vandeniu. Kita vertus toks ir tikslas buvo - kiaulė turi prasimaitinti pati. Jei vidury vasaros ją reikia pilnai šert, tai kaip tada žiemą? Gi veislę ekstensyvią specialiai parinkinėjom, kad šert nereikėtų, tik tiek, kad nepamirštų kur namai. Tiek gaudavo. Dar pažaisdavau su jom, šonus pakasydavau - labai mėgo bendrauti.
Visgi kažko tikriausiai trūko. Klausimas ko? Gal jos jau pradarę ganymosi dovaną, juk buvo laikomos fermoje? Gal per greitai teko persiorientuot? Turiu omeny, kad tik kitoj kartoj, kaip kad nawjia sako?
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by saulius »

Natūraliai taip neturėjo įvykt, jeigu ir nieko nebūtų gavę ėst. Jau buvo prisirišę prie namų. Man realiausia versija ta, kad tradiciškai išėjo pasivaikščiot, tada kažkas pabaidė, pateko į nežinomą vietą ir prarado orientaciją. Kiaulės uoslė labai gera, bet klausa šiaip sau. Iš toli jos jau negirdės namus reiškiančių garsų. Ir tiesiog klaidžioja, jeigu dar neprisidėjo prie šernų bandos.
Saulius Jasionis
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kiaulės

Post by S1mas »

Užsilipt ant stogo ir kibirą barškint.
Post Reply

Return to “Kiaulės”