Orlovo vištos

Moderators: saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by laisvas kaimietis »

Panašu, kad orlovų dabar yra 6 vištos ir 7 gaidžiai.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by laisvas kaimietis »

Vat klausimas, ką daryti su "brokuotais" gaidžiais? Gal galima parduoti? Konkrečiai vienam gaidžiui turiu pirkėją. Imtų bet kokį "brokuotą", svarbu, kad orlovas ir viskas.
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by saulius »

Tai jo, dabar orlovai ant bangos, ima viską iš eilės. O gerų yra gaidžių, kad būtų iš ko rinktis?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by saulius »

Mano galva, tai jeigu gaidžiai tikrai brokuoti- tu pats turėtumei spręst savo nuožiūra. Juk tai- produkcija, ne veislinė medžiaga. Gali parduot, gali suvalgyt- kaip nori.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by laisvas kaimietis »

Idealaus nėra nei vieno, bet panašių yra. Prasčiausiai su snapais, arba aš per daug iš jų noriu - visų jie daug maž vienodi: trumpesni nei kitų veislių ir šiek tiek kumptelėję, bet "vanagiškų" nėra nė vieno. Skiauterės geros kelios yra. Bakenbardai ir barzdos daugumos neypatingi (yra vištukių su labai gražiais). Stovėsena visų gera. Dydis šiek tiek skiriasi, bet ne smarkiai. Bendroj sumoj 2-3 panašius galima atrinkti.
Žilvinas Žurauskas
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by lugne »

Jūs man pasakykit, kaip visokie ten bakenbardai, skiauterės ir pan. dalykai susiję su klubo tiklsu - adaptuoti puslaukinėms sąlygoms. Ar ne per daug dėmesio kreipama į eksterjerą, kuris nebūtinai susijęs su mūsų siekiamu tikslu, tik atitinka veislės aprašymą. Bet juk mums nėra svarbus veislės grynumas, ar aš ką praleidau? Visai nesidomima elgsena, kuri mano galva yra svarbesnė, nors, aišku, gal dar apie elgseną sunku spręsti... Bet man vis kažkaip kliūna vadovavimasis sukurtais veislių standartais...
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by saulius »

Tu teisi, lugne. Bet geriau būtų du viename: ir geros adaptacinės savybės, ir geri veislės požymiai. Kuria pridėtinę vertę, taip sakant. Jei žiūrėsim tik adaptacinių savybių, bet neišlaikysim veislės- bus neblogai, bet jeigu išlaikysim ir veislę, ir adaptacines savybes- bus labai gerai. Gi vienas kitam netrukdo. Be to, nukrypimai nuo standarto rodo kitų veislių priemaišas. Pas orlovus tai bramas ir kochinchinas senais laikais, o dabatr jau niekass net nežino ko primaišyta. Ypač vokiškose linijose. Rusiška linija gryname pavidale- tai Giljanės kovinė višta ir Rusijos vietinė višta. Vienos adaptacija, kitos- charakteris ir kūno forma. Vienas iš Orlovų klestėjimo amžininkų Abozinas, išstudijavęs priemaišas, rašė, kad yra vienintelė veislė, kuria orlovus galima gerinti- Malajų kovinės. Jis rašė tais laikais, kai buvo vertinamas ne tik eksterjeras, o ir atsparumas šalčiui bei dėslumas žiemą. Taigi, nukrypimai nuo rusiško veislės standarto rodo ne tik eksterjero trūkumus, kurie mums iš tikrųjų yra ne esminiai, bet ir adaptacinių savybių, būdingų senoviškiems orlovams, trūkumus.
Su snapais tai visur sunku, ir Rusijoj. Tiesiog reikėtų žiūrėt kur panašesni. Barzdas ir bakus labiau žiūrėk vištų, gaidžių jie ir taip mažesni. O dydis pasimatys dar po metų. Bet, aišku, tendencija jau turi matytis. Yra kita "problema": jeigu atrenki tris gaidžius- niekas negarantuoja, kad jie visi išgyvens.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by saulius »

Dėl veislių standartų tai mes iš tikrųjų galim daryt kaip norim. Idealiausia būtų susikurt vištas pagal savo poreikius, pačias geriausias.
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by laisvas kaimietis »

Geras klausimas, lugne. Adaptacija yra esminis dalykas ir, jei pastebėjote, gamta jau padarė atranką - liko tik tie, kurie sugebėjo prisitaikyt ir išgyvent, patys stipriausi. Mums liko atrinkti tuos, kurie geriau atitinka standartą - juos naudosim tolesniam veisimui.
Sauliau, kalba eina tik apie vieno, prasčiausio gaidžio pardavimą. Be to, antrais metais jie turi daug daugiau šansų išgyventi. Aš irgi šiemet daug ko išmokau, kas taip pat padidins vištų saugumą.
Žilvinas Žurauskas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Orlovo vištos

Post by saulius »

Tai man atrodo, kad pats spręsk: ar į puodą, ar parduot.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Vištos”