Ožkos

Moderators: saulius, dage

lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Ožkos

Post by lugne »

Tai gal ožkų prigimtis tokia, kad nuo namų toli nesitraukia?
Pas mus pasiekimas - pačios nueina pusę kelio, išeina už kiemo ribų, tai čia jau labai daug :D , eitų ir toliau su kitais gyvuliais, bet senoji ožka atsistoja ir pradeda isteriškai rėkti, atrodo, kad ją kas įkasa į žemę, tai kitos ir grįžta... Toliausiai eina ožiukai, su jais nebūtų bėdos, jei ne motkos :)
Ričardai, kaip tavo ožkytė, ar geria?
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Ožkos

Post by Hora »

senę nuvesk ir pririšk, ir lai ana rėkia kiek tik telpa, užtatai kitos gal tvarte nelindės. Parėks keletą dienų , savaitę ir baigs. Ir dar nakčiai ėst jai išvis nieko, be seno šieno, neduok. Aš dvi rišdavau , trečią palaidą paleisdavau(paeiliui) -vis vien niekur viena neina. Tai pas tą, palaidąją, pieno būdavo mažiau, nei kai ji pririšta būdavo. Matyt, neišsirinkdavo ką ėst.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ožkos

Post by inga30 »

Atsivede ir antra mano ozka oziuka ir nors ozka kvepia ozka gan normaliai, o pienas irgi kaip ir pirmos neturi to specifinio ozkos skonio. Idomu nuo ko tai priklauso, nes kol nepasakai pvz kas nezino kad cia ozkos suris tai ir nesupranta.
Iki dabar kiek teko ragauti ozku pieno produktus visi turedavo toki specifini prieskoni .
Ir surio skonis bent man geresnis mano ozku nei karves.
Ar gal tas prieskonis veliau atsiranda, pasidalinkit kas ka zinot :)
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Ožkos

Post by lugne »

Man neteko ragaut ožkų sūrio ar varškės, kad nesijaustų, kad jis iš ožkų pieno, prieskonis yra, nors visi šeimininkai tvirtina, kad jo nejaučia :)
Mano ožkos tvarkingai išeina į ganyklą ir vėl pareina į tvartą - valio!!! Bet jei sukiojuosi po kiemą, tai vis tiek prašinėja ko nors duoti. Arba jeigu einu į ganyklą, tai ir visas būrys avių ir ožkų iš paskos lekia, nors gali būti ką tik parėję. Va toki kompaneiski gyvuliai tos ožkos. Išpjovė mano ožkų rojų už tvoros - plynai nuvarė visus karlus, uosialapius, pušis, viską. Tai vakar parėjo ir avys ožkos tiesiog skersos - rado nupjautą blindę ir bevei visus lapus nuėdė, o šiandien mačiau žievina :D Pasirodo, pats skaniausias medis, po gervuogių turbūt antras iš delikatesų, net pjuvenas ryja :shock:.
Gaila, jei greitai sutvarkys tuos nupjautus medžius (žmonės), na bet nieko, bus atžalų daugybė :)
Jurga Stoškutė
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ožkos

Post by inga30 »

Siandien ryte radau vysnioj pasikoruse ozka savo, kabojo ore nesiekdama kojom zemes ir ikisus galva i tikrai nesmaila ragatke. Niekad nepagalvociau kad galetu taip aukstai ir tokioj nesmailoj ragatkej pasikarti, tad kas laikote ozkas ir paleidziate ganytis i soda turekite omenyje jog iki 2 metru aukscio ragatkesispjauti reikia arba kitaip sutvarkyti jog neivyktu nelaime taip kaip mums.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Ožkos

Post by Hora »

siaubas- kas gali patikėti tokiu dalyku. kaip įmanoma pasikart, kad nesiekt žemės.... čia tavo šviežioji ožka ar ta kur seniau vedusi?
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Ožkos

Post by Hora »

plynai nuvarė
tai jokio pavėsio nebeliko...
O jos atžaloms jos neleis didelėm augti ir per keletą metų visi kelmai nudžius.
Ar jau nujunkei ožiukus? Tikrai nebereikia pieno trijų mėn ožkoms.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Ožkos

Post by inga30 »

Ne, ta kur pavasari ozkavosi pirmakart , irgi negaliu patiketi kaip tiek ilipti i statu medi. Apatines kojos ten ciu ciut liete zeme , bet vistiek toks vaizdas kad ikiso kas, nors nelabai tiketina. Siaip visas pavojingas vietas esu nupjoves bet ten beveik dvi horizontalios sakos ir tarp ju ir ikiso galva toliau nuo kamieno o link kamieno tas tarpas siaureja truputi , tai ir pastrigo.
Zodziu ganymas sode ir miske turetu buti tik po prieziura, o be prieziuros pievoj.
Gaila blemba , dave tris litrus skanaus pieno vien ant zoles pirmais oziukais, liko ozkyte jos paguodai, bet laukti kol vel duos pieno dar ilgai.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Ožkos

Post by lugne »

Na jo, baisybių čia Ričardai prirašei, gaila geros ožkelės...
Hora, nebegauna pieno, tik išrūgų kartas nuo karto. Pavėsio užtenka ten kur mūsų žemė, čia mes buvom įlindę į svetimą, buvusios lentpjuvės teritoriją, žiūrėsim kiek čia jie toliau norės tvarkytis, gal tik vienkartinė akcija. Plotas didelis, neturėtų kelios ožkos atžalų plynai nuvaryt. Dar turim neribotus plotus atžalų po elektros linija, ten gervuogės avietės ir karklai. Užtat dabar kelias dienas baliavoja visi, net karvė šlamščia uosialapį klevą, tik rūksta :D
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Ožkos

Post by Hora »

nu ką begalima parašyti- tik- užuojauta. Teks vėl kantriai augintis pamainą.
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
Post Reply

Return to “Ožkos”