Vištos

Moderators: saulius, dage

Aelita

Vištos

Post by Aelita »

O kaip vištas dedekles ir viščiukus mėsytei pagal GŽ lesint?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by saulius »

Vištas geriausia "ganyt". Normaliam sode lesint reikės tik žiemą. Mėsinius viščiukus taip pat. Vėlgi- nekalbam apie rekordinius priesvorius, kalbam apie gerą mėsą.
Saulius Jasionis
RolandasL
Posts: 34
Joined: Thu Nov 18, 2010 7:53 pm
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by RolandasL »

O ką vista gali vasarą apseiti be lesinimo? Juk naminis paukštis . Ar sugebės išgyventi?
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by laisvas kaimietis »

Vištos laisvėje prasimaitina kuo puikiausiai. Papildomai duodu kiaušinių lukštų, nes natūraliai tiek kalcio gamtoj neranda (paukščiai nėra prisitaikę dėt po kiaušinį per dieną). Vasarą kiti dalykai tampa aktualūs - po laukus ar mišką slampinėja "nemokamas" maistas. Atsiranda labai daug norinčių pasmaguriauti - vištvanagiai, lapės, kiaunės, ūdros ir net nuosavas šuo, kuris turėtų tas vištas saugoti.
Aelita

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by Aelita »

Taigi , o koks maistas žiemą vištytėms prigimtinis būtų? Burokai , virtos bulvės turbūt nėra. O tai jos lesa kur kas maloniau už grūdą. Tiktų gal padžiovintos įvairios žolės, tokios kaip dilgėlės, garšvos. Ar lesa tokius dalykus, bandėt kas?
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by laisvas kaimietis »

Jo, vištoms žvyras būtinas, jei lesa grūdus. Žiemą jos mielai lesa šieną, bulves, obuolius, runkelius, burokus, kopūstus ir t.t.
Višta yra fazaninių šeimos paukštis. Fazanai gi maitinasi lapais, grūdais ir bestuburiais, kaip ir vištos :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by saulius »

Višta kilus iš tų kraštų, kur žiemos nebūna, todėl natūralaus maisto žiemą jai negali būt. Vištos maistas- žolės, sėklos, gyvulinis (vabzdžių lervos, kirmėlės). Žiemą tenka lesint grūdais, daržovėmis, rūgpienio galima, varškės. Nenatūralu, bet kad ir višta mūsuose ne tokia natūrali kaip pvz. kiaulė.
Saulius Jasionis
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Vištos

Post by Dovile »

Aš praeitą vasarą laikiau dedekles ir gaiduką "free range" - laisvai visur lakstė. Maitinti nereikėjo - maisto patys susirasdavo. Ir kalcio papildomai neduodavau kiekvieną dieną dėdavo po XL kiaušinį :) Geras dalykas buvo, kad skruzdėlynus mėgdavo ardyti ir skruzdžių kiaušinius lesdavo - gerokai apmažino tų skruzdžių pas mane. Blogas dalykas - daržo pakapstymas, mulčiaus nudraskymas - ir aplink apmulčiuotus medžius ir šilauoges labai mėgdavo eiti... Nepakeriausi su jomis ir neišdresuosi, kad po mulčium nelįst :lol:
Dar prie neigiamų dalykų priskirčiau laukinių gyvių pasikėsinimą į vištas (aš paaukojau dvi vištas ereliui rėksniui). Na, jiems pavalgyti ir mažylius pamaitinti irgi reikia, o po kiemą lakstanti višta turbūt paprastesnis grobis nei pelę laukuos pačiupt. Kadangi neturėjau kur per žiemą laikyt ir išvažiuot reikėjo, tai padovanojau savo višteles ir gaidį, bet pavasarį planuoju ir aš putpelytes auginti ;) Jau esu priplanavus (ir vis dar renkuosi info) kaip pagal GŽ galėčiau jas auginti su minimaliomis pastangomis.
Sauliau, putpelės, kaip ir vištos šalčio nebijo (žinau paukštininką, kuris minusinėj temperatūroj žiemą paukščius laiko). Ko jie tikrai bijo, tai skersvėjis.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by saulius »

Rėksnys vištas ėmė? Oho, daugiau nei keista. Šiaip jis dažniausiai varliauja papieviais, peles dar gaudo. Nors... man pievinės lingės kadaise gaidį sudraskė, būna stebuklų. Nuo plėšriųjų paukščių gerai saugo patarškos, ir kiaušiniai jų geri, jos rėkia dėl menkiausio pavojaus.
Kad putpelės šalčio nebijo- ačiū, visada maniau atvirkščiai, gal per daug buvau "protingų" knygų prisiskaitęs. Dabar tik tereikia jas išmokyt perėt, iš kiemo nebėgt ir... galima augint.
Saulius Jasionis
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: GŽ ir gyvulininkystė

Post by Dovile »

Bandysiu aš jas šią vasarą mokinti perėti ir ganyti kilnojamame aptvare - parašysiu kaip seksis :) Vištos pas mane labai gerai perėjo užsislėpusios nešienaujamoj žolėj, net 2 vadas turėjau ir pastebėdavau kai jau prapuldavo višta :roll: rasdavau ant kokių 12 kiaušinių betupinčią :lol:
Patarškos geras variantas, pas mane gaidys buvo geras "patarška" visuomet informuodavo apie priešą iš dangaus - užtekdavo langą pradaryti ir nuskrisdavo, bet višteles vistiek patvarkė kai buvome išvažiavę...
Post Reply

Return to “Vištos”