Kregždės

Moderators: saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Kregždės

Post by laisvas kaimietis »

Prieš savaitę iš lizdo išskrido antra kregždučių vada. Du kartus po 4 kregždžiukus. Šiemet turi daug maisto. Vakarais dar grįžta į vištinyką, kur jų lizdas, tai nuėjęs palinkėt vištoms labos nakties, pasikalbu ir su kregždutėmis. Tupi visas ketvertas ir žiūri man į akis :) Mama tai išskrenda iš karto, kai tik užeinu vidun, o vaikai nebijo - mane jie kasdien matydavo, kol tupėjo lizde ir priima kaip "savą" :D Aš kregždžių gaujos narys :lol:
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kregždės

Post by laisvas kaimietis »

Čia galima pažiūrėti, kaip tai atrodo realybėje:
https://picasaweb.google.com/laisvaskai ... directlink
Žilvinas Žurauskas
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kregždės

Post by Julė »

Sekmadienį jau sugrįžo pirmoji šelmeninė kregždė į mano kaimą pietryčių Lietuvoj :)
Jovke
Posts: 123
Joined: Mon Oct 11, 2010 12:17 am
Location: Vilnius-Semeliškės
Contact:

Re: Kregždės

Post by Jovke »

Man, tai būtų įdomu pamatyti Urvinės kregždės urvelį. Įdomu, kuriame Lietuvos regione jos būna.
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kregždės

Post by Julė »

Jų galima sutikti visoje Lietuvoje. Tiesiog reikia ieškoti skardžių: tai statūs upių šlaitai, karjerai su atsidengiančiu smėliu. Tokiose vietose beveik visad galima surasti įsikūrusių šių kregždučių.
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Kregždės

Post by Julė »

Va jei žinot Baltąją Vokę, tai šalia jos Papio ežeras, prie jo buvo karjerai. Ten gyveno urvinukės. Kaip šiais metais nežinau.
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Kregždės

Post by S1mas »

Šiandien mačiau trečią atvejį, kai 3-5 kregždės iš ganyklos nuveja besisukiojantį vanagą. Tas atakuojamas neria greitai ir neatsisukdamas. Gal dėl to šiemet per vasarą prarasta tik viena višta. Ir ta turbūt kokio šeško patvarkyta. Virš sodybos sūkiojasi koks 200 kregždžių. Lizdų pilna visur. Ypač prisideda, kad kluono, tvarto, garažo ir malkinių durys visą laiką atviros.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kregždės

Post by saulius »

Gera žinia!
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kregždės

Post by saulius »

Tik kad jos anksti išskrenda, o vanagai rimčiau siautėt pradeda rudenį...
Saulius Jasionis
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Kregždės

Post by laisvas kaimietis »

O tas vanagas, kurį kregždės nuveja, kokios "veislės"? Vištas gaudo tik vištvanagiai, bet jie nesisukioja virš ganyklos, dažniausiai puola nuo medžių. Pas mane irgi vanagus paukščiai vaiko, dažniausiai krankliai, bet ir kiti paukščiai savo lizdus gina. Kiek teko matyt, tai tie vaikomi vanagai būna suopiai, peliautojai, kurie nei vištų nei kitų paukščių negaudo.
Žilvinas Žurauskas
Post Reply

Return to “Kiti paukščiai”