Puslapis 12

Arklys

StandartinėParašytas: Sek Bal 15, 2012 6:35 pm
Egidijus
Šianakt tvarkiausi tvartą ir ruošiausi vietą kiauliukams. Vežiausi su karučiu ožkų mėšlą ir pamasčiau, kaip būtų gerai ARKLYS. Šast šudukus į vėžimą ir veži :)
Daug šnekame apie galvijus, vištas ir ponius.. o apie tikrą arklį. Mano vizijoje arklys reikalingas būtų ūkio darbams, jodinėjimui. Manau verta būtų mąstyti ir arklio pirkimą ūkio reikmėms tenkinti :)
Šioje temoje būtų aktualu pasvarstyti kokią veislę būtų optimaliausia pasirinkti ir kur įsigyti šiuos gyvūnus. :)

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Sek Bal 15, 2012 6:40 pm
lugne
O ir hailendus sugauti gal parasčiau būt buvę su arkliais jojant ;) (Nu čia aš kažkada Makleodo dukteris žiūrėjau :D )

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Sek Bal 15, 2012 6:59 pm
nawjia
Manau Zemaitukas yra idealus arklys, nedidelis, tvirtas, ir jot gali ir vezima patemps turbut? Cia as taip isivaizduoju.

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Sek Bal 15, 2012 7:08 pm
saulius
Taip, žemaitukas geras. Ir nereiklus, ir jėgos turi šiek tiek. Geras ir Lietuvos sunkusis, jot per didelis, bet jėgos turi daug.
Lugne, raitam pagaut karvę paprasčiau, bet tokių specų Lietuvoj nėra, reikėtų iš Meksikos atsivežt ;).

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Sek Bal 15, 2012 7:58 pm
Egidijus
Lugne, aukso žodžiai iš mano galvos :D lakstydamas po raistynus pagalvojau ne kartą, "kaip afigienai būtų su arkliu, paskui hailendus". Sauliau kad nėra Lietuvoje tokių jojikų tai nereiškia jog negali būti (optimistiškai žvelgiu :) ).
Sakot žemaitukas tiktų? O kaip jojimui? Norėtūsi ir pajodinėti su juo, jei jis sunkus ir gremiozdiškai juda, tai ar tiktų? Norisi optimalaus varianto, darbams jojimui ir ištvermingo per žiemą ganykloje. :) Manot suderinamas reikalas?

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Pir Bal 16, 2012 12:21 am
laisvas kaimietis
Man žemaitukas senai galvoj sukasi. Jie gali lauke gyvent (ir gyvena) ištisus metus be papildomo pašaro - labai didelis privalumas. Paskutines 4 dienas apie jį tiesiog svajojau :roll:

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Pir Bal 16, 2012 7:51 am
Egidijus
Žiūrėk gal šneka pereis prie realaus ir apčiuopiamo reikalo, kaip jo pirkimas. O kokios kainos gal kas susidūrę? Ir tik jauną turbūt pirkti reiktų..?

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Pir Bal 16, 2012 7:59 am
saulius
Maždaug dvigubai brangesni už karves. Galiu tėvo paklaust, jei bus konkretus reikalas, jis užsiima arkliais. Bet grynų žemaitukų nelaiko, veislinį turi Lietuvos sunkiųjų eržilą. Labai gražų ir laaabai didelį :D.

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Pir Bal 16, 2012 10:11 pm
Egidijus
Kaip manot tai aktualus pirkinys ateinančiais metais eksperimentiniam ūkiui? Jei ne eksperimentiniui ūkiui tai klubui?
Bet vėlgi jei pirkti tai pirkti bent porelę..?! Aš taip samprotauju

Re: Arklys

StandartinėParašytas: Pir Bal 16, 2012 10:31 pm
saulius
Arklių porelės nereikia, visada netoliese galima rast eržilą. O ir jei laikyt eržilą vien dėl veislės- reikia gero, kad ir aplinkiniai galėtų atvest- atvežt kumeles. O geras eržilas brangiai kainuoja. O dirbt su eržilu vistiek negalėsi, jot irgi ne bet kas, nebent nuo mažens užsiauginsi, turėsi žabot su laužtukais- nelabai GŽ.
Jei keli arkliai- bus sunku su laisvu ganymu bendroje ganykloje. Jie stumia iš ganyklos galvijus. Jeigu pievoj seniau apsigyvena galvijai, o po to arkliai- viskas gerai, pastato juos į vietą, bet jeigu pirma arkliai- galvijus gali spardyt.
Galima galvot apie pirkimą. Gal kokių metinių kumeliukų.