Vištų žiemos racionas

Moderatoriai: dage, saulius

Re: Vištos

Standartinė anatolijus » Ant Spa 18, 2011 4:38 pm

Gal vertėtų pagalvoti apie vieną iš variantų kuo maitinti vištas žiema:
http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaik ... 144-148597
Kiek skaitinėjau, jei ne vištoms, tai kitiems gurmanams sueis, o auginimo technologija tikrai nesudėtinga. ;)
anatolijus
 
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: Ket Bal 28, 2011 10:05 am
Miestas: Kaunas

Re: Vištos

Standartinė saulius » Ant Spa 18, 2011 8:32 pm

Paprasčiau statyt šiltnamį, veist jame sliekus ir žiemą leist vištoms kapstytis.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vištos

Standartinė nawjia » Tre Spa 19, 2011 8:43 am

aaa...bingo. Aš maniau, kad sliekus teks kokiam kubile augint ir žiemą vištoms jų pamėtyt, o čia toks paprastas sprendimas.
`šėršė lia fam`
nawjia
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: Šeš Spa 23, 2010 8:20 pm
Miestas: Vilnius

Vištos

Standartinė Sigita » Ant Lap 15, 2011 7:13 pm

taip mačiau kaip kaip slepiasi nuo atakos.Susigūžia ant žemės taip juokingai.O šiaip jeigu dar aukštai vanagas skraido,tai jau lekia slėptis.Kaip minėjau papildžiau savo vištinyką dar vienuolika vištų,nes kol orloviukai užaugs praeis laiko.O be kiaušinių negaliu.Tos naujo kaimietukės ,kur gavau,tai jų greitis nerealus.Pagauti neįmanoma,net užspiestos pabėga.Kai tarkim tuo tarpu olandiškos susigūžia.Tarp jų dar keli gaidukai yra.Jaunos kiaušinių dar nededa,kai paaugs žiūrėsiu kas iš jų bus.Kai netingėsiu pafotkinsiu.Šiaip viena jau paaugus,bet skiauterės kaip ir pas visas nerasta.Dėl cukinijų,tai atėjus šaltam orui,25vištos vos vieną sulesa per dieną.Kaip sakant riebalų nori,vos tik paleidžiu skuodžia į kompostinę.Antys taip pat.Turėjom kiaulės skerstuves,tai vištos neatlipo ,laukė riebalų :) .Numeti gabaliuką,tai kova vyksta nereali :D .Orlovas gaidys įtariu apsivalgęs buvo,nes taip keistai elgėsi.Bet viskas gerai baigėsi.Tad jeigu sliekų turėsite daug,tai gali apsivalgyti.Pasakojo viena pažįstama,kad ,kai nemažai jųdavė,tai vištos pradėjo labai tankiai dėti,bet be lukštų kiaušinius.
Šiaip ruduo ilgas,valgyti po kol kas yra ką.Kad nepamirščiau.Moliūgų mano vištos nelabai valgo .Turiu įvairiausių rūšių,bet joms jie nepatinka.
Sigita
 
Pranešimai: 233
Užsiregistravo: Pir Kov 09, 2009 7:35 pm

Re: Ganyklos

Standartinė laisvas kaimietis » Ant Lap 15, 2011 9:55 pm

Kas tas moliūgas, kai lašinių ir sliekų yra. Užeis šalčiai, sliekų neliks ir moliūgai pasidarys skanūs ;)
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: Ganyklos

Standartinė lugne » Tre Lap 16, 2011 12:01 am

Aš irgi girdėjau perspėjimus, kad jei vištos gauna daug sliekų, tai su lukštais būna problemos. Įdomu, kuo tai pagrįsta, šitos kalbos. Juk lukštam formuotis svarbus kalcis, o prie ko čia sliekai? Gal jie kaip nors trukdo kalcį įsisavint :roll:
Jurga Stoškutė
lugne
 
Pranešimai: 1444
Užsiregistravo: Pen Bal 10, 2009 1:54 pm
Miestas: Marcinkonys, Varėnos raj.

