Sliekai

Moderatoriai: dage, saulius

Sliekai

Standartinė anatolijus » Sek Rgp 28, 2011 8:52 pm

Iki aukšto pilotažo dar man,bent jau keturi metai, bet vieną pastebėjimą galiu pasakyti, jei galvojate padauginti kuo daugiau sliekų geriausiai apipuvusius obuolius, cukininijų liekanas ir t.t (kas turi daug drėgmės) - dėti (sukišti) po jau esamau mulčiu - sliekai jums padėkos (kitų gyvių padėkas taip pat greitai pamatysite).
anatolijus
 
Pranešimai: 50
Užsiregistravo: Ket Bal 28, 2011 10:05 am
Miestas: Kaunas

Sliekai

Standartinė Ecka » Pir Spa 24, 2011 7:02 pm

Aš turiu menką (nuo pavasario) patirtį su kalif. sliekais. Nusipirkau žemkėje ir laikiau rūsyje dėžėje, suvargo ir jie ir aš. Primenu, kad jiems reikia kelių mėnesių, kad adaptuotųsi prie naujo raciono. Sako, kelis mėnesius vystosi lėtai.
Kai atšilo, neapsikentusi paleidau į lysvę. Kiek skaičiau apie juos internete, dabar gal ir nepirkčiau. Tie, kurie augina ne humuso auginimui, nemato didelio skirtumų darže, be to reikia kas rudenį juos saugoti- ar nešti dalį į patalpą, ar gausiai dengti darže. Ar išliks žemėje , nežinau, bet bandysiu pagelbėti- kokią lysvę gausiai apmulčiuoti ir uždengti plevelė (taip pataria kiti, kurie bandė išsaugoti juos lauke). Viso daržo neapšiltinsi, todėl regeracija pavasarį prasidės nuo išgyvenusių.
Dabar, kai metai žemė nejudinama, mulčiuojama, manau ten ir lietuviškų pakanka. Su lietuviškais ir problemų mažiau. Bandžiau paversti šake lysvės kampą, pažiūrėti, kiek ten gyvių, yra mažiukų ružavų daug, net neaikšu, kurie - ar vietiniai, ar naujakuriai.
Pavasarį pasakysiu, ką rasiu. Jei kas labai jų nori Kaune prieš žiemą , galime bandyti žvejoti po lysvę. Bet tas bus įmanoma po lapkričio 18 d, nes nebūsiu. Didesnę prasmę matyčiau pavasariop, nebent žiemą naudosit virtuvės atliekoms utilizuot.

Brangios kompostavimo dėžės pirkti neverta (ar ne 300 ), bet sliekai negali būti storu sluoksniu, nes maistas rūgsta. reikia dėti ne vien maistą, bet ie celiuliozės (kartono, popieriaus, lapų, šakelių...). Mano eksperimento dėka, geriausiai kiauros plastmasinės vaisių dėžutės, prideti vieną, po to ant viršaus dedi kitą, sliekai kai sunaikina apatinę, persikrausto į aukštesnę (jų turinys turi liestis). Minusas- tų dėžučių skylutės didokos, tai smulkesnės atliekos byra, jei nepajudini turinio , parūgsta. na , žodžiu, nesąmonė. Gal kas geresnės patirties turi. Bet laikyti kiaurame kibire , įdedant į kitą nekiaurą kibirą (skyščiams surinkti)- sunkokai įsivaizduoju, tikrai bus kvapelis.
Ecka
 
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: Tre Kov 16, 2011 12:00 am

Re: Ieskau slieku

Standartinė Audronė » Ant Spa 25, 2011 7:37 am

Aš kiekvienais metais rudenį į seną komposto dėžę priverčiu daug lapų ir jie puikiai peržiemoja. Niekada namo nenešu.
Audronė
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: Ant Rgp 31, 2010 9:49 am
Miestas: Vilnius- Daugirdiškės (Trakų raj.)

Re: Ieskau slieku

Standartinė saulius » Ant Spa 25, 2011 9:05 am

O iš kur žinot, kad lieka būtent kaliforniniai?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Ieskau slieku

Standartinė Audronė » Ant Spa 25, 2011 9:10 am

Greičiausiai susigiminiavo su lietuviškais :) Sliekai mums daugiau dėl žvejybos.
Audronė
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: Ant Rgp 31, 2010 9:49 am
Miestas: Vilnius- Daugirdiškės (Trakų raj.)

Re: Ieskau slieku

Standartinė Marijos » Ant Spa 25, 2011 10:17 am

Sėjau savaitgalį morkas, česnakiukus sukišau, nu galybė pas mane po mulčium tų sliekų. Vietinių. Net rankiojau, kad plyšį sėklom darant nepadalinčiau tų sliekų į kelias dalis. Pagalvojau, jei su dirva viskas tvarkoje, kam reikalingas papildomas įsikišimas...
Marijos
 
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: Pir Geg 16, 2011 8:42 pm
Miestas: Vilnius

Re: Ieskau slieku

Standartinė saulius » Ant Spa 25, 2011 10:23 am

Kalbam ne apie įsikišimą, o apie sliekų kultūrą intensyviam organikos perdirbimui. Apie sliekų laikymą patalpoj. Mūsiškių sliekų ir aš galiu prisirinkt, yra jų pilna, bet kalifornietis daug kartų ėdresnis ir vislesnis už mūsiškį. Darže jis visai netinka, o kitiems dalykams- labai tinka.
O gal kas žinot, kaip atskirt kaliforinijos slieką nuo mūsiškio mėšlinio? Man tai jie vienodi...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Ieskau slieku

Standartinė Sigita » Ant Spa 25, 2011 8:09 pm

Kaip atskirti ar tai mėšlinis(Kalifornietiškas), ar žemės paprastas (kad ir naktinis) sliekas? - mėšlinis sliekas Eisenia Fetida dažniausiai yra dryžuotas, plonas, iki 8cm ilgio. Spalvų spektras labai įvairus, nuo tamsiai raudono iki šviesiai raudono.
Sigita
 
Pranešimai: 233
Užsiregistravo: Pir Kov 09, 2009 7:35 pm

Re: Ieskau slieku

Standartinė saulius » Ant Spa 25, 2011 8:16 pm

Sliekus tai aš pažįstu, bet kaliforniečio nuo mėšlinio neatskiriu. Mėšliniai pas mus nuo seno gyvena, o kaliforniečiai neseniai atsiradę, jie skirtingi, bet man vienodi ;). Abu jie dryžuoti ir raudoni...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Ieskau slieku

Standartinė Ecka » Ant Spa 25, 2011 11:12 pm

Na, ir sudominot su ta diferencine diagnostika. Pavasarį pirktiniai buvo kiek intensyviau raudoni, man pasirodė plonesni ir ilgesni. Vietiniai, kad ir riebūs, bet balkšvai pilkai rausvi. Tikrai teks savaitgalį į daržą vykti su šake. Net įdomu pasidarė, kas ten per vasarą pasidarė.
Bet kuriuo atveju manau, kad sliekai turi gyventi lysvėje, ne kibire. Jei darže vietiniams gerai ir jų daug, tai koks skirtumas sliekų kilmė. Su dabartine patirtimi kalf. sliekų nepirkčiau.
Atliekas ne tonom skaičiuoji, pasitvarkys ir vietiniai. Saviškius reikia mylėti ir gerbti :D
Ecka
 
Pranešimai: 116
Užsiregistravo: Tre Kov 16, 2011 12:00 am

Kitas

Grįžti į Kiti gyvuliai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron