Puslapis 15

Arkliai, žirgai

StandartinėParašytas: Tre Rgs 28, 2011 10:35 am
saulius
Beje, kumelių pienas Lietuvoje buvo plačiai naudojamas ir labai vertinamas. Dar mano tėvas vaikystėje gėrė kumelių pieną. Todėl vertėtų ir apie tai pagalvot...

Re: Ekstensyvių karvių banda

StandartinėParašytas: Tre Rgs 28, 2011 10:42 am
nawjia
O kokios veislės arkliai yra vertingiausi mums? Aš asmeniškai būtinai norėčiau galimybės jodinėti...ant žemaituko taip sunkiai gautųsi 8-)

Re: Ekstensyvių karvių banda

StandartinėParašytas: Tre Rgs 28, 2011 10:48 am
saulius
Žemaitukas kaip tik labai tinkamas jojimui, tam jis ir skirtas. Žemaitukai ir yra seniausi mūsų arkliai po tarpano. Jie mūsų vietovėms labiausiai ir tiktų. Bet nesiplėskim, tema apie karves, apie arklius galima kitą padaryt.

Arkliai

StandartinėParašytas: Ant Lap 22, 2011 2:09 pm
vigintas
O arkliai didina bioivairove, arklys silpnai virskina seklas, pvz avizas suvirskina kokiais 30 %, o kitos seklos patenka i ideales augimo salygas, zinoma jei neuzsirauna ant temperaturinio apdirbimo komposto kruvoje :)

Re: Ganyklos

StandartinėParašytas: Ant Lap 22, 2011 2:22 pm
Marijos
Jei arkliai sezono metu nesportuoja, o ganosi ištisą parą ganyklose, neduodama jiems jokių avižų, pilnai užtenka galybės augalų. Avižos - energija, reikalinga didelį krūvį gaunantiems žirgams. Nevirškina avižų todėl, kad ryja skubėdami ir blogai kramtydami, todėl šiais laikais žirgynuose šeriama išskirtinai traiškytomis avižomos, kad geriau įsisivavintų.

Re: Ganyklos

StandartinėParašytas: Ant Lap 22, 2011 2:31 pm
saulius
Todėl šiais laikais žirgynuose veterinaras labai dažnas svečias ;). Kaip ir karvių fermose. O viena iš priežasčių- visiškai žolėdžiams nepriimtinas grūdų krakmolas.

Re: Ganyklos

StandartinėParašytas: Ant Lap 22, 2011 2:50 pm
vigintas
Beda tame, kad zirgas nieko nezino apie karkmola, dasirauna iki avizu ir uzkanda iki mirties :)

Re: Ganyklos

StandartinėParašytas: Ant Lap 22, 2011 2:52 pm
saulius
Labiau pasisekė kaimo arkliukams- jie avižas gauna cielas, suvirškina prastai ir bėdų išvengia.

Re: Ganyklos

StandartinėParašytas: Ant Lap 22, 2011 3:27 pm
Marijos
Taip, čia neišsemiama tema. Gaila tik, kad kaimuose arkliai dauguma blogai prižiūrimi. Arklys tiesiog turi visą laiką judėti laisvėje. Ligos kimba nuo stovėjimo, nejudrumo ir blogos ventiliacijos. Kaimukuose gi uždaromas arklys žiemai į tvartą, kur nei apsisukt, nei atsigult ir stovi per žiemą mėšle su išpuvusiom kanopom. Ištraukiamas, tik kai reikią ką nudirbti.
Kiek tenka matyt pravažiuojant - varo kaimiečiai vos ne risčia kokią kūdeną per asfaltą, kailio spalvos nesimato, net blakstienos - ir tos mėšlu aplipusios, šonai nuo pakinktų iki kraujo nutrinti. Ir dauguma vargšų varomi per asfaltą nekaustyti ir minimum ant dviejų-trijų kojų šlubi. Siaubas.
Iš principo arklys turi gyventi laisvėje, grynam ore, pastoviai judėti, graužti žalumynus ir nereikia jam apskritai jokių grūdų. O sportiniai arkliai šeriami daugybe papildų panašiai kaip žmonės sportininkai. Kuo dideni pinigai, tuo tylesnė sąžinė pasidaro.

Re: Ganyklos

StandartinėParašytas: Ant Lap 22, 2011 3:42 pm
vigintas
Kaimas kaimui nelygu :) Prie manes nuostabus zirgai ganosi, iki - 20 pievose, misko nebijo, ramiai i vilkus ziuri :) Misko darbuose nepakeiciami draugai, tada jau avizu reikia padidinti racione. Prajodyti veik neimanoma, bande keli profai kaulai per slabni pasirode, nors vaikus nesa saugiai. Brickute traukia Dieve padek :)