Re: Ganyklos

Standartinė laisvas kaimietis » Tre Lap 16, 2011 6:52 am

Manau, kad "peršėrus" sliekais gaunasi nesubalansuotas racionas. Lesdamos sliekus, vištos gauna daugiau baltymų (tai skatina dėti daugiau kiaušinių), bet kalcio, reikalingo lukštui formuoti, gauna mažiau - štai ir gaunasi kiaušiniai be lukšto.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: Ganyklos

Standartinė saulius » Tre Lap 16, 2011 10:40 am

Taip, nesubalansuotas racionas. Pavasarį, kai atšyla žemė ir vištos išsiilgę prilesa visokių gyvių, tai įprastas dalykas. Lukštai tampa silpni, todėl vištoms duodama daugiau kiaušinių lukštų, pieno produktų (išrūgų, pasukų, varškės), kriauklių ir pan., pagal galimybes. Natūraliai višta negali prisilest daug sliekų ar minkštų vabzdžių lervų, jas reikia iškapstyt, o kapstant atsiranda ir daugiau valgomų dalykų, todėl racionas balansuojasi savaime. Bet dar reikėtų pasidomėt apie kalcio pasisavinimą, gal čia yra ir kitų niuansų. Nes pvz. žmogui kalcio preparatų vartojimas (įvairių karbonatų kaip kreida, koralinis kalcis ir pan.) nebūtinai stiprina kaulus, o dažniausiai būna atvirkščiai.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Ganyklos

Standartinė saulius » Tre Lap 16, 2011 10:49 am

Va vienas iš galimų variantų:
Fito rūgštis – medžiaga, kurios forma augalai daugumoje savo audinių kaupia fosforo atsargas. Fito rūgštis sudaro netirpius junginius su kalcio, magnio, cinko, vario jonais, t.y. neleidžia pasisavinti šių mineralų, neutralizuoja vit. B3 niaciną. Dėl tokių savybių ši rūgštis yra anti maisto medžiaga (antinutrient). Daug fito rūgšties yra grūdinėse ir ankštinėse kultūrose, augalų sėklose (apie 1-3 % visos masės). Gyvūnai, prisitaikę misti šiuo maistu, fito rūgštį geba neutralizuoti. Atrajojantys gyvūnai (karvės, avys, ožkos, elniai) turi prieskrandžius, kuriose esančios bakterijos gamina fito rūgštį virškinantį fermentą fitazę, todėl iš tokio augalinio maisto gali pasisavinti daugiau maisto medžiagų.

Šaltinis: http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... ovana_mums
Vištos paprastai gausiai šeriamos grūdais, o čia gali būt priežastis, kad gavus daugiau pilnaverčių baltymų ir suaktyvėjus organizmo funkcijoms kalcio ir kitų mineralų pritrūksta.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Vištų žiemos racionas

Standartinė Žibutė » Šeš Kov 23, 2013 10:21 pm

Sauliau, prieš kelis metus buvau vienoje sodininkų paskaitoje, kurioje visiems mums gerai žinomas buvusį ŽŪ akademijos vardą turinčios įstaigos dėstytojas pasakojo kaip jis su sūnumi savo sode nuo lazdynų kirminus trilitriniais sloikais nukrato.
Patiesia po krūmais audinius ir su medinėmis kuokomis daužo stiebus, o kirminiukai krenta kaip spirgučiai. Riešutų derlius nupurčius "valgytojus" padidėja keliasdešimt kartų.
Man tada jau klausantis paskaitos, kilo mintis, kad jei turėti požeminę ledaunę, ir tuos kirmėliukus iškart sušaldyti ant ledo, sudėjus porcijomis į celofaninius užspaudžiama juosta maišelius, tai vištoms žiemą būtų superinio maistelio.
Čia aišku kaip vienas iš galimų maisto davinio papildymų. Kad pakaktų kaip maisto davinio - nerealu, nes tiek daug neprisirinktų kirminų.

Kitas - amarantai.
Auginti burnočius ne vien mums patiems valgyti, bet ir naminiams paukščiams lesinti.

Kukurūzai.
Sunokintas burbuoles galima gana lengvai saugoti, ir nulukštenus žiemą nuo jų grūdų, pačius grūdus patraiškyti ir lesinti paukščius.
Žibutė
 
Pranešimai: 468
Užsiregistravo: Pir Rgs 06, 2010 11:17 pm
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Vištos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron