Vištų veislių palyginimas

Moderatoriai: dage, saulius

Re: Vištų veislių palyginimas

Standartinė saulius » Ant Bal 07, 2015 8:02 pm

Altajaus tai dar metus reikės palaukt, jeigu šiemet pavyks užsiveist pulkelį. O Pavlovo teoriškai galima būtų, bet tik jeigu užsiimsit rimtu laikymu ir veisimu. O jeigu šiaip pabandymui- galiu užrodyt "sintetinių" (tokių visur yra didžioji dalis). Atrodo taip pat, viskas taip pat, tik genetika kita. Nu bet genetikos gi nematot ;).
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Standartinė audriusv » Ant Bal 07, 2015 8:38 pm

O ką reiškia rimtas laikymas ir veisimas?

Sodyba kaime, 3 ha plotas, paprasti mediniai pastatai. Vištos vaikšto laisvėje. Kol formuoju pulką, naudojuosi inkubatoriumi. Bet kai tik turėsiu perekšles, inkubatoriaus paslaugų atsisakysiu.
audriusv

Standartinė saulius » Ant Bal 07, 2015 9:21 pm

Turėjau galvoj užsiėmimą konkrečia veisle, veislės palaikymą ir gerinimą. Jeigu norit tuo užsiimt- galima kalbėt, o jeigu tik laikyt dėl savęs, per daug nesigilinant ir norit tiesiog gražių vištų ir būtent Pavlovo- tai sakau, galiu užrodyt kur galima gaut kiaušinių.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Standartinė saulius » Ant Bal 07, 2015 11:38 pm

Arba vasaros antroj pusėj, kai atrinkinėsiu jaunimą, bus broko. Brokas- tai visapusiškai sveiki ir visaip kitaip geri paukščiai, puikiai tinkami laikyt dėl grožio ar ūkinių savybių.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Standartinė audriusv » Tre Bal 08, 2015 10:44 am

Pataisykite jeigu klystu. Aš tai suprantu veisimą paprastai. Tikslas - sveikos vištos, atitinkančios poreikius ar/ir standartus.

Konkrečiai man standartai mažiau rūpi (bet rūpi). Svarbiausia, kad vištos gerai sugyventų būryje, būtų savarankiškos, bei būtų patenkintas mano mėsos/kiaušinių ir estetinis poreikis :) .

Veislių maišyti nenoriu, nes kiekviena turi savo unikalių eksterjero, charakterio ir kitų savybių, ir tai labai norėtųsi išsaugoti.
audriusv

Standartinė saulius » Tre Bal 08, 2015 11:16 am

Neklystat. Tik pas mane vištos genofondinės, tai man prioritetas- veislių išsaugojimas. O po to jau visa kita. Nu aš patriotas šitoj vietoj, net fanatikas gal, tai atleiskit, jei durnai atrodau...
O jeigu ir dėl mėsos, tai Pavlovės netinka, nes jos mažytės ir auga lėta. O Altajukės tai iš viso balandžio dydžio. O ir valgyt paukštį, kurių pasauly vos keletas šimtų gyvena, biskį griekas, sakyčiau... Broką galima valgyt, bet kad būtų broko valgymui, reikia gerą pulką laikyt.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Standartinė audriusv » Tre Bal 08, 2015 12:07 pm

Tada tiks antras variantas. Kai turėsite jums netinkamų pavlovo ir altajaus egzempliorių, nepamirškite manęs... :)
audriusv

Standartinė saulius » Tre Bal 08, 2015 12:10 pm

Tvarkoj. Forume parašysiu kas kada yra atliekamo.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

Standartinė audriusv » Tre Bal 08, 2015 12:15 pm

O dėl veislių išsaugojimo, tai viskas labai suprantama ir pagirtina. Nieko kvailo tame nematau...

Ir būtent pavloves ir atajaus mažyles norėčiau laikyti dėl grožio, elgsenos tyrimo ir išsaugojimo.
audriusv

Standartinė saulius » Tre Bal 08, 2015 12:44 pm

Nu tai tada kita kalba. Vasarą matysiu kiek jaunimo gausis (Pavlovių) ir galbūt pavyks kažkiek surinkt. Jeigu jau kalbam apie veisimą, tai pradėt reikėtų nuo minimumo (pagal mokslo rekomendacijas)- 55 vištos ir 11 gaidelių... Keli tokie pulkeliai (vienos veislės) pas bendraminčius ir jau galima būtų sakyt, kad kažkuo prisidedam prie veislės saugojimo. O kad laiko veltui neleist, pasidomėkit teoriškai kas tai per veislė, kokia specifika ir t.t.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin

AnkstesnisKitas

Grįžti į Vištos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių