Ecka » Pir Spa 24, 2011 7:02 pm
Aš turiu menką (nuo pavasario) patirtį su kalif. sliekais. Nusipirkau žemkėje ir laikiau rūsyje dėžėje, suvargo ir jie ir aš. Primenu, kad jiems reikia kelių mėnesių, kad adaptuotųsi prie naujo raciono. Sako, kelis mėnesius vystosi lėtai.
Kai atšilo, neapsikentusi paleidau į lysvę. Kiek skaičiau apie juos internete, dabar gal ir nepirkčiau. Tie, kurie augina ne humuso auginimui, nemato didelio skirtumų darže, be to reikia kas rudenį juos saugoti- ar nešti dalį į patalpą, ar gausiai dengti darže. Ar išliks žemėje , nežinau, bet bandysiu pagelbėti- kokią lysvę gausiai apmulčiuoti ir uždengti plevelė (taip pataria kiti, kurie bandė išsaugoti juos lauke). Viso daržo neapšiltinsi, todėl regeracija pavasarį prasidės nuo išgyvenusių.
Dabar, kai metai žemė nejudinama, mulčiuojama, manau ten ir lietuviškų pakanka. Su lietuviškais ir problemų mažiau. Bandžiau paversti šake lysvės kampą, pažiūrėti, kiek ten gyvių, yra mažiukų ružavų daug, net neaikšu, kurie - ar vietiniai, ar naujakuriai.
Pavasarį pasakysiu, ką rasiu. Jei kas labai jų nori Kaune prieš žiemą , galime bandyti žvejoti po lysvę. Bet tas bus įmanoma po lapkričio 18 d, nes nebūsiu. Didesnę prasmę matyčiau pavasariop, nebent žiemą naudosit virtuvės atliekoms utilizuot.
Brangios kompostavimo dėžės pirkti neverta (ar ne 300 ), bet sliekai negali būti storu sluoksniu, nes maistas rūgsta. reikia dėti ne vien maistą, bet ie celiuliozės (kartono, popieriaus, lapų, šakelių...). Mano eksperimento dėka, geriausiai kiauros plastmasinės vaisių dėžutės, prideti vieną, po to ant viršaus dedi kitą, sliekai kai sunaikina apatinę, persikrausto į aukštesnę (jų turinys turi liestis). Minusas- tų dėžučių skylutės didokos, tai smulkesnės atliekos byra, jei nepajudini turinio , parūgsta. na , žodžiu, nesąmonė. Gal kas geresnės patirties turi. Bet laikyti kiaurame kibire , įdedant į kitą nekiaurą kibirą (skyščiams surinkti)- sunkokai įsivaizduoju, tikrai bus kvapelis.